Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Okres po usunięciu hemoroidów metodą Barrona


Gość Smerf

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 7dni po pierwszym zabiegu usunięcia 2 hemoroidów(lekarz powiedział, że jak objawy nie przejdą trzeba będzie kolejne usunąć) metodą Barrona. Przez pierwsze trzy dni brałem Metronidazol, renigast i Ketonal. Po pierwszym wypróżnieniu ogromny ból ustał,i z dnia na dzień jest ciut lepiej ,od tych pierwszych 3 dni nie biorę nic na ból.Lecz przy każdym wypróżnieniu jest duży ból i krew, rozumiem że to od rany po usuniętym guzku. Jak długo powinna się ta rana zasklepić,zagoić? Niestety cały czas czuję parcie na stolec, po wypróżnieniu jest spokojniej,z powodu dyskomfortu wypróżnienie jest co drugi dzień. Wydaje mi się, że ta rana nie jest w stanie się zagoić, ponieważ każde wypróżnienie idzie razem z krwią i bólem, czy w takim miejscu rana się zagoi w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze dla innych, niestety prawdopodobnie przez zła dietę(zaparcie) i inne czynniki, rany po usunięciu met.barrona guzków krwawniczych nie zagoiły się, po trzech tygodniach od zabiegu dostałem wielkiego krwotoku, wizyta na ostrym dyżurze skończyła się sześcioma dniami w szpitalu i operacjom założenia szwów na hemoroidy. Nie lekceważmy żadnych niepokojących nas objawów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamany grr..

Wow Smerf to pocisnołeś. Współczuje. Sam jestem nie całe dwa tygodnie po drugim etapie barrona. Po pierwszym bylo wszytsko ok poza tym ze krew byla przy wyproznianiu, ale teraz nie ma krwii tylko dyskomfort, swedzenie, pieczenie tak jak by znow byly jakies hemoroidy*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem ok.2miesiace po operacji założenia szwów. wszystko właściwie już po tygodniu od operacji było w miarę ok(znaczy brak krwi), a teraz dokuczają inne guzki, które zaraz znów chcę usunąć- czego się nie robi dla komfortu życia. Choć lekarz powiedział że met.barrona na własną odpowiedzialność..ale jak inaczej?są na tyle duże, że hemoron nie podziała, a że człowiek za młody by się ciągle z tym męczyć,trzeba jakoś działać. DO ZAŁAMANY: Gdzieś czytałem wypowiedź, młody człowiek robił już 5razy met.barrona guzki.. więc oby do 3razy sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja jestem już 40 dni po usunięciu metodą baroona. pierwszy raz po dwóch tygodniach. było ok. kolejne dwa usunięte 8 stycznia i piecze do tej pory, a po wypróżnieniu z bólu tracę przytomność. straszne pieczenie jakby w tyłku był gorący kawałek żelaza. kremy na pieczenie i swędzienie nie pomagaja lekarz mówi że wszystko sie zgoiło. więc co tak piecze pomóżcie bo nie wiem tracę nerwy. nie mam ochoty na nic. non stop to pieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem juz prawie 24 h po założeniu gumek ( 2 sztuki ) . Sam zabieg nie jest bolesny , ale po zabiegu dziwne wrażenie w tylku. W nocy sie pare razy przebudzilem, wzialem pare ibupromów. Ogólnie najgorsze jest pare pierwszych godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem pierwszych kilka godzin po zabiegu. Zabieg bezbolesny (nie licząc tego że akurat w 2 h przed zabiegiem wylazły hemoroidy po wypróżnieniu :( - wsuwanie ich do środka bolało mega). Wziąłem ibuprom i nie wiem co ze sobą zrobić, uczucie napierania stolca nieustające (od ucisnietego hemo). Do wytrzymania, ale na niczym skupic sie nie mogę i strasznie denerwujące. Martwi mnie skąd bede wiedział kiedy mi faktycznie zachce się załatwić, non stop mam takie uczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 5h po usunięciu 2 guzków. Niestety w ciągle czuję dyskomfort, takie napięcie skóry w odbycie. Ketonal i maść lidoposterin nie pomagają. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja mam swój patent na silny ból ,wlewka około 1 litra czystej ciepłej wody,po wypróżnieniu ból mija,można powtórzyć czynność zwłaszcza gdy czujemy potrzebę oddania stolca wówczas gładko wychodzi nie powodując ostrego bólu. życzę dużo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alexander

U mnie mija piąty dzień po gumkowaniu trzech hemoroidów. Sam zabieg nie był szczególny bolesny, choć dość nieprzyjemny. Lekarz powiedział mi, że zabieg nie spowoduje żadnego znaczącego bólu. Dopytywałem dokładnie, gdyż dwa dni po zabiegu leciałem za granicę. Pierwsza doba minęła w miarę spokojnie, lecz już na lotnisku ból zaczął się nasilać i właściwie z dnia na dzień stawał się intensywniejszy. Zażywam diclofenac w ilości 200 mg na dobę (to max. dopuszczalna dawka), lecz nie powoduje to całkowitego ustąpienia dolegliwości. Wczoraj wieczorem poszedłem do lekarza w Amsterdamie i dopiero on poinformował mnie, że ten ból nie jest niczym dziwnym i może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni od zabiegu. Zalecany jest oprócz wspomnianego diclofenacu paracetamol w ilości 3 x 1000 mg na dzień. Musze powiedzieć, że doktor zgotował mi niezły urlop. Przecież nie wyjeżdżałbym za granicę, spodziewając się takiego bólu. Musze powiedzieć, że przy nasileniu czuję się tak, jakby ktoś wbijał we mnie rożen. najmniej boli przy chodzeniu, natomiast siedzenie czy leżenie jest trudne do zniesienia:-( Pozdrawiam współcierpiacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 6 dni temu miałam ten zabieg i ogólnie da sie to wytrzymać. Porody są gorsze *) Tylko takie to mało komfortowe to grzebanie w czterech literach, ale czego sie nie robi dla zdrowia. Jak narazie został usunięty jeden i musze napisać że myślałam że będzie gorzej. Przez 3 dni miałam uczucie parcia i odczuwałam ból ale to było do zniesienia, wystaczyl ibum forte. Nie mam pojecia kiedy będzie koniec tej historii ale najważniejsze że przy załatwianiu sie już nie odczuwam bólu, jest małe krwawienie ale to tyle. Oczywiście w miare możliwości stosuje jakąś diete. Współczuje tym którzy mają większe z tym problemy. Życzę Wam wszytkim dużo zdrowia i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mój mąż jest 3 dobę po zabiegu ból znosi miernie jutro wypis do domu a kroplówki już niedostanie kiedy pytał lekarza to mówił 2-3 dni i po wszystkim a tutaj nic na to nie wskazuje mamy własną działalność i gdyby wiedział że całe leczenie trwa tyle czasu nie zdecydował by się w tym okresie jestem zła na lekarza że nie informuje o całym procesie a skąd mamy wiedzieć że to tak się odbywa fakt że w necie można znależć info ale nie pomyślałam o tym nawet od jutra zmiana żywienia zaopatrzyłam się w parowar i do dzieła mam nadzieję że to szybko minie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, mnie wizyta kosztowała prywatnie 120 zł 4 dni później do szpitala na zabieg ale już na ubezpieczenie heh trochę poczekałem i cały zabieg trwał 3 min może i założył 2 gumki . Juz jestem 5 godz po zabiegu i zaczyna bolec ale trzeba sie pozbyć w końcu krwi , a pozycja ginekologiczna dla faceta to wyzwanie heh :D Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kobiety też, ostatecznie dłubanie w intymnych częściach ciała przez obcego człowieka, to nie jest coś do czego da się przywyknąć. Przed gumkowaniem miałam jeszcze dwukrotnie tę przyjemność, rektoskopię jednak robił mi chirurg w pozycji leżącej, na boku, dało się to łatwiej wytrzymać. Jestem 14godz. po założeniu gumki (u mnie mają być pojedyńczo zakładane, jak postanowił doktor) i właściwie chodzę po ścianach. Tępy ból i to nieustające parcie mnie wykańcza. Zastanawia mnie czy naprawdę lekarzom wydaje się, że pacjent to mięso z numerem ubezpieczenia? Nikt mi nie zaproponował recepty na ketonal, nie ostrzegł jak się będę męczyć, kiedy to minie, nawet zwolnienie musiałam wyprosić. W pracy bym chyba oszalała. Nie wiem, czy decydować się na następne gumki. Naprawdę...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem 5 dzień po zabiegu, nadal boli i jak wspominaliście nadal występuje uczucie parcia. Lekarz powiedział ze oddzielenie guzka od odbytu następuje od 7-10 dni. Później tylko swędzi, piecze. Na zaparcia dostałam syrop- Lactulose MIP (dla cukrzyków- mniej słodki) i zdaje świetnie egzamin! Koszt to 150 od 1 gumki ja miałam 3. Za wizytę nie płaciłam, gdyż była na NFZ. Pozdrawiam wszystkich! Damy rade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie 2 tydzień po zabiegu, sam zabieg ok tylko po najgorsze złe samopoczucie mdłości i jakaś wydzielina z odbytu mozę ropna mam zamiar udać się do chirurga bo nie daje rady słyszałam że może powstać stan zapalny i skończyc się antybiotykiem przedemną conajmniej 2gumki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 7 dzień po gumkowaniu .TRAGEDIA!!! Dzisiejszy dzień znowu spedzilem w lozku bo nie da się nawet chodzic .Bol i pieczenie nie do wytrzymania mimo iż biore Ketonal forte Zaluje bardzo ze się zgodziłem na ten zabieg i ostrzegam wszystkich przed nim!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok. 17 miałem założone dwie gumki. Zabieg ok. Dojazd do domu też ok., działało znieczulenie żelem. Wieczorem zacząłem odczuwać parcie i pojawił się ból, po ketonalu 100 mg i czopku dikoflenaku przespałem spokojnie noc. Dzisiaj jest też parcie, ale mniejsze. Ból trochę ustąpił, da się wytrzymać. Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja miałem zabieg w czwartek ok 16 w pełnej narkozie. Do domu wypisali mnie o 19. Miałem założone 4 gumki. W nocy z czw na piątek musiałem zdarzyć Ketonal forte bo mega bolało. W piątek przy wyproznieniu odpadły guzik . Byłem już w pracy i w miarę normalnie funkcjonuje choć uczucie spędzenia i * naporu* jest odczuwalne. Zabieg robiłem prywatnie w dobrej klinice. Koszt 1200 . Po zabiegu super opieka. Niestety po kontroli okaże się , czy nie będzie trzeba robić poprawek ale co fajne lekarz powiedział, ze postara się żeby odbyło się to w ramach *reklamacji* . Mam nadzieje ze to koniec moich problemów i dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest 4 dzień po zabiegu. Trochę boli, guzki jeszcze nie odpadły. Biorę codziennie na noc czopek dikoflenaku 100. Pomaga na całą noc i prawie na cały dzień. Pod wieczór już jest gorzej, szczególnie, że w czasie dnia staram się funkcjonować normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×