Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z prawej strony w podbrzuszu


Gość Dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz

Witam, Kilka dni temu przez około 2 dni odczuwałem ból z prawej strony w podbrzuszu, podejrzewam, że był to ból wyrostka. Nie był to ból silny, to były raczej ukłucia co jakiś czas, szczególnie gdy leżałem na lewym boku(a w zasadzie na lewej stronie brzucha). Nie miałem gorączki, nie wymiotowałem, ani nie miałem nudności. Poszedłem z tym do lekarza. Po zbadaniu mnie pani powiedziała, że to nei wygląda na wyrostek i kazała przyjść jeśli ból by się nasilał. Przepisała mi lek rozkurczowy. Po kilku dniach ból zniknął prawie całkiem, czasem tylko zdarza się że ukłuje, albo gdy w jelicie przesuwają się gazy odczuwam lekki ból w miejscu wyrostka, ale ogólnie to nie boli i żadne inne objawy się nie pojawiły, tylko w tym miejscu czuje takie napięcie mięśniowe, np przy schylaniu się(nie zawsze), raczej nei bolesne, ale piekące. I w związku z tym chciałem zapytać, co powinienem zrobić? Pytam ponieważ z tego co czytam zapalenie wyrostka przebiega w bardzo szybkim tempie, rozwija się w ciągu kilku godzin i ból jest bardzo silny, a ja odczuwałem ledwie lekkie ukłucia, bardziej uciążliwe i denerwujące niż bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na pewno ból nie jest związany z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Taki ból raczej sugeruje tło neuralgiczne czyli spowodowane podrażnieniem nerwów obwodowych. Trzeba by zastanowić się też nad wykonaniem RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Patologia w tym zakresie kręgosłupa może wywoływać właśnie takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobna sytuacje, rownierz kłócie po prawej stronie, pod watrobą, rownierz bez goraczki i tak jak Pan myslalem ze to wyrostek, jednak wyrostek jak wspomniane przewaznie nastepuje piorunujaco.Poszedlem do lekarza a lekarz przepisal mi leki, leki te byly przeciwko ludzkim pasozytom, nie jestem w stanie powiedziec co dokladnie jednak wiem ze pomogly, bol ustal po chyba 2 dniach, pozniej tak jak pana, czasem czulem ukłucie, lekki ból, całkowicie przestało bolec po ok 2-3 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×