Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duży złóg w pęcherzyku żółciowym


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze mam 23 lata i jestem 4 miesiace po porodzie.W szpitalu pare dni po urodzeniu calkiem przypadkowo wykryto u mnie kamien w pecherzyku zółciowym wielkosci 27mm dodam ze nikt w rodzinie nie choruje ani nie chorowal na kamice zółciową.Nie mialam nigdy ataku od ką wiem o kamieniu czasami czuje lekkie gniecenie w okolicach wątroby choc moze to psychika poniewaz gdy nie wiedzialam o jego istnieniu nie mialam zadnych dolegliwosci nawet po frytkach i tego typu posilkach.Ostatnie usg mialam robione pod koniec lutego gdzie złóg ma 27mm, pecherzyk zolciowy cienkoscienny,prawidlowej wielkości, drogi zolciowe nieposzerzone i reszta tez w normie.Moje pytania jest nastepujace:1. Czy w takim wypadku powinnam poddac sie zabiegowi usuniecia pecherzyka żółciowego?2. Czy jest to konieczne jezeli nie mam dolegliwości bólowych?3. Czy mogę poprostu zyć z tym kamieniem i stosować jakies preparaty badz leki ktore moga spowodowac zmniejszenie tego kamienia i dzialac korzystnie na pecherzyk zółciowy?Dodam ze myślalam o zażywaniu również ziół?Lub chociaz zazywać jakies leki badz preparaty aby zapobiegac powiekszaniu sie kamienia i tworzeniu nowych złogów?4.Co Pana zdaniem w tak młódym wieku moze byc przyczyna takiego kamienia skoro nie sa to skłonnosci dziedziczne ,dodam ze nie jem duzo tlustego wole raczej nabiał.?5.Czy usuniecie pecherzyka w moim przypadku wlpynie korzystniej na moje zdrowie tu chcialam sie zapytac czy brak tego narzadu nie powoduje innych chorob w przyszlosci i innych dolegliwosci?6.Moje ostatnie pytanie pisal Pan ze w miejscu blizn sa oslabione powloki brzuszne i najmniejszy wysilek moze spowodowac naderwanie miesni?Czyli po operacji cale zycie trzeba na siebie uwazac czy poprostu mial Pan na mysli jakis okres po operacji a potem mozna wrocic do pelnej aktywności fizycznej?Dziekuje z gory za odpowiedz na moje pytania wiem ze jest ich dużo ale bardzo potrzebuje specjalistycznej porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

1. Czy w takim wypadku powinnam poddac sie zabiegowi usuniecia pecherzyka żółciowego? - w przypadku bezobjawowej kamicy pęcherzyka żółciowego nie ma takich wskazań, jednak z uwagi na Pani młody wiek (w przyszłości prędzej czy później dojdzie do wystąpienia objawów, a nawet i może powikłań kamicy), radziłbym poddać się temu zabiegowi, tym bardziej jeśli Pani planuje kolejne dziecko 2. Czy jest to konieczne jezeli nie mam dolegliwości bólowych? - tak jak piszę wyżej 3. Czy mogę poprostu zyć z tym kamieniem i stosować jakies preparaty badz leki ktore moga spowodowac zmniejszenie tego kamienia i dzialac korzystnie na pecherzyk zółciowy?Dodam ze myślalam o zażywaniu również ziół?Lub chociaz zazywać jakies leki badz preparaty aby zapobiegac powiekszaniu sie kamienia i tworzeniu nowych złogów? - w przypadku tak dużego złogu żadne leki czy preparaty nie doprowadzą do rozpuszczenia złogu 4.Co Pana zdaniem w tak młódym wieku moze byc przyczyna takiego kamienia skoro nie sa to skłonnosci dziedziczne ,dodam ze nie jem duzo tlustego wole raczej nabiał.? - to przyczyna samoistne, w świetle najnowszych badań defekt wydzielania pewnego białka przez śluzówkę pęcherzyka, wcale więc nie musi być to zależne od tła rodzinnego czy też diet 5.Czy usuniecie pecherzyka w moim przypadku wlpynie korzystniej na moje zdrowie tu chcialam sie zapytac czy brak tego narzadu nie powoduje innych chorob w przyszlosci i innych dolegliwosci? - proszę się nie obawiać, brak pęcherzyka na pewno nie wpłynie niekorzystnie na Pani zdrowie obecnie ani w przyszłości, wręcz zabezpieczy Panią przed powikłaniami kamicy pęcherzykowej 6.Moje ostatnie pytanie pisal Pan ze w miejscu blizn sa oslabione powloki brzuszne i najmniejszy wysilek moze spowodowac naderwanie miesni?Czyli po operacji cale zycie trzeba na siebie uwazac czy poprostu mial Pan na mysli jakis okres po operacji a potem mozna wrocic do pelnej aktywności fizycznej? - na około miesiąc od zabiegu metodą laparoskopową przeciwwskazany jest większy wysiłek fizyczny, potem można wrócić do swojego dawnego stylu życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×