Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieżyt żołądka i dwunastnicy


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 26 lat i nazywam się Adrian. Od jakiś 3 miesiecy cierpie na podobno nieżyt żołądka i dwunastnicy tak stwierdzil Irlandcki lekarz. Na poczatku przeprowadzil ze mną wywiad co mi jest. Powiedziałem wprost, że od jakiś 6 miesiecy popijałem sobie piwko w ilości 4,5 tak zwanych sikaczy do tego dochodziła codzienna kawa i papierosy i nie zdrowe odzywianie. Przed przyjazdem do szpitala miałem takie bóle jak gniecenie w nadbrzuszu, czasami dusznosci w klatce piersiowej, czułem delikatne omdlenia mojego organizmu, zaburzenia równowagi, mdłości, czasem dochodziło do wymiotów. Zostałem poddanyt badaniu usg klatki piersiowej-było ok.,usg jamy brzusznej-było ok.,echo serca-było ok.,przeswietlenie klatki piersiowej tarczycy, krtani-było ok, była robiona gastroskopia i ona dopiero wszystko wyjaśniła NIEŻYT ŻOŁĄDKA I DWUNASTNICY. Dostałem tutaj w Irlandii tabletki zotoni miałem je łykać jakieś 5 tyg. Do tego dostałem antybiotyk i jakąś osłone już nie pamietam jak ona się nazywała. Potym okresie zażywania czułem się w miare dobrze kiedy tylko przestało boleć człowiek był pewny ze jest już wszystko ok. i znowu sięgnołem po piwo wypiłem jakieś 5,6 piw i znowu to wróciło i mecze się po dziś dzień. Teraz przyjmuje leki takie jak helicid 20. Na poczatku czulem, że jest lepiej biore go już 3 tyg. po 2 tabletki dziennie i po 3 tygodniach biore przez 2 tyg. po jednej tabletce. Tydzien temu wypiłem 4 piwa ze znajomymi i przez kolejny tydzień mam problemy z nadbrzuszem, jestem słaby, czasem miewam zaburzenia równowagi, nudności, gniecenie w klatce. Teraz jak tylko coś jem od razu się czuje nie dobrze i (jest to przed jedzeniem i po) bóle same ustępują po jakimś czasie. Teraz wiem, że nie mogę pić alkoholu, w zamian jego pije codziennie mięte i żona zaparza mi rumianek. Czy to są normalne objawy takie jak ja mam? I po jakim czasie zażywania helicydu mogą one ustąpić? Jak długo mogę zażywać ten lek? W Polsce będę mógł być dopiero za 3 miesiące i wiem, że nie ominie mnie kolejna gastroskopia i tym się właśnie martwie. Ale pocieszam się tym, że trafie w polskie fachowe ręce lekarzy, a Oni tutaj w Irlandii sa bardzo szanowani przez tutejszą społeczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak Pan opisuje są typowe dla zapalenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Czasami niestety zdarzają się takie przypadki, że trzeba zażywać leki typu inhibitorów pompy protonowej (zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek). Na pewno trzeba zrobić kontrolną gastroskopię, aby ocenić skuteczność leczenia. Na pewno ciągle będzie trzeba utrzymywać dietę oraz znacznie ograniczyć spożywanie alkoholu, kawy i rzucić palenie – to ciągły powód Pana dolegliwości i stanu zapalnego. Radzę po powrocie do Polski zrobić gastroskopię i ewentualnie z wynikami skontaktować się z gastroenterologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6tray lata temu mialam zapalenie błóny śluzowej żołądka i dwunastnicy biore juz trzy lata ortanol 200mg 1 raz dziennie troche pomaba ale musze uwazac na jedzenie czy sz jakies inne srodki lecznicze prosze o pomoc lekarz twierdzi ze juz do koncz musze brac srodki oslonowe mam 63 lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×