Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pękające żyły na dłoniach


Gość Wiktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktoria

Witam. Jestem 30 letnią kobietą. Od pewnego czasu bez wyraźnego powodu, podczas zwykłych codziennych czynności np. pranie ręczne pękają mi żyły na dłoniach, szczególnie na palcach. Początkowo szczypie i piecze po czym palec sinieje i puchnie. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za jej udzielenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem naczyniowym. Takie objawy mogą świadczyć np. o chorobie Raynauda czyli zaburzeniach kurczenia się naczyń pod wpływem czynników fizycznych (np. temperatury). O postępowaniu i diagnostyce zadecyduje chirurg naczyniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również pekają naczynka ale zdarza się to bardzo rzadko i tak jak pisze Wiktoria początkowo piecze i robi się siniak ale mi palec nie puchnie .Jak sprawdzić czy to pękanie ma związek z chorobą Raynauda można wykonać jakieś badanie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mi pękła zyła od nadgarstka do kciuka , piekło a teraz juz mam wylew i spuchniete. Robi mi sie to bardzo często na treningach ... nic mi nie jest a nagle zaczyna piec i zaraz robi sie wylew. Czy to jest jakaś choroba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same obiawy swędzi,szczypie i potem mega boli palec puchnie i krwiak się robi :/ będąc u lekarza pierwszego kontaktu i przedstawiając mu obrazowo objawy stwierdził ze skierowanie do dermatologa wypisze :/ podziękowałem pani doktor masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilam 3 lekarzy specjalistow.Zrobili badania obu dloni i Co? I nic! Powiedzieli trzeba uwazac.He? A niby na co. Odpowiedz byla, zeby nie bylo gorzej.Po wyjsciu z gabinetu lekarskiego myslalam ze. zaczna mi pekac zylki ale gdzie indziej....... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może będzie umiał mi ktoś odpowiedzieć. co jakiś czas na prawym nadgarstku nabrzmiewają mi żyły , czuje jakby mnie piekły w jednym miejscu w żyle pojawiają się 2 kulki trwa to ok 2-3 dni proszę o pomoc co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj pękła mi żyłka w palcu u ręki. Początkowo widziałam, że powiększyła mi się ta żyłka, wracając do domu zauważyłam, że mi to zsiniało. Strasznie swędzi i boli ( dziwny ten ból ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz zrobił mi badania wykluczające reumatoidalne zapalenie stawów, potem stwierdził, że kruchość naczyń może być wynikiem niedoboru witaminy C, którą mi przepisał (sama wit. C bez rutyny), oraz lek troxerutin który biorę od dwóch miesięcy rano i wieczorem po jednej tabletce. Kazał uważać na wkładanie rąk do zimnej wody. Mówił że zimą będzie gorzej, faktycznie przy mniejszym krążeniu bolą mnie ręce. Mimo brania leków, dwa dni temu pękła mi żyła w dużym palcu u stopy. Cóż...wszystkie badania wyszły wzorowo, więc nie będę się niepotrzebnie nakręcać. Nie mam takich *zmian kolorów dłoni* jak w chorobie Raynauda, jeśli wystąpią mam udać się do mojego lekarza. Zróbcie badania by wykluczyć, czy nie ma jakiejś poważniejszej choroby. Mój lekarz mówił że pękające żyły mogą być objawem wielu poważnych chorób, nie pamiętam dokładnie jakie badania mi zlecił, wiem że napewno CRP i cukier. Życzę wszystkim dużo zdrówka *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dawna szukam co na ten temat poniewaz robilam badania w tym kierunki i ogladalo to wiele lekarzy i nikt nie dal mi na to odpowiedzi ,zrobiono badania w kierunku krzepniecia ,i nic pierszy raz stalo sie to na palcu kciuka nagle mnie zapieklo i zauwazylam siniak dokladnie w zgieciu palca kciuka ,po kilku dniach ustapilo ,lekarz kazal mi zazywac rutynoskorbin .jest to juz 3 lata i nadal to mam tyle ze ,dosedl bol dloni wewnatrz ,i widoczne zylki .niektore wygladaja jak guzki wsystko koloru sinawego ,raz bardziej widac ,a niekiedy wcale nie wiem co mam robic z tym mam 56 lat i lecze nadcisnienie ,oraz jestem po usunieciu tarczycy ,biore eltroxin 100 .czasami mam sinawe dlonie wewnatrz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi tez pękają żyłki w dłoniach. Nie idę już do lekarza, bo Tez będzie domniemywał. Dziwne, ze tak popularne schorzenie i nic nie wiadomo o nim. Lępiej nie badać sie, bo strata czasu i pieniędzy. Nie wierze w dzisiejszych lekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×