Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kremy na bliznę pooperacyjną tarczycy


Gość beata

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mam problem i bardzo proszę o pomoc, po jestem po operacji tarczycy i po trzech tygodniach poszłam na wizytę do chirurga i zlecił mi smarowanie blizny ELOCOMEM. Po czterech dniach rana bardzo się zaczerwieniła i zaczęła mnie szczypać . Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej u endokrynologa i Pani profesor kategorycznie kazała mi odstawić tę maść. Problem tkwi w tym , ze po wizycie telefonicznie ustalałyśmy co mam stosować i chyba źle zapisałam nazwy leków , gdyż w aptece takich nie mają tylko są o podobnej nazwie. mam zleconą maść cholesterolową (i to jest w porządku ) oraz DITROBAZA ? Te dwie maści mam stosować na zmianę ,ąż blizna zblednie. po tym mam smarować CITOPLAST ?Myślę ,że coś źle tu zapisałam , bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Chodziło o Diprobazę i Coloplast. Zaczerwienienie dosyć często występuje pod wpływem stosowanych kremów na blizny poopercyjne, zwykle trwa to około 1-2 tygodnie. Po tym czasie blizna zaczyna nabierać ładniejszego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę napisać ,że na pewno chodziło o CICAPLAST , podobno od niedawna się go stosuje na rany pooperacyjne , ja używam od kilku dni i już widzę postępy rana zrobiła się bardzo znikoma i wygląda całkiem ładnie. Mam jeszcze pytanie czy można bliznę naświetlać lampą BIOPTROM , bo słyszałam, że jest pomocna , ąle sama boję się decydować, będę wdzięczna za wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×