Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozpoznanie anatomopatologiczne - jaki powód śmierci?


Gość Bernadeta

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałam wyniki sekcji zwłok mojego męża. Cały opis jest w języku łacińskim i w żaden sposób nie mogę się dowiedzieć na co zmarł mój mąż. Może pan mi w tym pomoże tłumacząc poniższy tekst. * Varrices esophagei gradu mediocri. Haemorrhagia e tractu digestivo olim factam. Contentum sanginolentum et cogulorum cruentorum in lumine ventriculi (volumen circa 1500ml), intestine tenuis et crasso. Cirrhosis hepatis. Splenomegali. Dilatatio ventriculi sinistri cordis. Renes aucti, glabrii et pallidi. Inversio organorum internorum abdominis et thoracicae. Ginecomastia. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Żylaki przełyku stopnia średniego. Krwawienie z dróg trawiennych ??? (tu nie wiem czy dobrze jest przepisane). Marskość wątroby. Powiększenie śledziony. Rozszerzenie komory lewej serca. Nerki ostre, gładkie, blade. Odwrócenie organów wewnętrznych brzucha i klatki piersiowej. Powiększone gruczoły sutkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym wiedziec ile mojemu ojcu zostalo czasu. jak szybko moze umrzec. jest po 2 zoltaczkach alkoholowych ost przebyta zoltaczka byla tego roku w sierpniu. mial ost stadium do marskosci watroby. teraz pije ciagle. dodatkowo powiem ze juz ma krwawienia z drog trawiennych, nosa, odbytu. jego brzuch jest twardy i duzy. podejrzewam ze ma wodobrzusze. cale 24 h potrafi przespac, nic nie je praktycznie swoj bol tlumi alkoholem. taki stan jak wyzej napisalam trwa ok 3 tyg. nie da sobie pomoc. prosze mi napisac jak dlugo to moze trwac bo sama juz jestem wykonczona psychicznie prosze odp na maila blondie1986@wp.pl blagam o pomoc, moze spotkaliscie taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo prosze o pomoc. dostałam wyniki sekcji synka, ale niestety nic nie rozumiem. Neonatus masculinus praematurus. Maceratio cutis. Autolysis organorum/ Caput succedaneum. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×