Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból powierzchowny w okolicy pępka


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry * chciałabym zadać pytanie , dotyczące bólu występującego tuż poniżej pępka (jest tam jakby lekkie zgrubienie), o charakterze powierzchownym , samoistnym lub wywołanym lekkim nawet uciskiem.Pojawił się ok. 2 mies. temu- najpierw jako dość nasilony, tępy, rozlany tuż powyżej pępka - myślałam o wyrostku ale minął , teraz jest inaczej zlokalizowany, towarzyszy mu często wzdęcie, uczucie pełności i odbijanie nawet po spożyciu niewielkiej ilości pokarmu.Pojawia się nieregularnie ale dość często, nie jest nasilony ale czasem jest przyczyną całkiem sporego dyskomfotu.Czy może to być objaw stanu zapalnego w obrębie jakiejś anomalii rozwojowej w tej okolicy (mam 47 lat i do tej pory nękały mnie od młodości *jedynie* wzdęcia* kolonoskopia 1,5 roku temu - usunęto kilka polipów* gastroskopia- cechy przepukliny przeponowej)? Poza tym trawienie jest prawidłowe.Pozdrawiam - E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba na początku udać się z tym problemem na konsultację do chirurga, aby wykluczyć przepuklinę pępkową, która właśnie może dawać takie dolegliwości. Jeśli chirurgicznie wszystko będzie w porządku trzeba będzie z tym problemem udać się do gastroenterologa, gdyż podłożem dolegliwości może być właśnie patologia w zakresie jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×