Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po operacji przepukliny pępkowej


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina

Panie Doktorze!miałam operację przepukliny pępkowej-ponad miesiąc temu a dalej boli mnie brzuch,mam podwyższoną temperaturę za wysokie ciśnienie jak pochodzę za długo bol się naśilnia i na około pępka mam śiną barwę skóry,i brzuch mi puchnie.Teraz wracam do pracy i się boję że kolejny raz po przepracowanych trzech dniach jak ostatnio będę musiała po raz kolejny raz iść na zwolnienie ogolnie operacje miałam przeprowadzoną w Anglii a lekarz przepisuje mi tylko tabletki przeciw bólowe które mi nie pomagają,co mam zrobić bo ja już nie wiem?,Proszę o jaką kolwiek wskazówkę?Z góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić co się może dziać. Podwyższona temperatura ciała i ciśnienie krwi to raczej niezależne sprawy nie związane z przebytą operacją przepukliny. Co do stanu po przebytym zabiegu jeśli ma Pani jakieś wątpliwości trzeba udać się na kontrolne badanie do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Chciałem zadać kilka pytań jako jestem osobą po operacji przepukliny pępkowej metodą klasyczną. Najpierw opiszę sytuację a później zadam pytania. Operacja miała miejsce we wrześniu 2009 r. Metoda klasyczna została wybrana przez lekarza ponieważ przepuklina była bardzo mała. Wszystko poszło dobrze, rana się ładnie wygoiła. Jednak co jakiś czas na nowo odczuwam ból w miejscu po operacji. Dodam że wróciłem do ćwiczeń kulturystycznych (o wiele lżejszych niż wcześniejsze) i ruchowych (wyprowadzanie ciosów, kopnięć itp.). Ćwiczę ostrożnie i gdy wyczuwam jakąkolwiek zmianę w organizmie podczas treningu przerywam ćwiczenia. Niestety ciągle coś tam boli. Przestaje na dwa tygodnie i znowu boleć zaczyna. Jestem pod stałą kontrolą lekarza chirurga który twierdzi że wszystko jest ok i że *nie ma co się przyczepić do tej operacji i blizny* oraz że *jak boli to jeszcze musi*. I teraz moje pytania: 1. Po pierwsze czy zgodzą się Państwo z moim chirurgiem (rozumiem że bez obejrzenia to trudno coś powiedzieć ale..) że *jak boli to jeszcze musi boleć trochę* (wrzesień 2009 operacja) 2. Czy mogą państwo potwierdzić mi że po okresie rekonwalescencji po operacji, można wrócić do podnoszenia ciężarów (oczywiście bez przesady, ciężary o podobnej wadze co ciało) i treningów kickbokserskich (oprócz przyjmowania ciosów w to miejsce oczywiście)? 3. Czy mogą Państwo polecić mi jakiegoś lekarza zajmującego się sportowcami przede wszystkim?? Na razie to tyle. Mam jeszcze parę pytań ale może uda mi się odpowiedź na nie innym razem znaleźć. Dziękuję bardzo za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×