Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz miednicy mniejszej


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Mam stwierdzony Guz miednicy mniejszej.Przeszłam badania ginekologiczne i powiedziano mi że nie ma możliwości diagnostycznej niż:penetracja zwiadowcza.Przeraziłam się tym bardziej że kazano mi podpisać zgodę na usunięcie Narządów rodnych z przydatkami,a przecież mój guz nie jest zrośnięty z narządami, leży pod pęcherzem moczowym,podobno nawet abrazja nie da jednoznacznych wyników, dlatego od niej odstąpiono.Z wiadomości,które wyczytałam to powinien się tym zająć urolog lub chirurg. Kiedy powinnam się zdecydować na otwarcie brzucha.Ja uważam że dopiero gdy guz zostanie zdiagnozowany, poparty wynikami badań,gdy zostanie określony rodzaj, postać.Powinnam mieć czas do przemyślenia i podjęcia odpowiedniej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie miała Pani wykonane badanie. Jeśli to guz miednicy małej dobrze by było wykonać TK jamy brzusznej i miednicy, USG z pełnym pęcherzem i przezpochwowe, zastanowić się także nad kolonoskopią. Mam zbyt mało informacji klinicznych, aby doradzić Pani o dalszym postępowaniu. Skoro laparotomię zwiadowczą sugerują ginekolodzy zapewne są przekonani, że guz wywodzi się z narządu rodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam stwierdzony guz w obrębie macicy - na pewno jest on poza obrębem macicy- potwierdziłam to u 3 ginekologów,miałam usg macicy przez powłoki oraz dovaginalne, odwiedziłam także urologa,miałam wykonaną cystoskopię,która wykluczyła jakoby był on w obrębie pęcherza,nie mam żadnych dolegliwości bólowych ani ze strony ukł.rozrodczego (regularnie kontroluje się dodam,że mam założoną od 2 lat mirene) ani ze strony ukł.moczowego.W tym samym czasie stwierdzono u mnie w opisie z usg oraz TK dwa guzy z tym,ze jeden wielkości 12 /6 cm a drugi na 2,6 cm.zajęłam się tym większym i po 3 mcach onkolog stwierdził na podstawie rezonansu,że już go nie ma,iż musiała to byc duża cysta,która pękła.pytanie moje dotyczy tego mniejszego guza- co to może być? ani ginekolodzy ani urolog nie potrafił mi na to pytanie odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grażyna

czy na badanie TK może dać skierowanie poradnia K stwierdzono u mojej mamy /78lat/ po badaniu dopochwowym guza miednicy malej Marker Ca 125 --- 12,95 w chwili obecne czeka na wynik histopatologiczny Co mam dalej robić Siostry mamy miały raka narządów rodnych- odeszły- Córka mamy raka pierśi na razie jest cisza poradżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bożena B

Mam też stwiedzony guz macicy mniejszej i wodonercze lewostronne.Ustalono to w tomografii komputerowej cyt.: *układ k-m oramz moczowód proawy nieposerzony. Lewostronnie widoczne poszerzenie ukm i moczowodu z cechami zastoju moczu. Lewostronnie przy ścianie miednicywidoczny jest ulegajacy znacznemu brzeżnemu wzmocnieniu kontrastowemu owalny guzowaty twór takankowy o śr. 2,3 x 3 cm uciskający moczowód / pryczyna zastoju moczu/. Zmiana przylega od zewnątr do ściany pęcherza moczowego* . Pozostałe narządy uznano xa prawidłowe oprócz narządów rodnych które miałam w csłości usunięte 5 lat temu. Na tej podstawie mam mieć dokonaną operację usunięcia guza. Mam pytanie, czy na tej podstawie mam się poddać operacji? czy nie powinnam mieć jeszcze dodatkowych badań? A jeżeli tak to jakich? Proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wynaleziono u mnie na badaniach usg guza miednicy małej o wymiarach 15/15/11 cm mam mieć operację usunięcia guza bardzo się boję tej operacji na czym ta operacja będzie polegać proszę napisać czy mam się czego bać proszę o odpowiedz bo lekarze nie wiedzą skąd się ten guz w tej miednicy małej się znalazł zrobili mi różnego rodzaju badania i nie wiedzą proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie ma się aż tak czego bać *ja miałam operacje 05 04 2012 miałam guza na miednicy małej wielkość 20/18/10 mam 41 lat wyszłam po 2 dniach na święta ale wypis mam dopiero w piątek i szwy też z ciągam w piątek cięcie mam od pępka w dół ból brzucha jeszcze jest usuneli mi całą macice ale jajniki zostały *lekarz po operacji podszedł i powiedział mi że był wielki na 2 dłonie mięśniak teraz czekam na wyniki pozdrawiam i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jadwiga

do teresa W jakim mieście miałaś operację operację do jakiego lekarz iść z tym guzem i jakie badania należy zrobić . U mnie odkrył to ginekolog ale nie zlecił żadnych dodatkowych badań np tomografu.Mam miec operację usunięcia macicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mojego taty stwierdzono ,,guz miednicy mniejszej** wielkości 60mm/55mm. Bardzo boje sie o niego. czy konieczna jest operacja teraz? Czy najpierw trzeba zdiagnozować jakiego typu jest ten guz. czy moze przerodzić się on w złośliwego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem u cioci zdiagnozowano guz miednicy malej i wdarla sie zatorowosc plucna ( druga juz niestety0. Operacja jest nie mozliwa, a guz dosc duzy powoduje wlasnie problemy i tworzy zakrzepice. Ciocia coraz bardziej staje sie slaba i choroba wykancza ja i sije zniszczenia ......czy jest jakas szansa na wyleczenie zatorowosci i czy sa jakies inne srodki aby guza uspokoic juz nie wspomne o usunieciu.............. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×