Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przełyk z polipowato przerośniętą błoną śluzową


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Przełyk prawidłowy.W linii ,,Z* polipowato przerośnięta błona śluzowa-pobrano wycinki do badań hist-pat.Błona śluzowa żełądka prawidłowa.Odźwiernik kształtny,drożny.Opuszka i dalsza cześć dwunastnicy prawidłowe. Taki dostałem opis po gastroskopi,czy mogę sie martwić???że może być coś poważnego proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To raczej tylko taki układ śluzówki na granicy żołądka i przełyku typu przerostowego. Nic groźnego. Ale ostatecznie będzie można powiedzieć co to jest po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego z pobranego wycinka. Poza tym przełyk, żołądek i dwunastnica bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za odpowiedź,napisze tak ciągle rano jest mi niedobrze,mam mdłości,raz jest dobrze a raz źle,mam stałe uczucie bólu tak na środku żeładka,i tak jak sie dotykam mocniej pod prawym ostatnim żebrem,jeszcze mam pytanko jakie badania proponował by mi pan zrobić???Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na razie trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego, a potem dopiero zastanowić się nad dalszym postępowaniem. W międzyczasie można by jeszcze wykonać USG jamy brzusznej (wykluczyć np. kamicę pęcherzyka żółciowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pana doktora,tak jak pan zaleził wykonałem usg prywatnie,dostałem taki opis,rozmawiałem z lekażem tym co robił mi usg i powiedział że jemu to wygląda na reflux,oto opis: badania USG: Wątroba prawidłowej wielkości,nermoechogeniczna.Pęcherzyk żółciowy cienkościenny,bezkamiczny.PŻW nieposzerzony.Trzustka i śledziona prawidłowe.Obie nerki prawidłowej wielkości,gładkie w obrysach,bez cech zastoju moczu i bez złogów.Torbielka rdzenna o średnicy 15mm w cześci środkowej nerki lewej.Pęcherz moczowy gładki w obrysach.Gruczoł krokowy prawidłowy. Jutro odbieramy wyniki pobranie do tych badań,proszę o informację co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pana doktora,byłem w szpitalu dziś niestety niema moich wyników jeszcze pani powiedziała ze będa za tydzień czy mam sie martwić że coś jest nie tak gastroskopie miałem 27.05.2010r.czy to normalne że tyle wyniki robią???proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wyniki badań: Dostałem badanie jest napisane: rodzaj materiału:wycinek miejsce pobrania materiału: błona śluzowa przełyku pełne rozpoznanie patomorfologiczne: In excisionibus examinatis: oesophagitis chronica. Hyperplasia plana et papillomatosa epithelii plani oesophagi partim maioris gradus. Proszę o prztłumaczenie i co ta zmiana oznacz czy coś poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×