Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona tarczyca


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Usg tarczycy wykazalo ,ze mam powiekszona tarczyce o wymiarach Prawy plat 55*22*23mm Lewy plat 57*22*22mm Ciesn 6*15mm Tsh wynosi o,5 przy normach o,4-4,0 wizyta dopiero w pazdzierniku,czy to nadczynnosc? Jestem bardzo szczupla,czy to moze byc powodem pracy mojej tarczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Prawidłowe wyniki wielkości tarczycy wynoszą: płat: długość - 50-60 mm, szerokość - 20-25, grubość 15-20 cieśń: długość 15-20, grubość 5-10 Z tego wynika, że tarczyca wcale nie jest powiększona. Poza tym TSH jest w granicach normy. Wyniki nie budzą niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,bylam dzisiaj na wizycie u endokrynologa,ktory stwierdzil,ze mam powiekszona tarczyce,jej objetosc wynosi okolo 28ml,przy normach 13-18 dla kobiet,biorac pod uwage fakt,ze jestem dosc drobna osoba, moja tarczyca jest dosc mocno powiekszona,mam zazywac jodid,Z calym szacunkiem dla pana osoby,nie chce podwazac pana kompetencji,lecz uwazam,ze chyba za bardzo kieruje sie pan wiedza ksiazkowa,choc rozumiem,ze przez internet ciezko jest postawic wstepna diagnoze.Nie mniej dziekuje za pomoc,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Pani podała wymiary tarczycy, a one nie odzwierciedlają objętości, która jest odpowiednio liczona programem komputerowym w aparacie USG (to bardzo skomplikowany wzór). Jeśli ma Pani objętość około 28 ml to norma jest przekroczona (norma u kobiet do 20 ml, u mężczyzn do 25 ml). Jak Pani chce pozyskać szczegółowe informacje trzeba podawać dokładnie wszystkie wyniki. Oprócz szacunku trzeba też informować dokładnie jak chce się uzyskać dobre odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×