Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jąder i podbrzusza


Gość Theos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu bolą mnie jądra - od okolo 2-3 tygodni, wczesniej juz też takie stany miały miejsce i same ustępowały. Bolą róźnie raz obydwa, raz lewe, raz prawe. Lekki ból większość czasu i kilka razy dziennie jakby skurcz i pulsowanie do ud. Ogólnie nie jest to jakiś mocny ból, ale czuje dyskomfort. Zdarza się że czasami jedno jądro jest większe, ale po kilku minutach wraca do zwyklej wielkości. Nie czuję guzków ani tego że są jakoś specjalnie cięzkie. Dodatkowo boli mnie od 2 tyg podbrzusze (częste gazy). Od wczoraj bolą mnie plecy, kręgosłup - prawdopodobnie źle spałem, ale wiadomo że ból podbrzusza połączony z bólem jąder i kręgosłupa nasuwa myśl o przerzutach raka :/ Dzwoniłem do swojego urologa (chciałbym zdecydowanie iść do niego) ale jest na wakacjach-wraca za miesiąc. Moje pytanie - czym mogą być moje problemy i czy mogę czekać miesiąc na swojego urologa- a bardzo chcialbym isc tylko do niego, czy powinienem się szybko udać do innego ? Mam 22 lata. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy mogą sugerować raczej żylaki powrózka nasiennego, a nie chorobę nowotworową. Myślę, że może Pan poczekać na swojego urologa. Jednak jeśli budzą Pana te objawy sporą niepewność trzeba udać się wcześniej do urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwoch dni bola mnie jadra bardzo i podbrzusze raz jedno jadro raz drogie a czasem dwa nie moge dotknac sa powiekszone i wyczowam jakies gozy czy cos w tym stylu prosze co mam robic mam 28 lat bylem u lekarza ogolnego i mam skierowanie na przepuknlin czy to od tego placze z bolu co mam robic dopiero wrocilem ze zspitala nie chcem isc narazie tam z powrotem czy to cos groznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×