Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

A co z żółcią po laparoskopii pęcherzyka żółciowego?


Gość Czarna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,wykryto u mnie kamicę pęcherzyka żółciowego ,ide w lutym na operacje laparoskopowo.Rok temu bardzo duzo przytyłam 30kilo próbowałam róznych diet ale nic,znalazłam w internecie wspomagacz odchudzający o nazwie *Adipex*czeski preparat.Kupiłam 3 opakowania i schudłam 25kilo w ciągu 4 miesięcy.Po tej kuracji zaczeło mnie pobolewac z prawej strony brzucha i tak sie dowiedziałam ze mam złogi w pęcherzyku.Moje pytania brzmią: 1)Czy to przez ten wspomagacz mogłam dostać kamienie? 2)Czy np.za pół roku,rok będe mogła znowu zrobić sobie taką kuracje ,w razie oczywiście przytycia.Troche sie boję jak zadziała ten preparat w moim organiźmie jak juz nie bede miec tego pęcherzyka,jak ta żółć sie zachowa. Proszę o szczerą odpowiedz i doradzenie mi ,a nie o krytykę,bo dosyc sie juz jej nasłuchałam.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to potwierdzone naukowo, ale zdarza się, że w czasie odchudzania dochodzi do powstawania złogów w pęcherzyku żółciowym (niezależnie czy stosuje sie jakieś preparaty czy nie). Głód powoduje rzadsze wydzielanie żółci przez pęcherzyk, która zalega, zagęszcza się i wtedy są warunki do strącania się złogów. Po usunięciu pęcherzyka trzeba będzie stosować przez jakiś czas dietę i w Pani przypadku radziłbym ja stsować dłużej. Nie będzie miała Pani pęcherzyka dlatego złogi już w nim nie powstaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten preparat zagłuszał głód,praktycznie nie czułam głosu wręcz musiałam sie zmuszac zebym zjadła obiad lub bułke na śniadanie,wieczorami owoce jadłam.Także nie głodziłam sie. Co do diety to stosuję od miesiąca diete beztłuszczową bezalkoholową,pije tylko wode niegazowaną i słabą herbatę.Niejem czekolady,niekiedy skuszę sie na landrynke,biszkopcika lub pierniczki takie małe,a tak nic.Nawet nie smaruje chleba ,wszystko gotowane jem.Bo zauważyłam ze nie boli mnie aż tak przy takiej diecie.Tylko co mnie dziwi ze ja przy takiej diecie tyje ,mało ale jednak. Bardziej by mi zależało na odpowiedzi na moje drugie pytanie. 2)Czy np.za pół roku,rok będe mogła znowu zrobić sobie taką kuracje z tabletkami,w razie oczywiście przytycia.Troche sie boję jak zadziała ten preparat w moim organiźmie jak juz nie bede miec tego pęcherzyka,jak ta żółć sie zachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGNIESZKA

kobieto czy nie zdrowie jest najważniejsze?????????? lepiej było by zmienic faceta który cie nie akceptuje taka jaka jestes,ja tez sie odchudzałam przez 3 lata i tak własnie sie nabawiłam kamieni 18 stycznia 2010 miałam zabiek laparoskopowo,teraz jestem na diecie watroboewj i kicham całe odchudzanie.ZDROWIE I ŻYCIE DLAMNIE JEST WAŻNIEJSZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem igrasz z życiem... takie tabletki niszczą organizm i za bardzo w niego ingerują. sama pomyśl jak dużo schudłaś - w ten nienormalny sposób.... ja też sie odchudzałam - liczyłam kalorie (dziennie 1200) - w pół roku schudłam 12 kilo. można. ja już sie nie bede odchudzać.... jakiś miesiąc po odchudzaniu gdy wróciłam do *normalnego* jedzenia z tłuszczami złapał mnie pierwszzy atak kolki. co sie okazało mam kamienie - -* czyli czeka mnie operacja i ryzyko jakie jej towarzyszy ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×