Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wymioty, biegunka, nudności i inne problemy z żołądkiem


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21lat. Praktycznie od miesiąca mam problemy z żołądkiem. Dosyć często pojawiają się wymioty, czuję że mi niedobrze, odbija mi się bardzo często do tego czasem dochodzi biegunka. Od czasu do czasu przechodzi, na jeden-dwa dni ale później zpowrotem to samo. Na początku wydawało mi się że to normalne kłopoty żołądkowe, ale myślę że już to za długo trwa. Byłem u lekarza i przepisał lek IPP20 na żebym przez 14dni brał, ale nie widzę po tym jakiejś znaczącej poprawy, do tego pije siemie lniane, zdrowo się odżywiam, lecz ciągle jest mi niedobrze, od czasu do czasu wymioty i biegunka. Dodam że robiłem dzisiaj test helicobacter i wyszedł negatywny więc to raczej nie od wrzodów żołądka. Proszę o jakąś radę czy da się to jakoś leczyć jeszcze sposobami domowymi, czy ewentualnie na jakie badania się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hermenegilda

takie objawy mogą być powodowane infestacją pasożytniczą. Radziłabym wykonać badanie kału na pasożyty. Inna przyczyną może być np zapalenie trzustki. Jaki charakter maja stolce niegunkowe??? czy wymioty zawieraja krew / skrzepy / czy przypominaja fusy z kawy??? czy pije Pan alkohol jak często i w jakich ilościach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piję alkoholu wogóle, prowadzę sportowy tryb życia. wymioty nie zawierają krwi ani skrzepów a stolce są też różne. Dlatego nie wiem poprostu co się dzieje. Bo prawie cały czas czuję że mi niedobrze i mi się strasznie często odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Radzę w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. Takie objawy mogą sugerować np. przepuklinę rozworu przełykowego dlatego być może konieczne okaże się wykonanie gastroskopii. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś inne możliwości oprócz gastroskopii żeby się dowiedzieć co i jak?... bo z tego co wiem to gastroskopia nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a jak już co to na czym polega konkretnie gastroskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastroskopia - jest badaniem endoskopowym pozwalającym na dokładną ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego. Polega na oglądaniu przełyku, żołądka i dwunastnicy. Gastroskopia może być zarówno badaniem diagnostycznym, jak również terapeutycznym polegającym na przykład na: usuwaniu ciał obcych, tamowaniu krwawień, usuwaniu polipów czy endoskopowym poszerzaniu powstałych zwężeń. Inaczej mówiąc - wprowadza się giętki aparat (gastroskop) przez jamę ustną, gardło znieczulane jest 10% roztworem lidokainy... Badanie trwa od 5-10 minut. Radzę sobie zrobić i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) ja mam 16 lat i .. jestem po gastroskopii. Także jak ja to przeżyłam to ty na pewno też przeżyjesz. Fakt badanie jest strasznie nie przyjemne, ale nie bolesne, więc i tak nie jest źle. Miałam dokładnie te same objawy(dodatkowo jeszcze uczucie kwaśności w ustach i ciągłe nudności), tyle że ja zmagam się z nimi od ponad pół roku. W gastroskopii wyszło, że mam refluks żółciowy, dali mi leki, po których czuje się jeszcze gorzej i jak narazie nie wiem co będzie dalej. Trzymam za Ciebie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie. Po tym jak problemy nie ustępowały dostałem od lekarza rodzinnego skierowanie do szpitala gdzie wykonano mi praktycznie wszystkie badania razem z gastroskopią i kolonoskopią. Lekarz w zasadzie mówił że wszystkie wyniki wyszły dobrze i nic mi nie jest, ale w karcie w wypisie dostałem coś takiego. Rozpoznanie Nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka Zarzucanie treści żółciowej do żołądka Zespół drażliwego jelita grubego. Ze szpitala wyszedłem półtora miesiąca temu, chwilę był spokój, a teraz dalej podobnie, tzn często mi niedobrze i to mocno. Co powiniennem robić... Powiem jeszcze że w zaleceniach dostałem lek: Lanzul 1x 30mg przez 14dni. Oczywiście brałem zgodnie z zaleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jest nadzerka i refluks a dodatkowo zespol jelita drazliwego. Pawdopodobnie wszystko zostalo wywolane na tle nerwowym(jakis stres czy cos). Trzeba brac dalej Lanzur i przejsc na diete lekkostrawna(albo wrzodowa) Moze to sie wydac glupie(ale mi pomoglo bardzo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zoladkiem od niedzieli.Najpierw byl bol a pozniej wymioty.Wymiotowalam do poniedzialku i to zolcia bo juz nie mialam czym wymiotowac.We wtorek zaczel mnie bolec oprocz zoladka caly prawy bok,i czulam skurcz w kregoslupie.W prawym boku przestalo mnie bolec w piatek,lecz bol zoladka nadal pozostal,a do tego jestem zolta na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze od poł roku sie lecze , mam wymioty , nudnosci , ból , stany podgoraczkowe , bekanie , przelewanie , wiatry , gastroskopia wykazała zapalenie blony sluzowej zoladka na 1 bakterii nie mam w wymiotach zauwazylam niewielkie skrzepy , stolce sa rozne raz luzne a raz dobre z zaparciem, pasozytów ani kału an krew utajona wynik był ujemny otrzymuje lek duspatalin retard 200 mg iz lekarz twierdzi ze tazke mam ibs najgorsze sa noce wtedy ból sie nasila i boli tazke w prawym boku czasem sie trzese ból przechodzi do kregosłupa wtedy czuje goraco , pije len i nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie jak Państwo powyżej. Mam 19 lat i od kilku miesięcy nękają mnie nudności. Miałem robioną gastroskopię w lutym - zakażenie Helicobacter - leczone dwoma seriami antybiotyków - po tym dolegliwości ustąpiły. Znów zaczęło się przed maturą - uznałem, że to przecież stres i dlatego. Ale teraz kiedy jestem po znów te nudności się nasiliły. Mam również bóle w dolnej partii brzucha, szczególnie po prawej stronie. Byłem u lekarza i ten zalecił mi duspatalin retard + kiedy są nudności: Metoclopramidum. Ale ja te nudności mam ciągle. Już czasem staram się o nich nie myśleć, bo być może sam sobie je wmawiam. Ale to też nie pomaga. Z drugiej strony przecież nie wymyślam sobie chorób. Czy powinienem brać ten lek: Metoclopramidum częściej ? Może on by mi pomógł ? Co mam robić ? W sobotę mam wyjazd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adapter

Byłem na imprezie troche wypiłem . Następnego dnia bylo mi strasznie nie dobrze ale miślałem że to kac ale ciągle mdłości utrzymują się już tydzień mam tak pierwszy raz . Co mi może być i jak sobie pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja się dołączam. Mam 14 lat i od kilku tygodni mam mdłości, biegunkę, ból brzucha, a do tego brak apetytu, bóle głowy, mięśni i kości. Kiedy to się zaczęło myślałam, że to przez to, że nie jadłam zbyt wiele, ale mimo wszystko nadal utrzymują się te problemy. Zaczęłam brać leki na grypę, ale nic nie pomogło. Chyba trzeciego dnia zwymiotowałam i później już nic nie jadłam. Ogólnie nie czuję głodu, a co gorsze na sam widok albo zapach jedzenia dostaję nudności. Ostatnio zaczęło mi się odbijać i zauważyłam też, że moja ślina jest kwaśna. Zaczęłam pić zioła i trochę mi przeszło, ale już następnego dnia powróciło... Ciągnie się to już chyba dwa albo trzy tygodnie. Wczoraj znowu wymiotowałam, a dzisiaj nudności się nasiliły. Przez ten stan znowu powróciła moja arytmia serca... Nie wiem, ale może jest to spowodowane stresem, nadmiarem obowiązków, które teraz przejęłam po mojej mamie albo moją nerwicą ... Proszę pomóżcie mi. Schudłam 4 kilogramy w dwa tygodnie, nie mam nadal apetytu, ciągle mi niedobrze, męczy mnie bezsenność i bóle głowy. Co mam zrobić, żeby to przeszło ? : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mamm 24 lata i choruje od 3 lat!!!! jestem bezsilna!!!! znowu obudzil mnie bol brzucha i szukam pomocy w internecie bo moj lekarz bo ,,karmieniu** mnie wyzsza dawka IPP nie chce mi dac na badanie gaskostropi bo stwierdzil ze jest duze prawdopodobienstwo zakazeniem zoltaczki? :/ do tego mam potwornie brzydki zapach z ust i nie wiem juz co mam robic *((((( pomozcie!!!! nie chce tak dalej zyc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja mama ma problem z żołądkiem zapewne, ponieważ zdarza się dość często że dokucza jej silny ból głowy (leki nie pomagają) i nie może nic jeść, bo kiedy tylko coś zje, wymiotuje. Miała już robioną gastroskopię i planuje się udać jeszcze raz na to badanie. Czy wiedzą może Państwo co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym opisać swój problem z którym borykam się od kilku lat. Mam 30 lat i od ok. 3 lat cierpię na częste nudności, czasem wymioty. Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że nigdy wcześniej nie miałem problemów gastrycznych. Nigdy nie szkodził mi alkohol, ostre czy tłuste jedzenie. Niestety wszystko się zmieniło i od pewnego czasu po jedzeniu czuję nudności. Jeżeli nic nie zjem to wszystko jest OK, czuję jedynie głód ale nie mam nudności. Po zjedzeniu czegokolwiek pojawiają się nudności i czasem wymioty. Starałem się znaleźć w tym jakąś logikę ale bezskutecznie. Czasem zjem coś ciężkiego np. kebaba i czuję się w porządku a czasem potrafię wymiotować po zupie, kanapce. Jeżeli zdarzy mi się wypić trochę alkoholu to na drugi dzień czuję się dobrze do momentu kiedy coś zjem. Po ok godzinie czuję, że pokarm zalega mi w żołądku i zdarza mi się zwymiotować. Zrobiłem gastroskopię która wykryła jedynie przepuklinę przełyku, nie mam wrzodów, test na bakterię też nic nie wykrył. Miałem robione USG jamy brzusznej które również nic nie wykazało. Wszystkie moje wyniki z krwi, kału czy moczu są idealne. Lekarz zasugerował, że to może problem z głową ponieważ wg niego jestem idealnie zdrowy. Powoli chyba popadam w obsesję ponieważ patrząc na jakiekolwiek jedzenie analizuję czy przypadkiem mi nie zaszkodzi. Nie mam pojęcia co to może być ale chciałbym wrócić do swojego poprzedniego stanu zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 21 lat i mialam identyczne objawy jak Panstwo.Mianowicie mdlosci chudniecie brak apetytu ciagle wymioty biegunki problemy z przelykaniem pokarmow. ignorowalam to nie szlam do lekarza ale po jakims czasie stalo sie to strasznie uciazliwe nie dawalo mi to wogole funkcjonowac jak kazdy czlowiek,poszlam do lekarza zdiagnozowal ostra anemie pobyt w szpitalu 2tygodnie gdzie podali mi cala serie zelaza i dodatkowo wszystkie badania zostaly mi zrobione,rowniez i gastroskopie. po tym badaniu wykryto u mnie raka zlosliwego zoladka nie dawano mi wogole szans na jakies leczenie i operacje mialam tylko 7miesiecy zycie od wrzesnia 2012-po tym okresie od wrzesnia zaczelam leczenie na onkologii . po 6 kursach chemii okazalo sie ze zakwalifikowalam sie na operacje usuniecia zoladka wezlow chlonnych sledzine oraz wpustu zoladka z przelykiem. obecnie jestem juz 4miesiace po operacji i dzieki Bogu zyje . Tak ze ja przestrzegam i namawiam szukajcie do tad u siebie choroby az ja znajdziecie ,chodzcie po lekarzach robcie badania,bo naprawde nie wiele trzeba zeby stracic wszystko. trzymam kciuki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD 6 miesiacy walcze z tymi samymi objawami co Wy: silne mdlosci, sporadyczne wymity, biegunki, zaparcia, bole glowy.. Zrobilam cala serie badan, wyszedl mi jedynie drozdzowiec candida albicans oraz zapalenie zoladka, przelyku i zarzucanie zolci do zoladka. Candida albincans pozybywal sie w trakcie 5 tygodniowego bolesnego leczenia, ale reszta.... nie mam juz checi i sily by zyc, nie potrafie czerpac z niczego przyjemnosci. Oczywiscie leczenie jest bezskuteczne, pomimo przestrzegania wszystkich mozliwych zalecen, wraz ze scisla dieta. Odwiedzilam juz bardzo duzo lekarzy, ale wszyscy wydaja sie byc bezsilni. Dajcie znac jak znajdziecie jakies zlote leki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zgłos się z tym do lekarza, czasem wydaje się, że ma się zwykłe objawy grypy żołądkowej albo alergii a okazuje się, że ma się cos zupełnie innego, dlatego trzeba wiedziec jak to leczyc. Podsyłam Wam link do aktykułu o nietolerancji pokaromwej http://prozdrowotni.pl/problem-z-nietolerancja-pokarmowa-czy-alergia-roznice-sa-zasadnicze Nie słyszałam o tym problemie nigdy wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×