Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odroczona operacja nowotworu tarczycy


Gość zaniepokojona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojona

*już był w ogródku, już witał się z gąską...*, tak mogę określić moją obecną sytuację. Trzy miesiące temu zostałam skierowana przez endokrynologa na operację tarczycy, ponieważ stwierdzono u mnie nowotwór pęcherzykowy. Zdążyłam przez ten czas zaszczepić się p/żółtaczce, pozałatwiać pewne sprawy życiowe, osobiste, ponieważ jak to się mówi, nigdy nic nie wiadomo z nowotworem. W dniu przyjęcia do szpitala miałam wykonaną serię badań, (wcześniej endokrynolog żadnych mi nie zlecał oprócz Usg i biopsji). No i na drugi dzień zostałam wypisana ze szpitala zamiast operacji! Okazało się, że mam przekroczone normy Tsh i T, podobno brałam za duże dawki Eutyroxu a brałam tylko tyle ile mi zalecił lekarz. Teraz mam zmienioną dawkę i mam czekać, aż poziomy się unormują. Nic z tego już nie rozumiem, najpierw był alarm, że trzeba jak najszybciej zmianę usunąć a teraz nie ma pośpiechu? To chyba jakiś dom wariatów, jestem zupełnie zdezorientowana. Czy takie postępowanie jest właściwe a może zmienić lekarza? l Jaka jest opinia Pana, Panie doktorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pan zdawać sobie sprawę z tego, że nadczynność tarczycy jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do operacji w znieczuleniu ogólnym. W czasie operacji u pacjenta z nadczynnością tarczycy występuje bardzo duże prawdopodobieństwo przełomu tarczycowego prowadzącego nierzadko do śmierci pacjenta. Dlatego operacja sama w sobie technicznie może się udać, lecz zaraz po operacji na skutek przełomu nadczynności tarczycy może dojść do śmierci operowanego. Ryzyko jest zbyt duże, aby w takim stanie operować mimo udowodnionej choroby nowotworowej. Proszę się nie obawiać lekarze wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojona

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niepokoję się jednak, że powrót do prawidłowego poziomu TSH może trwać długo i nowotwór się rozrośnie albo będzie siał przerzuty. Czy całkowite odstawienie Eutyroxu może dać szybszy rezultat? Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Nie wolno gwałtownie odstawiać substytucji hormonalnej. W przypadku nieprawidłowych za dużych dawek zmniejszenie dawki hormonalnej z reguły powoduje szybki powrót do prawidłowej wartości TSH i fT4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniepokojona

Dziękuję bardzo. Trochę się uspokoiłam, że to może nie trwać miesiącami. Czuję się trochę zagubiona w tej zaistniałej sytuacji, tym bardziej, że jestem obciążona genetycznie zapadalnością na nowotwory (moja babcia ze strony taty, mój tata i jego troje rodzeństwa) a także dzieci siostry mojej babci, kuzynowstwo mojego taty. Dlatego tak się niepokoję, żeby nie było przerzutów jeśli się za długo będzie czekać. Ale oczywiście samowolnie nie odstawię Eutyroxu i będę postępować tak, jak mi Pan Dr. poradził. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×