Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co oznacza rana ropna w okolicach sutka?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu,mam na piersi,w okolicach sutka rane.nic wcześniej nie stało mi sie w pierś.samo wyszlo.zbiera mi się ropa i co jakiś czas pęka pecherzyk i wycieka ropa z krwia.potem robi sie strupek i na nowo.proszę o poradę,co to może byc.do lekarza boje się z tym pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna ma podobne obajwy ma ból jednej piersi i stróp w okolicy sótka nie chce mi powiedziec co się dzieje może kos mi pomoże martwie się o nią jestesmy razem 6 miesiecy ale nie bylismy jeszcze w łuzku wiec nie wiem cym jest to spowodoowane prosze o jakas odpowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa przetoka ropna mam to od 2006 roku już dwa razy miałam usane operacyjnie przy ostatnim razie niezgodziłam się na usunięcie sutka pani dr.uprzedzila mnie że będzie to nawracać jak się niezgodzę i miała rację niemam już ranki ale od niedawna wycieka mi ropa z sutka więc pewnie czeka mnie całkowite usunięcie sutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcelinka

Byłam dzisiaj w takiej samej sprawie u lekarza. Powiedział,że to nic strasznego i nie ma sie co denerwować. to takii strupeczek sie robi i póżniej sie odnawia. trzeba to zostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz z tym do chirurga!!! nie masz sie czego bac .lekarz pobierze ci rope do badania(to nie boli)bo mozesz miec tam jakas bakterie szkodliwa nie tylko dla ciebie! lekarz zrobi ci zabieg i podstosuje antybiotyk . zabieg jest pod narkoza .ja wlasnie dzisiaj wyszlam ze szpitala po takim zabiegu (wczoraj mialam robiony) i czuje sie swietnie nic mnie nie boli .{sory za pisownie ale nie mam polskiego slownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ollgaa.

Mam chyba to samo. Od końca wakacji coś takiego mam. W okolicy sutków mam takie czerwone miejsce, z tego później wydobywa się ropa chyba, brudzi mi to stanik. Po jakimś czasie robi się to lekko brązowe i z tego jest strupek. Nic nie mówiłam nikomu o tym. Nie wiem co to może być :( . Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przetoke kolo sudka juz 28 lat, kiedys mi zoperowano piers i mial to byc rak ale okazalo sie ze to czyrak, byly poprawki 3- razy i tak przetoka wrocila.dzis dowiedzialam sie ze to moja wina bo pale papierosy jak przestane palic ,przeczyszcza ta przetoke i to ma sie zagoic na zawsze nie byle kto chirurg onkolog a tak zeby przetoka czesto sie nie pokazywala to najlepiej przykladac wlasny mocz . lub masc szostakowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy baby jesteście glupie jak buty z lewej nogi. Przepraszam was ale jak inaczej można nazwać to, ze boicie iść do lekarza z ropą wyciekająca z rany na piersiach? To totalna glupota i skrajna nieodpowiedzialnośc. Trzeba od razu iść do chirurga albo chirurga onkologa. Ale pocieszę Was - ranka mogla się utworzyć z powodu jakiegoś urazu, na ktory nie zwrocilyście uwagi. Ponieważ na skórze czlowieka pasożytuje ze 40 róznych rodzajow gronkowca to rana mogla ulec zakażeniu np gronkowcem skornym czy zlocistym. Gronkowiec lubi się przenosić ale czasem też powoduje ogolne zakażenie organizmu. Więc nie pojście do lekarza naraża was na np. sepsę. Gronkowca się leczy i trzeba to zrobic jak najszybciej. Tak, że migiem do lekarza z kazda zmianą na piersi, bo strach jeszcze nikogo nie wyleczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ropę w piersi lewej od 2008 roku zawsze miałam zabieg i nadal to samo ropa jest nadal i na dodatek mam grokowca którym można zarazić się w zabiegach chirurgicznych i rana się nie goi wciąż leci ropa rządem antybiotyk nie działa proszę o pomoc pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u doktora nic nie kosztuje a mozna się wyleczyć i mieć wielką ulgę i zdrowie ja juz wyciełam trzy guzy w piersiach na czwarty się szykuje a rosną następne ale piersi już mnie tak nie bola kobiety za was nikt się nie będzie leczył a domowe sposoby zostawcie bo nie pomogą a zakażenie gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesteście głupie jak dziadowskie bicze. Biegiem do lekarza najlepiej chirurga. Albo chirurga onkologa. Może to być gronkowiec co w dalszej kolejności prowadzi do sepsy , czasem przy tym śmierci i tego powinnyście się bać a nie wizyty u lekarza. Lekarz powinien pobrac wymaz zlecić antybiogram czyli określic co to za bakteria i na jaki antybiotyk wrażliwa. Te rzeczy się leczy. A w ogóle jeśli coś poważniejszego się okaże to w początkowych stadiach jest wyleczalne. W dzisiejszych czasach jak nie potrzeba to piersi sie nie usuwa tylko wycina zmanę. Żyję po operacji już ponad 10 lat i mam obydwie piersi a na operowanej prawie niewidoczną bliznę. Tak ze dziewczyny biegiem do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×