Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niestrawione resztki w kale


Gość Waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna w moim stolcu obserwuje niestrawione resztki pożywienia. Są to: ziarna zbóż (jem chleb pełnoziarnisty), elementy orzechów (te też często spożywam), ponadto skórki od pomidorów, elementy natki pietruszki. Opisuje to tak szczegółowo, bo tak szczegółowo to widać. Nie mam kłopotów z wypróżnieniem, ani z konsystencją stolca. Zastanawiam się tylko, czy takie niestrawione elementy mogą się pojawiać w kale? Czy jest to normalne? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Tego typu resztki pokarmowe jak Pan opisuje czasami rzeczywiście mogą pojawiać się w kale. Świadczy to raczej o dość szybkim pasażu treści jelitowej u Pana. Raczej to nic niepokojącego. W razie w wątpliwości proszę ewentualnie w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają niestrawione resztki w kale? Od kilku lat mam permanentną biegunkę i właśnie te niestrawione resztki w kale. Wyniki krwi oprócz lekko podwyższonego ggtp nic nie wykazały. Ale gastrolog ostrzegł że coś zaczyna się dziać z trzustką. Mam bóle z prawej strony brzucha pod żebrami. Podobno to nie bóle trzustki bo trzustka powinna boleć z lewej strony. Kolejna wizyta u lekarza jak na razie odpada z powodu strachu i wstydu ale może ktoś z was ma podobne objawy i może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika 35

Można zrobić badanie elastaza w kale.koszt ok 100zł.Nie w każdym szpitalu to robią.Badanie określa wydolność trzustki.Biegunki mogą mieć różne przyczyny. GGTPjest podwyższone często u osób ,które nadużywają. Moje próby wątrobowe zawsze ok .Te trzustkowe zresztą też,ale co ztego kiedy bóle typowo moim zdaniem trzustkowe u mnie.Swoją drogą jest tylu takich co stoją pod budką z piwem,czerwoni od picia przez 20-30 lat i nic im nie jest!!!!! Może.masz podrażniony układ pokarmowy.Spróbuj nie pići diety. Ja kiedyś myślałam,ze bez picia jakoś dziwnie i,że będzie mi trudno.O dziwo jak dotarło do mnie co robiłam swojemu organizmowi przez pare lat i co może mi grozić-NAWET NIE TĘSKNIĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×