Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak - usuwać, czy nie?


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Tłuszczaka chirurdzy rozpoznają z prawie 100% trafnością. Nie ma obawy. Idź po wynik. Ja miałam usuniętego tłuszcaka wagi około 1200 gram (1,2 kg) zaraz po operacji chirurg powiedział, że nie mam się co martwić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-stego lutego usunąłem tłuszczaka wielkości piłki tenisowej :) zabieg trwał ok 30-35 minut przy znieczuleniu miejscowym. Żałuje że tego wcześniej nie zrobiłem, tylko się z nim męczyłem przez tyle lat. Teraz czekam na wynik badania histopatologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na udach z przodu mam zgrubienia pod skórą.Nie są one widoczne tylko wyczuwalne palcami.Nie sa to guzki okrągłe tylko takie zgrubienia niebolesne.Domyslam sie ze to moze tłuszczaki ale czy gdy ich jest wiele to powinno się je usuwac chirurgicznie? a tak w ogóle z czego to się robi? dlaczego jedni to mają a inni niei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po zabiegu tłuszczaków mysle ze nie jest to takie proste powikłania sa , miałm zabieg 12.02.2010 do dnia dzisiejszego mam wyciek limfatyczny i nikt niewie kidy bedzie koniec , ból jak cholera , coprawda były bardzo duze w okolicy karku . ja lezałam w szpitalu i tam troszke zawalili własnie potraktowali to jako operacje proste a trwała 3 godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa tłuszczaki jeden na łopatce, drugi nad piersią , mój organizm jest bardzo osłabiony , czy przyczyną tego może być tłuszczak Nie mogę zdecydować się na zabieg gdyż obawiam się blizn, czy po zabiegu są bardzo widoczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojutrze idę na zabieg wycięcia tłuszczaka,ktory znajduje sie na ramieniu.ma wymiary 5,2cm na5.6cm.zauwazylam go 2mce temu a podobno hodowalam ok2lat.no nic zobaczymy,ciekawe czy bede miala duzo szwow.odezwe sie juz po..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również miałam tłuszczako na łopatce usunełam go 13.01 2010 blizna jest dość duża i bardzo widoczna *było 8 szwów*,ale nie ma innego sposobu na to paskudztwo więc zdecydowałam się na zabieg dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to paskudztwo już 1o lat 26 04 2010 mam wyznaczony termin na oddziale chirurgicznym bo jest wielki a mam go 10 lat bo zawsze myslałam że sam zniknie boję się ale skoro wam się udało to mnie się też uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrześniu 2009 r, wykryto u mnie tłuszczaka w przysadce mózgowej, nie chcą go zoperować ... :/ dwa miesiąca temu wyczułam drugiego tłuszczaka na ramieniu i tydzień temu go wycięłam, nie chciałam go hodować zbyt długo, teraz czekam na badania histopatologiczne, żeby sprawdzić czy ten w mózgu nie jest groźny :) myślę, że na tym ramieniu nie będzie bardzo widocznej blizny, mam tylko trzy szwy :) lekarz powiedział, że bardzo dobrze, że tak szybko się z tym zgłosiłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam tłuszczaka w pachwinie, też zwlekałam z jego usunięciem, ale kiedy okazało się, że mam raka piersi (operacja usunięcia guza, węzłów chłonnych i lampy) odczekałam rok i zaraz to dziadostwo wycięłam, żeby nie zrakowaciał. Myślę, że wszystkie tego typu zmiany należy usuwać. Zabieg wykonano w warunkach ambulatoryjnych przy znieczuleniu miejscowym i trwał ok. 40 min. Lekarz założył mi szwy samorozpuszczalne i wszystko ładnie się goi. Nic nie bolało. Miejsce po zabiegu myję wodą i szarym mydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Myślałam że jestem sama z tym problemem, mimo mojego młodego wieku ale widze że są inni którzy tez maja tłuszczaka- ja go odkryłam jakis czas temu w okolicy biodra, jest duży nie wiem czy sie poddac zabiegowi- boje sie ze odrosnie ? Co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Zastanawiam się czy go w ogóle ruszać, czy nie odrośnie mi w tym samym miejscu. Nie boje się blizn. raczej tego, że pojawią się następne. Lekarz nie potrafił mi przedstawić sensownej profilaktyki. Jak ustrzec się przed kolejnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 małe tłuszczaki na głowie. Chętnie bym się ich pozbyła, bo przeszkadzają (a jeden z nich jest dosyć blisko czoła i czasami widoczny, co niezbyt ładnie wygląda), ale potwornie się boję. Mam je już wiele lat, nie zauważyłam żeby rosły. Chyba najbardziej boje się blizn. Czy w miejscu wycięcia włosy nie będą mi już rosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usunalem kolejnego tydzien temu, byl wielkosci przepiorczego jaja.Zabieg w znieczuleniu miejscowym/ pierwsze uklucia malo przyjemne/ Trwalo to wszystko 15 minut , bardzo sprawna pani doktor, zagadywala , zeby sie nie stresowac i puscila muzyczke :)Mam cztery szwy za tydzien ide zdjac. Codzien opatrunki.Nie bojcie sie usuwajcie nie doprowadzajcie do zaropienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. MAm tłuszczaka , bo tak powiedziała lekarka w przychodni. Dała nawet kiedyś skierowanie do chirurga alee... Teraz od tygodnia tłuszczak powiększył się zaczerwieniał i na samym czóbku wycieka coś powoli czy to zapalenie wycisnąć czy wyciąć? czy dostanę znieczulenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosia 19 l.

Niecałe dwa lata temu miałam wycinanego tłuszczaka (2.5 cm), umiejscowienie- prawa strona śródbrzusza. Lekarz rodzinny powiedział, żeby sprawdzała brzuch i patrzyła czy nie robią się inne. No tak ... na brzuchu nie miałam nic więcej. Niestety teraz zrobił mi się na głowie, byłam u lekarza, dostałam skierowanie do chirurga.. Tylko nie wiem czy usuwać czy nie */ Prosiłabym o poradę kogoś kto się na tym zna, czy jest możliwość, że ten tłuszczak może mi coś w główce zdziałać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu mam do Ciebie pytanie, ja w tych okolicach tez mam guzka. ( śródbrzusze), możesz mi powiedzieć,bo jutro idę dopiero na usg,niestety te kolejki nas zabija,nerwy mnie już zżerają...jak miałaś to usuwane ? w szpitalu czy ambulatoryjnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie jestem w trakcie usuwania kaszaka i mialem odlozone2 tys na operacje jednak wydam je na wymazona wycieczke a jak sie pozbylem okrotnego tłuszczaka na moim czole ktore bylo otwierane 3 razy w poradni na poczekaniu gdzie inni ludzie czekali w kolejce a mnie kroili, usuneli ale znow sie pojawij. jednak zaczalem sie interesowac medycyna naturalna i przeczytalek ksiązke jakiegos autora *uzdrawiaąca moc wody utlenionej* postanowilem zaryzykowa, bo nic mi nie pozostalo i jak pisze autor przemywac tłuszczaka 30% roztworem wody utlenionej, na poczatku mniejszym mozna rozcienczyc z woda. I co? kaszak znikl teraz tylko zostal slad zaczerwienienia i popekany naskorek ale zregerenuje sie a ja juz nigdy nie chce widziec chirurga ktory mi walil glowa o fotel bo nie umial wyciagnac tluszczaka i zaszyl mi czolo spowrotem! No i blizna tez mi schodzi po 3 krotnym otwieraniu czola - jestem dobrej mysli a na wiosne obetne sie na krótko a wczesniej nie moglem ciagle grzywka, zycze innym tyle szczescia co ja mialem teraz nie wtedy kiedy moje zycie zamienilo sie w pieklo ufajac chirurgom i wydajac kase na konsultaacje 30 % wode mozan kupic na allegro za 15 zl smieszna cena za zdrowie i estetyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×