Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na głowie pod skórą


Gość kama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. poradzcie mi co to może być? na czubku głowy mam około 1 cm guzek pod skórą jak go dotykam to on się *rusza* . guzek jest twardy mam go od około czterech lat urósł do 1cm i narazie nie rośnie. czy to jest kaszak czy może nowotwór lub jakieś zmiany pod skórne. ogólnie ten gózek mnie nie boli ale martwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie poczekam z wizytą u chirurga nie sadzę zeby był to kaszak bo nie jest miekki tylko jakby pod skórą była *pestka od wiśni* i to jest twardy guzik. czy kos z was miał tez taki guzik. prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam od roku na samym środku kości potylicznej guzka nieruchomego i twardego, byłam z tym u lekarza rodzinnego, który powiedział ze jak nie boli to zostawić w spokoju. Lecz ja i tak myślę i martwię się tym guzem myślę, że może to być kostniak lub guzowatość potyliczna. Kama myślę, że wiele ludzi ma takie *coś* i na razie nie ma się czym martwić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Też mam taki problem. Mam twardego,nieruchomego guzka z tyłu głowy. Strasznie się wystraszyłam w szczególności kiedy przejrzałam internet i poczytałam co to może być. Poszłam do lekarza i okazało się, że to węzeł chłonny - mam zapalenie gardła i dróg oddechowych. Dostałam antybiotyk i powinno przejść.Tak więc nie panikujcie. Ale wizyta u lekarza zawsze w takich przypadkach jest wskazana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. a ja jednak odważyłam się iść do lekarza z tym guzem i jak się okazało jest to ziarniniak skóry. teraz tyko idę sie zapisać do chirurga na wyciecie tego i problem będzie z głowy:) więc wszystkim radze niezwlekajcie i idżccie do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to tak wygląda jak u mnie to na 100 procent niemasz się czym sie przejmować bo to na pewno nie jest nic poważnego tez się bałam ale poszłam do chirurga i mi wyjaśnił co to jest. po prostu był to kaszak typu ziarniniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)mam 21 lat,Rowniez od jakiegoś czasu mam malego gózka mniej więcej na środku głowy. Jest twardy,nie przemieszcza się. Ale od niedawna czesto boli mnie głowa,zle sie czuje i mam bardzo nie regularne miesiączki...ale normalnie funkcjonuje. Znajomi mówią że to ze zmeczenia,stresu... czy może tak być? Powinnam się martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziewczyna

nie zakładajcie z góry że to kaszak czy tłuszczak bo ja np miałam włókniaka wczoraj został wycięty, znajdował sie z tyłu głowy po lewej stronie, znieczulenie miejscowe 20 min zabiegu po tygodniu zdjęcie szwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .po lewej stonie glowy zrobil mnie sie guzek ruchomy tak 2cm x1,5cm x 0,5 bylem u dwuch chirurgow oba stwierdzili zapalenie cebolki wlosa ,wyciac i bedzie spokoj i tak zeobilem bez zbadania ,lekarz po wycieciu stwierdzil ze to cos innego wiec wyslal waciety gozek do pataloga i co okazalo sie sie ze rak i na dodatek zlosliwy ,jutro mam termin do profesora on zadecyduje co dalej czy naswietlaniw ,albo chemia poinformuje co dalej chcialem dodac gozek nie bolal ani nie przeszkadzal mialem go z 3lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBIGNIEW ja z zapytaniem czy miał pan jakiś wypadek w przeszłości?? ja jakieś trzy lata temu miałam rozciętą głowę, i jakieś cztery msc. temu wyczułam guzek był malutki i ledwie go wyczuwałam a teraz nie mam z tym problemu więc urósł :( pojawił się nie daleko blizny po szyciu...jest twardy i jak bardziej nacisnę to boli... proszę o odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Z tym, że zaczyna mi już rosnąć czwarty taki guzek. Jeden jest większy a pozostałe pojawiły się o wiele później. Lekarka rodzinna powiedziała, że mam się nie martwić, ale dała mi skierowanie do chirurga. Mam takie nietypowe pytanie, czy jak miałyście wycinane te guzki to była konieczność ścięcia włosów? Już kiedyś miałam wycinane coś ze skóry głowy i wtedy część włosów na głowie musiała być wygolona. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Półtora roku temu zachorowałam na raka jajnika. Teraz jest już dobrze. Ale niedawno na środku głowy zaczęłam odczuwać kucia każdego ranka. Teraz mam w tym miejscu wypukłego twardego niebolącego guzka od 1 do 2 cm. Czy to jest węzeł chłonny czy coś gorszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przez kilka tygodni kuło po prawej stronie na czubku głowy aż w końcu wyczułam twardy guzek nieruchomy, gdy związuje włosy czuje dyskomfort przy dotykaniu czasami lekko boli w dodatku strasznie strzelają mi stawy, wykryto u mnie bolerioze i teraz czekam na wizytę u specjalisty żeby przepisał mi antybiotyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ A

Trzyletni synek ma ruchomego dość twardego guzka pod skórą z tyłu głowy (część potyliczna lekko z lewej strony na takim uwypukleniu czaszki). Bardzo się przestraszyłam gdy po  tygodniu od zauważenia go, zgrubienie nie zniknęło ani nie zmalało. Wzięłam syna na badanie USG (prywatnie). Gdy pani doktor dotknęła od razu stwierdziła że to węzeł chłonny a USG to potwierdziło. Węzeł chłonny niezmieniony, brak podejrzeń. Nie przypuszczałam, że w tym miejscu może być węzeł chłonny - pani doktor powiedziała, że może podczas infekcji się uwydatnił i tak został - może się wchłonie a może już tak będzie, w każdym razie w obrazie usg nie ma nic niepokojącego. 

Zamiast się zamartwiać, trzeba iść do lekarza. Nie każdy guzek oznacza coś niebezpiecznego. Podobnie miałam z guzkiem w piersi. Myślałam, że nie dożyję badania byłam pewna, że to nowotwór. Po dotyku lekarz chirurg-onkolog powiedział, że to włókniak, a USG to potwierdziło. Włókniak malutki - tylko do obserwacji. Jeśli nie będzie narastał, to go nie ruszamy. 

Jeszcze raz to napiszę: Zamiast się zamartwiać, trzeba iść do lekarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×