Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki normo i hyperechogeniczne w tarczycy, podwyższone ATPO


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu bardzo źle się czuję, ciągle jest zmęczona i niewyspana, mama problemy z koncentracją i ciągłe uczucie ucisku w gardle, przy opuszczaniu brody*wręcz się duszę*, ciągle mam chrypkę i czasami problemy z przełykaniem. Mając kiedyś problemy z tarczycą zrobiłam kilka wyników.Bardzo proszę o interpretację gdyż nie ma już zapisów do endokrynologa na ten rok, a prywatnie będę przyjęta dopiero za trzy tygodnie. Wynik badania USG: Trczyca po częściowej resekcji (20 lat temu miałam nadczynnosć i częściowo usunięto mi tarczycę) w typowej lokalizacji, niepowiększona (wym. PP-18x20x41mm*PL-12x12x37) w całości przebudowana guzkowo. Guzki normo i hyperechogeniczne do śr 199mm. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. TSH 4,08 mlU/ml - zakres referencyjny 0,27-4,2 P-ciała p/peroksydazie 399,3 IU/ml - zakres referencyjny *34,0 Czy mam się obawiać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

atpo (399) wskazuje na możliwośc wystąpienia choroby Hashimoto którą zwyczajowo rozpoznaje się od 500 jednostek, również TSH pod górną granicę normy oznacza niedoczynność tarczycy, oczywiście łączę to z opisem Pani samopoczucia. Wyniki badań jako takie nie oznaczają niedoczynności. Jednak objawy kliniczne mogą przesądzić o rozpoznaniu, z wyboru leczy się tą chorobę podając brakujący hormon tarczycy, nie jest potrzebne nic innego, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×