Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów metoda Barrona


Gość Lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam p. Dokotora. Mój problem polega na tym, iż ok. 4 miesiące temu zauważyłem niewielką krew na papierze toaletowym. Była 4krotnie w odstepach ok. 2 tygodniowych. Potem w kale pojawił się biały śluz. W strachu udałem się do proktologa, który wykonał rektoskopię i stwierdził 3 hemoroidy-jelito czyste bez zmian na odcinku ok. 25 cm. Od tego czasu krwawienia niemalże były codziennie i dość mocne . Za tydzień wykonał 1 z 3 zabiegów gumkowania+mrożenie w odstępach miesięcznych. Po pierwszym gumkowaniu guzek odpadł na 3 dzień i były mocne krwawienia przez długi okres. Podczas drugiego gumkowania (po miesiącu) lekarz powiedzial ze pierwszy guzek ładnie odpadł ranka sie zagoiła i została tylko mała blizenka. Na trzecim gumkowaniu (po kolejnym miesiącu)stwierdził, że ranka z poprzedniego (dugiego gumkowania) jeszcze sie nie wygoiła. Pewnie później odpadł guzek-tak myślę, bo krwawienie występowało inaczej i coś mnie tam w odbycie uwierało. Trzecie gumkowanie miałem 35 dni temu, przez pierwsze 3 tygodnie mialem mocne krwawienia po odpadnięciu guzka, potem ustały, ale sporadycznie krew nadal leci. Czy to możliwe że ranka po odpadnięciu hemoroida w odbycie goi sie tak długo i nadal podkrwawia, krwawienia są coraz żadsze ale mimo tego nadal występują. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam, bo zaczynam się bać, że mimo tego mam inne źródło krwawienia powyżej badania rektoskopowego, a z tych nerwów to juz mam inne objawy jak ból brzucha jak o tym myslę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że ranka po odpadnięciu hemoroida w odbycie goi sie tak długo i nadal podkrwawia, krwawienia są coraz żadsze ale mimo tego nadal występują. - tak czasami się zdarza, takie rany goją się bardzo długo, jednak warto byłoby udać się jeszcze na ponowne badanie kontrolne do proktologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem, że też mam żylaki odbytu. Od jakiegoś czasu krwawią przy każdym oddaniu kału. Dowiedziałem się że istnieje gumkowanie. Proszę mi powiedzieć czy ta metoda jest skuteczna i czy nie będzie nawrotu tych żylaków? Dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu miałem gumkowanie trzech guzków jednocześnie. Po tygodniu ustąpiły wszelkie bóle a po miesiącu zapomniałem co to były hemoroidy. Dlatego dziwi mnie comiesięczne gumkowanie jednego guzka, po co rozciągać to w nieskończoność? U mnie zabieg wykonano w gabinecie odpłatnie w cenie 100 zł za gumkę + 100 zł za wizytę i koniec problemów. W ciągu 2 miesięcy mam zgłosić się na badanie kontrolne ale chyba nie pójdę bo wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem gumkowanie guzka. Stało się to dość niespodziewanie, ponieważ byłem umówiony z proktologiem na badanie w celu ewentualnego zastosowania tej metody usunięcia guzka. Małomówny lekarz kazał ułożyć mi się na stoliku zabiegowym w pozycji embrionalnej, po czym po energicznym wtargnięciu swoim paluchem we mnie uznał, że wykona mi zaraz ten zabieg. Trochę się zdziwiłem, ale ze spuszczonymi gaciami do kolan i wypiętym tyłkiem jakoś głupio mi było z nim o tym dyskutować. Po chwili było po wszystkim, nawet się ucieszyłem, że może problem będę miał z głowy, jednak teraz zastanawiam się, kiedy będę mógł po tym zabiegu wsiąść na rower czy pójść na basen. Tak byłem tym obrotem sprawy zaskoczony, że nie spytałem - a lekarz chce się ze mną spotkać na następnej wizycie dopiero za 6 m-cy. Mam prośbę, może ktoś rozsądny udzieli mi odpowiedzi na to pytanie. Nie wiem także na co uważać teraz, co zrobić, by przyspieszyć proces gojenia i czy rzeczywiście czekać te pół roku na ponowną wizytę. Lekarz pod tym względem specjalnie się nie spisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

Hej. Też miałam gumkowanie 24 czerwca na 3-guzkach. Z jednego zeszła mi gumka nie wiem jakim cudem. A dwa nawet nie maj zamiaru odpaśc. Przy wypróżnianiu masaka krwawie wszystko boli, szczypie i czuje jakieś kucie przy odbycie na dodatek lecio nieprzyjemnym zapachu ropa. Katastrofa!!!!!! Odradam ten zabieg lepsze jest usunięcie. przynajmniej w moim przypadku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Przede wszystkim nie chodżcie do jakichś przychodni nie wiadomo skąd. Warto poświęcić trochę pieniędzy i iść do dobrej kliniki. Obecnie koszt pozbycia się hemoroidów to ok. 400 pln za jednego. Biorąc pod uwagę że z regóły są to 3 hemoroidy to wychodzi ponad 1200pln. Dodajmy do tego maści na opuchliznę i leki przeciwbólowe to wychodzi ok. 1500 ale często po zabiegu pojawiają się skrzepy krwi przy krawędzi odbytu więc może dojść jeszcze max 500pln więc cena świętego spokoju nie powinna raczej przekroczyć 2000pln. W porządnej klinice nie zrobią ci gumkowania wszystkich hemoroidów na raz tylko każdy oddzielnie z przerwami ok. 3 tygodnie. Trzeba wtedy dbać o higienę i używać maści a także stosować lekkie potrawy, oraz dużo spacerować ale też nie zapominać o smarowaniu maściami nawilżającymi aby w czasie spaceru nie było obtarć i krwawień. Gumkowanie prawie nic nie boli jedynie kilka dni po zabiegu trochę pobolewa ale na prawdę się opłaca. Pozdrawiam i życzę odwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Miałam gumkowanie 4 dni temu. Chciałam zdecydować sie na zabieg jednorazowy pod narkozą- falami radiowymi. Lekarz podczas badania rektoskopowego zalecił mi gumki,więc się zgodziłam i wykonał mi ten zabieg. Z tego co mówił nic nie będzie bolało po zabiegu więc nie muszę iść na zwolnienie-dobrze,że akurat miałam dwa dni wolne bo dwa dni chodziłam po ścianach-naszprycowana ketonalem forte(który też nic nie dawał),pierwszego dnia nie mogłam oddać nawet moczu-15 minut w toalecie przy odkręconej wodzie. Trzeciego i czwartego dnia trochę lepiej pomijając nie przespane wcześniejsze noce-pieczenie i rwący ból, 4 dnia próba wypróżnienia (bez skutku-ze skutkiem bólu 4 godzinnego i prawie załamania nerwowego) gdzie już byłam w pracy bo pan Doktor powiedział,że po zabiegu mogę normalnie funkcjonować, tylko mogę odczuwać lekki dyskomfort-dziękuję bardzo-dwa porody chyba lepiej przeszłam. Proszę o wasze opinie-mam do usunięcia jeszcze 2 hemoroidy i nie wiem czy tylko ja tak odczuwam ten zabieg,czy to jest norma. Dodam,że lekarz nie przepisał mi żadnych leków przeciwbólowych ani maści do smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych dniach po zabiegu ja używałem Lignocainum U do nawilżenia i znieczulenia natomiast po kilku dniach lekarz kazał mi smarować maścią Proktosedon na zlikwidowanie opuchlizny dwa razy dziennie, rano i wieczorem najlepiej po wypróżnieniu. Obie maści są bez recepty. Też mam jeszcze dwa skurczybyki do usunięcia i niedługo właśnie idę na kolejny zabieg. Trzymam za Ciebie Marzena kciuki żeby wszystko poszło ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbynek! Ja jutro idę ukartrupic drugiego- do tej samej kliniki ale innego lekarza-może będzie lepiej. Bo jak pomyślę,że znowu będę przeżywac tę traumę to nie chce mi się życ. Napiszę jak poszło. Proszę wszystkich o ich wrażenia. Pozdrawiam Hemoroidowiczów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam drugiego z głowy i został mi jeszcze jeden. Co prawda nie jest przyjemnie po usunięciu takiego hemoroida ale z każdym następnym jest coraz lepiej. Polecam jeść płatki owsiane i pić siemię lniane. Trzymaj się Marzena! Będzie dobrze! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja też jestem po zabiegu gumkowania, trzeci dzień. i niestety jest masakra. ból nie do zniesienia, nie pomógł nawet ketonal, jedyne co łagodzi delikatnie ból to ibuprofen, nie wiem dlaczego nic innego nie działa. ból jest taki że chcesz się zabić, dosłownie. zauważyłam że mam lekkie zasinienie nie wiem co to może oznaczać. nie wiem kiedy też to odpadnie, bo nie mogę normalnie funkcjonować, chodzić do pracy itd. załatwiałam się normalnie, ale ja nabawiłam się żylaków od biegunek,a nie tak jak większość od zaparć, więc może dlatego tu nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie martw Marta. To normalne objawy. U mnie przy każdym objawy były inne. Jeden odpadł np. po tygodniu i prawie bezboleśnie a drugi odpadł po trzech dniach i przez pierwsze dwa dni tak mnie strasznie bolało że trudno było wytrzymać ale ulga po wszystkim bezcenna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 8 dni temu miałem gumkowane hemoroidy w jednym zabiegu. Mam pytania do tych co już przeszli taką kurację: 1. Kiedy powinny odpaść te gumki i czy je będzie widać, bo ja ich nie zauważyłem? 2. Czy po 8 dniach może jeszcze boleć? 3. Czy można lekko plamić krwią i treścią? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałam *gumkowanie*, jedenego guzka dwa dni temu, pierwsza noc po zabiegu była masakryczna, , miałam parcia na stolec, udałam sie do łazienki, po wypróżnieniu 2 razy zemdlałam następny dzień był ogólnie znośny, leki przeciwbólowe zdziałały cuda :) tylko niepokoi mnie dzisiejsze krwawienie..nie wiem czy na 3 dobę po zabiegu moze ono występować pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich gumkowiczow moge sie podzielic moimi odczuciami jestem po zabiegu 6 dni i od dnia zabiegu nie czuje nic nawet niewiem czy juz odpadlo czy nie jednak lekarz mowil ze nie powinno sie robic odrazu wszystkich tylko po jednym no zobaczymy kazdy ma rozne odczucia z tego co poczytalam pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założone trzy gumki rok temu. Najgorsze były pierwsze trzy dni a potem było już tylko coraz lepiej. Po pół roku zaczęły się nawroty i już powinienem poddać się następnemu gumkowaniu. Na razie odwlekam, tylko nie wiem jak długo jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 8 dni temu usunąłem 4 guzek metodą Baarona (*gumkowanie*). Po każdym razie strasznie bolało. Pierwszy raz poszedłem tylko skonsultować dolegliwości podejrzewając że będą to Hemoroidy. Byłem jednak przygotowany finansowo o merytorycznie do w/w metody. Mianowicie na stronie tej kliniki były również informacje, że na drugi dzień można iść do pracy, gdyż jedynie bezpośrednio po zabiegu odczuwa się dyskomfort. Sam zabieg i po zabiegu miało być bezboleśnie. Lekarz w trakcie badania zapytał *czy robimy?* W tej sytuacji zgodziłem się. Dwa dni po zabiegu przeżywałem taki ból, że gdyby pojawił się ktoś z propozycją eutanazji to bym się zgodził. Szkoda, że lekarze nie przepisują po zabiegu odpowiednich leków przeciwbólowych bo mi ibuprom nie pomagał. Od następnego zabiegu prosiłem o przeciwbólowe leki. Otrzymywałem Ketonal Duo-12godzinny i przy tym daje się przeżyć po zabiegu. Szczerze to sam nie wiem jak to możliwe że niektórych nie boli to po zabiegu. Krwawienie jest normalne nawet do miesiąca po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem drugi dzien po zabiegu. jedna gumka czy to normalne ze mam uczucie jakbym mial w tylku jakis bolec ktory jak ruszam sie to boli. czuje bol przy wstawaniu i siadaniu i ogolnie podczas poruszania. wspomne ze hemoroidy mialem w bardzo poczatkowym stanie. jeden hemoroid. pol roku temu dostalem czopki i masc. wczoraj mialem wizyte (tez kilka dni temu zaparcie i bol do teraz) i lekarz powiedzial ze zalozy gumke(rzadko ma zaparcia - ostatnie wlasnie przed pierwsza wizyta u proktologa) teraz z gumka jest masakra. przed zabiegiem nic mnie nie bolalo tylko zwieracz odbytu (po zaparciu) teraz czuje tak jak opisywalem . jakbym mial kolec w tylku ktory boli przy poruszaniu , siedzeniu . czy to normalne z gumka ? (krwi nie mialem i teraz tez nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 10h po zabiegu gumkowania-3 gumki. Ból masakryczny:( pomaga mi tylko Tramal. Mam hemoroidy 2st, ból był do wytrzymania,ale chciałam się ich pozbyć żeby stan się nie pogorszył. I może bym się nie zdecydowała na zabieg gdyby nie lekarz który zachwalal zabieg- ze bezboleśnie, ze zaraz mogę wrócić do pracy i wogole to wszystko super...ew jakby bolało to wziąć ibuprofen i paracetamol. Wzięłam łącznie 6 i chodziłam po ścianach!!! Teraz robię ciepłe kąpiele i biorę Tramal i jakoś wytrzymuje.. Czytając forum widzę ze nie jestem jedyna,szkoda ze lekarz nie uprzedził ze mogę tak to przechodzić.. Troche czuje sie jakby poddal mnie metodzie W Balona, a nie Barrona..Mam nadzieje ze będzie już tylko lepiej i bez komplikacji bo naprawdę jest cieżko:( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmartak boli:( W poniedzialek zakladal mi lekarz gumke dzis mamay piatek a mnie nadal rwie:( Ludzie ratunku:( Wczoraj bylam sie pokazac i lekarz stwierdzil, ze hemoroid juz odpadl i dlatego ciagle krwawie. Ale skoro odpadl to co mi tam jeszcze do cholery wystaje? Niby mam jeszcze dwa hemki, ale nigdy wczesniej mi nie wychodzily na spacery... A teraz cos dynda i za cholere nawet nie wiem gdzie mam wylot... Czy ktos mial podobnie? Czy to co wylazlo sie wchlonie? Co robic? Skoro lekarz twierdzil wczoraj, ze jest super... A tu ani chodzic ani siedziec, ani sie zalatwic, nie daj Bog kichnac albo sie zasmiac... gdyby mi dokladnie powiedzial przed zabiegiem, ze tak moze bolec nigdy bym si enie zgodzila!!! Ludzie napiszcie cos dla otuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 8 dni po gumkowaniu nie życzę nikomu koszmaru który przechodzę a jestem bardzo wytrzymała na ból,ale tego bólu nie da się opisać. Jak narazie nic nie ma zamiaru odpadać. Odradzam metodę z całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu mialem pierwsze gumkowanie. Krotko po zabiegu bylo o.k. moze dlatego,ze bylem bardzo przejety. W nocy sie zaczelo tzn. mocne parcie i tak przez caly tydzien niewiadomo czy parcie podwiazanego guzka czy chec wyproznienia. Byla to poniekad jaks zewnetrzna interwencja i jakies *bolesne* konsekwencje trzeba poniesc. Dzisiaj jestem po drugim gumkowaniu i jak dotad jest poprawnie, ale na wszelki wypadek wzialem lek przeciw bolowy o powolnym uwalnianiu Dicloratio uno 1 tabletka na dobe. Zdrugiego zabiegu chcialem zrezygnowac i jechac tylko na kontrole, ale po konsultacji z lekarzem przystapilem do niego. Lekarz- hirurg powiedzial mi , ze jest to najlepsza metoda poza operacja hirurgiczna ,ktora jest bolesna i dluo sie goi. Mysle,ze warto troche pocierpiec ,niz isc pod skalpel i cierpiec jeszcze bardziej. Pozdr posiadacz jeszcze tylko jednego hemka , ktorego portaktuje gumka za tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×