Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina brzuszna czy operować i szczepić się przeciw żółtaczce?


Gość Barbara  z Zielonej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara  z Zielonej Góry

Jestem po 3 cesarskich cięciach i od okolo 2 lat zaraz po ostatniej cesarce wyczułam wypuklenie kolo ciecia cesarskiego. Cięcie jest robione wzdłuż brzucha tak wiec byłam u lekarza i powiedział, ze to przepuklina i trzeba operować. Naprawdę to się bardzo boje. Juz mialam tyle tych narkoz i jeszcze te ciecie to aż ciarki mi przechodzą. Czy ta operacja to będzie duże ciecie? Mialam 2 szczepionki, a o trzeciej zapomniałam - to musze od nowa je robić? A jak długo leży sie po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna metodą leczenia przepukliny w bliźnie pooperacyjnej jest operacja. Cięcie jest odpowiednie do wielkości przepukliny (z reguły większe niż sama wyczuwalna fizykalnie przepuklina). W czasie zabiegu chirurg zapewne wytnie poprzednią bliznę dlatego wielkość starej blizny nie powinna ulec zmianie. Po zabiegu w zależności od rany pooperacyjnej leży się zazwyczaj 2-3 doby. Jeśli przyjęła Pani już dwie dawki szczepionki przeciw WZW typu B warto skontrolować poziom przeciwciał antyHBs. Jeśli poziom będzie poniżej 100 j.m. należy od nowa się zaszczepić. Jednak szczepienie to nie jest wymagane przed zabiegiem. Robi to Pani dla własnego bezpieczeństwa. Każdy ośrodek zdrowia powinien zapewnić Pani całkowite bezpieczeństwo pod względem jakichkolwiek zakażeń. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×