Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Okres po usunięciu hemoroidów metodą Barrona


Gość Smerf

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jest 7 dzień po zabiegu barrona. Już prawie nic nie czuję, guzki prawdopodobnie odpadły i zaczyna się goić. Myślę, że u mnie zabieg był dobrze wykonany. Czytałem w opisie tej metody, że jak boli zaraz po założeniu gumek to będzie bolało póżniej i to bardzo. U mnie po założeniu nic nie bolało. W razie bólu polecam czopki DICLAC 100 (u mnie jeden na dobę na noc) i jak to nie pomoże to jeszcze KETONAL 100. W celu rozlużnienia stolca lekarz przepisałmi mi DUPHALAC, taki płyn do picia, jedna łyżka na noc. Ogólnie polecam tą metodę na pozbycie się hemoroidów, jednak wykonaną w dobrym gabinecie przez dobrego lekarza. Ja zapłaciłem za zabieg założenia dwóch gumek, razem z badaniem rektoskopii 300 zł. Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,ja jestem trzeci tydzien po tym zabiegu,nie wiem czy odpadl,bo musialabym grzebac w tym,ale mnie nie boli tylko swezi cholernienic nie zazywam juz,tylko masc zewnetrznie prosterisan,no i mega higiena odbytu.malo chodze,bo sie boje krwotoku.nnie widze poprawy,nastepny termin w kwietniu,ale nie wiem czy sie zdecyduje,zobacze.narazie to gorzej jaj przed gumkowaniem.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem 4 dni po zabiegu (1szt). Przy i po założeniu bolało okropnie, cała noc nie przespana, żaden lek nie pomagał (lekarz oczywiście nic nie przepisał). Po pierwszej nocy przy wypróżnianiu wyleciała gumka (podobno przy zakładaniu jedna się zsunęła i już jej nie wyciągali). Przy każdym załatwianiu mega krwi i ból okropny. Jutro idę sprawdzić co tam się porobiło. Mam nadzieje, że ta niby poprawnie założona gumka jeszcze jest. Nie wiem jak zniosę ponowne badania, bardzo mnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

w poniedziałek o 18 miałam założone 3 gumki. 2 ketonale i 2 apapy nic nie pomogły. Pół nocy spędziłam w misce z ciepłą wodą, potem doszłam do wniosku, że skoro ciepła temp. uśmierza ból to spróbuję na poduszce elektrycznej-pomogło na 3 godz. usnąć. Lekarz uprzedził, że najgorszy będzie 2-dzień i faktycznie-nawet ciepła woda nie pomagała. Oczywiście cały czas na ketonalu i apapie do tej pory. Wczoraj (3 dnia po zabiegu) byłam na kontroli, wyciął mi martwicze, cuchnące kawałki, zlecił smarować 2xdz. żelem Flucinar i często nasiadówki w ciepłej wodzie. Kontrola w najbliższy pn. Mogę już siedzieć, gorzej jest, gdy mam wstać z fotela, wtedy mega bolą. Ale to zdaje się boli opuchlizna bo jak się oglądam w lusterku to mam 5 orzeszków laskowych-napiętych i bolesnych w dotyku. właśnie to smaruję tym żelem. Czy wy też macie tę opuchliznę? Wydaje mi się, że wczoraj była mniejsza. Dziś, ponieważ naszprycowałam się parafiną i lactulosą wciąż po trochu robię kupkę. W jelitach rewolucja, parcie jak diabli, bączki, które mi jeżdżą nie chcą się wydostać Napiszcie proszę czy ktośtak ma, że obrzęki są tak duże jak wcześniej hemoroidy? Pozdrawiam tych cierpiących i już wyleczonych. O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 tyg.po gumkowaniu (3szt),obrzęk(zaznaczam że hemoroidy były wewnątrz) u mnie utrzymywał się ok 7 dni co strasznie przeszkadzało przy wypróżnianiu.Każde wyjście do wc kończyło się u mnie strasznym parciem oddaniem części k...,następnie ostry ból ,blokada zwieracza, znowu mimowolne skurczo-parcie... nic nie idzie i.... koniec* po dziesięciu min.ponowny powrót do wc i tak w ciągu dnia 6 do 9 razy aż całość wyszła nie zależnie czy to było po duphalac-u(mniej bolało) czy też nie(strasznie wyczerpujące).Tak od 8 dnia parcia ustały k... przechodzi bez problemu,ostry ból nadal towarzyszy choć z dnia na dzień coraz mniejszy ale i tak do południa załatwiam się po 3 do 4 x .Po wypróżnieniach ból(w skali 1 do 5 -to 2,5)i uczucie parcia utrzymuje się od ostatniego pobytu w wc ok 6 h potem ból zanika i jest spokój przez noc aż do rana(tj do ponownego wypróżnienia):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

Pisze z telefonu, stad brak polskich liter. W kazdym razie ogolnie jest lepiej bo tak, jak pisalam najgorzej bylo 2 dnia. martwia mnie te korale wokol odbytu i to, ze trzeba wrocic do pracy, a co z higiena? nie mam prysznica w biurze *-) a poza tym bieganie co i rusz raczej niewyobrazalne. Zobaczymy do nd. jak bedzie. Ja zawsze budze sie z bolem brzucha(przed gumkami tez), skreca mi jelita, a jak zasiade na kibelku to nim cokolwiek wyjdzie-30 min. Mam nadz., ze to wina hemoroidow byla. Napisz mi jeszcze, prosze kiedy Ci odpadly hemoroidy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obrzęk w zasadzie był wewnątrz poza jednym guzkiem,który w czasie apogeum &#8222*wyglądał&#8221*lekko na zewnątrz. Lekarz informował mnie że on wyjdzie całkowicie ze względu na to że był duży i znajdował się blisko wyjścia .No ale jednak tak się nie stało. Po zejściu opuchlizny już nie wygląda ale da się go wyczuć dotykiem choć zdecydowanie się zmniejszył. Co do odpadnięcia to naocznie guzków czy tam gumek nie zauważyłem,podejrzewam że jak na razie to odpadły 2 jedenastego dnia ponieważ dzień wcześniej(10 dzień) jeszcze je czułem(szczypanie,uczucie ciągnięcia)a dnia następnego przy wypróżnieniu delikatnie krwawiłem. Później z tamtego miejsca (z tendencją malejącą) odczuwałem tylko lekkie pieczenie i świąd. Trzeci niestety wciąż dokucza i nie wiem czy odpadnie czy może gumka źle ścisnęła czy jak?czas pokaże. W pracy zaopatrz się w chusteczki nawilżane i problem z higieną będziesz mieć rozwiązany.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

Wiec skad u mnie te dorodne korale na zewnatrz? Rozmawialam wczoraj z lekarzem, to wlasnie ten obrzek, ktory zyc nie daje, a to minely 4 doby juz! Od 4 rano jestem na prochach, brzuch boli, wzdecia, a baczki nie chca wyjsc. Za miesiac mam miec nastepne gumki, ale w stanie, w ktorym dzis jestem w zyciu sie nie zgodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

PAIN-mam nadz., ze tu jeszcze zagladasz. Minela 6 doba od gumkowania i nadal lipa...obrzek poza odbytem sie utrzymuje i boli. Pisza obrzek NIE mam na mysli zagumkowanych hemoroidow tylko opuchlizne wokol odbytu. smaruje te gule zelem sterydowym, nieco zmalala, ale ni usiasc ni chodzic. no i ketonal z apapem. Poza tym jelita tak rozregulowane Laktulosa i dieta, ze rewolucja caly dzien. Nie mam apetytu, jem na sile cokolwiek, zeby mi zoladek od lekow nie wysiadl. Szykowalam sie od jutra do pracy, ale nie dam rady.Kiedy to sie unormuje? napiszcie prosze jak to u Was wyglada? Pozdrawiam serdecznie i optymistycznie mimo wszystko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistka Ja jestem dwa tygodnie po usunięciu 1szt i powiem Ci że masakra. Miałam w tym wszystkim ulgi jakieś 3 dni i od nowa wszystko wróciło + dodatkowo wzdęcia i ból brzucha. Może od leków p. bólowych z którymi bardzo się zaprzyjaźniłam przez te dwa tygodnie. Pierwsza doba po, to cos okropnego, ból, ból i tylko ból. Żadna ilość i rodzaj tabletek nie pomagała. Po czterech dniach wróciłam do lekarza, bo wciąż krwawiłam i bolało. Stwierdził, że odpadł i boli rana po. Zamroził żeby nie krwawiła i wygonił do domu. Była chwila poprawy. Od trzech dni jazda od nowa. Krew, okropny ból w trakcie wypróżniania i po, doszedł teraz jeszcze ból brzucha i ciągłe parcie na pęcherz. Już nie wiem co mam robić. Wizytę mam dopiero 24-04. Mam nadzieje, że do tej pory jakoś mi przejdzie.. Pozdrawiam współcierpiących i życzę szybkiej poprawy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzisiaj po drugim etapie,boli i prze na odbyt.Brzuch tez boli ale moze bedzie lepiej.Do zadnej kontroli mnie nikt nie zapraszal,jeszcze mam trzeciego hem,to dal mi wizyte na 21 maja.No mam nadzieje,ze bedzie coraz lepiej.Kazal mi brac diosmine i masc . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez nie zapraszano, wprosiłam się, bo miało być lepiej a nie było. Teraz już nie pójdę bo szkoda mi czasu i dodatkowego cierpienia przy badaniu (dość już mnie boli). Na drugi etap raczej się nie piszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, łączę się z wami w bólu, ja również jest 2 dzień po gumkowaniu w sumie założone mam 3 gumki, jedna chyba odpadła reszta nie wiem, ból cholerny a najgorsze jest to że mi jeden wyszedł ale zdrowy ponieważ nad nim jest założona gumka, ból niemiłosierny bo cały czas na zewnątrz i nawet strach dotknąć. Co jakiś czas trzeba się podcierać delikatnie bo jest wydzielina z krwi. Lekarz mówił mi że przez parę dni może się pojawiać obrzęk , zobaczymy jak nie przejdzie do soboty to chyba trzeba pójść na kontrole. Biorę na przemian ketonal forte 100 i nurofen forte więc jakoś ujdzie, pozatym przepisał mi leki takie jak cyclonamine i metronizadol w tabletkach oraz tabletki dojelitowe osłonowe panzol pro.Czytając wasze wypowiedzi że macie maści mi nie kazał niczym smarować. Trzymajcie się jakoś wrócimy do normy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

witam cierpiacych:( u mnie minela 10 doba. Nadal jestem w lozku i na p-bolach, ale staram sie nie przesadzac. Dla mnie najlepszym lekiem jest b.ciepla woda. Nie mam kompletnie sily, obrzeki maleja? ale sa i bola, czuje jak krew w nich pulsuje i to boli najbardziej. Nie mam apetytu, jen na sile, zeby leki wziac. * lekarzem jestem w stalym kontakcie, kazal mi wpychac te obrzeki, ale to b.boli. Najgorzej jest rano, gdy mam sie zalatwic. Boli jak cholera, szczypie i leje sie krew. Tak ma podobno byc... Przed gumkami pilam herbatke przeczyszczajaca, teraz bez herbatki kupka kilka razy. I wtedy krew. Po poludniu jazda po jelitach i bol bo baczki nie chca wyjsc. Kiedy to sie skonczy? Przede mna jeszcze 4 gumkowania-tyle mam tych zylakow. Chyba poszukam lasera bo nie wyobrazam sobie ponownego bolu. Pamietajcie, ze dobrze ciepla woda lagodzi bol, ja pierwszy tydz. mieszkalam w wannie, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

Witam gumkowiczow :-) Minely wczoraj 2 tyg. od gumkowania 3 hemo. Bylam na kontroli i lek. powiedzial, ze opuchlizna schodzi. Dalej mam smarowac i za miesiac nastepne gumki. Od 2 dni jest lepiej, w ciagu dnia obrzeki (4 kulki wokol odbytu) maleja i wiotczeja. Najgorzej jest rano po wyproznieniu bo wtedy znow naplywaja krwia i rwa. Ketonal i Apap biore po kupce bo wtedy najbardziej boli i piecze, ale juz 2 dzien zalatwiam sie bez krwi(odpukac). Jutro wracam do pracy i boje sie jak to bedzie z tymi obrzekami). W kazdym razie powiem tak: po 12 dniach jest wyrazna poprawa, ustapily wzdecia, wyprozniam sie 1 raz i w zasadzie bez duzego bolu. Rano jem platki owsiane + rodzynki zalane wrzaca woda. Pije tez siemie lniane i zjadam nasionka. Zupy warzywne, kubus, owoce, pieczywo Wasa. Zadnych slodyczy. Acha! Duzo wody-ok. 1,5 l. I wcale ta moja qupa nie jest taka rzadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

Ale tez nie moge narzekac bo kilka miesiecy przed gumkowaniem codziennie musialam wpychac 2 hemo, ktore wychodzily po wyproznieniu. A gdy zrobil sie na zwnatrz trzeci i juz nie bylo mowy o siedzeniu zdecydowalam sie na gumki. Pozno, ale udalo sie uniknac skalpela :-) W rodzinie i wsrod znajomych prowadzic swoista profilaktyke przestrzegajac przed skutkami zaniedbania pierwszych objawow. Sama wczesniej nie mialam pojecia, ze nie przesiaduje sie z ksiazka na kibelku, ze herbatki przeczyszczajace tez pogarszaja sprawe itp. 4latego musze zaczac zyc aktywniej bo ruch po 10 godz. przed komp. jest obowiazkowy. Nadal nie jestem zdecydowana na koleje gumki, bede szukac mniej bolesnej metody choc nie wiem czy w moim przypadku taka jest? Tak sobie mysle, ze wole chyba powtarzac co rok te mniej bolesne metody niz znow sie gumkowac bo u mnie bylo na prawde fatalnie przez te zwewnetrzne obrzeki. Piszcie prosze jak sie macie, moze ktos mi cos doradzi bo poki co mam totalna blokade na nastepne gumki. Pozdrawiam wszyskich cierpiacych i zycze jak najmniej bolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie bez zmian. Mija już 3 tydzień od założenia gumki. Rana boli i krwawi. Mam wrażenie że albo się nie zagoiła albo coś nowego tam się dzieje. Rano jest najgorzej, tj po qpce. Parę godzin męczarni (ani siedzieć, stanie lub chodzenie odpada). Walczę z bólem, bo po przeciwbólowych tabletkach okropnie mnie żołądek i w okolicach wątroby boli. Mam dość. Kontrola dopiero 24-04 i ewentualnie kolejna gumka (jest na co). Chociaż nie wiem czy się zdecyduję (boli okropnie). A miało być tak pięknie po usunięciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumka gumce nierówna. ja mialam dwie. pierwszą znioslam b. dobrze, 1 tabletkę przeciwbólową wzięłam na wszeki wypadek.pierwsza gumka odpadla w 5 dobie druga gumka była na granicy wewnatrz/zewnatrz - ból po zabiegu był większy ale i tak znośny. leki w sumie brałam 2 dni. Niestety ta druga gumka szybko odpadła na 3 dzień, czwartego dnia powikłaniem okazal sie zakrzep okołoodbytniczy, nacinany i szyty. co gorsze żaden z tych zabiegów mi nie pomógł, a cierpię na uczucie wypadania czegoś, ciała obcego, takie uczucie ze cos tam mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!jestem juz miesiac po drugim etapie.Nastepny mam 21 maja i nie wiem co robic,ale nie mam innego wyjscia jak zaczelam to raczej musze isc.juz mnie nie boli,czasem swedzi,ale nie wiem czy tam cos odpadlo,czy nie.ja mam wewnetezne hem,to nie widze,a do kontroli u nas nie zapraszaja.juz dawno nic nie zazywam i nawet nie smaruje mascia,tylko martwie sie bo czasem wychodzi mi tresc,wiec trzymam mega higiene.ogolnie to jest lepiej,bo jak ide troche dalej to mi niec krwawi.Napisze Wam jak bedzie po trzecim to Wam napisze.To tez zalezy jaki robi lekarz?Ja mam z Kliniki z Lublina.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 3 dzien po trzecim gumkowaniu,zaraz po zabiegu cala noc noe spalam tak bolalo.zazywalam apapy.na drugi dzien juz sie zalatwilam i przestalo bolec,az tak bardzo.dalej boli,ale nic nie biore tylko te diosmine i masc Prosterisan.da sie wytrzymac.ale widze,ze wyszlo mi cos na zewnatrz,nie wiem co to jest?zobacze!Nie wiem kiedy to odpadnie bo nigdy nie zauwazylam.Teraz zagladam,ale nie wiem czy mi sie uda?Napisze jak bedzie dalej,pozdrawiam Was !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!jestem juz 3 tygodnie po trzecim gumkowaniu.w pierwszym dniu po niespalam cala noc tak bolalo,nastepnego dnia jak sie wyproznilam,to juz bolalo mniej.w czwarta dobe zauwazylam gumke,ale co z hem to nie wiem.obecnie juz mnie nic nie boli,nie piecze,nie swedzi,narazie rewelacja.ide do ubikacji rano i na tym koniec.Nie krwawie,a mialam mieszane uczucia,jeszcze po drugim gumkowaniu krwawilam podczas chodzenia.Namawiam jednak Was do tego zabiegu,przekonalam sie,ze warto.Nie traccie nadziei,bo ja tez tracilam,a teraz jestem wdzieczna p doktorowi.nastepne badanie mam za pol roku,celem kontroli.Pozdrawiam Was i zycze milych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×