Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Foci adenocarcinomatosi mucosi


Gość Małgorzata z Katowic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata z Katowic

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego który brzmi: Foci adenocarcinomatosi mucosi. Proszę o napisać jakie są rokowania, bardzo martwię się o ojca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata z Katowic

Dziękuje za odpowiedź. Zmiana znajduje się w odbytnicy, umiejscowiona okrężnie wielkość do 21 milimetrów. Dodatkowo silna anemia (niski poziom hemoglobiny), znaczna utrata wagi. TK brzucha nie wykazało zmian w węzłach chłonnych i innych narządach.Ojciec rozpoczyna właśnie radioterapie i chemioterapię ( 5 tygodni) potem zabieg operacyjny. Proszę niech ktoś napisze jakie są rokowania lekarze nie chcą na ten temat nic mówić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie zależało od tego jak ojciec zniesie radio- i chemioterapię i czy po wykonaniu tych zabiegów nastąpii zmniejszenie guza. Ważna będzie ocena struktur anatomicznych i zasięgu nowotworu w trakcie zabiegu resekcji odbytnicy. Niestety proces nowotworowy raczej jest zaawansowany, a ojciec w kiepskim stanie klinicznym - rokowanie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata z Katowic

Znowu mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy ktoś wie w jakim czasie po zakończeniu skojarzonej radioterapii i chemioterapii (trwała 5 tygodni) powinna być wykonana operacja usunięcia guza odbytu. Chirurg mówi jedno, a onkolog drugie. Ojciec nie wie co robić proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata z Katowic

W dniu dzisiejszym ojciec został przyjęty na oddział. Przed radio i chemioterapią poziom CEA wynosił 43 teraz po zakończeniu 15. Czy to oznacza że guz znacznie sie zmniejszył ? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata z Katowic

Ojciec jest po operacji, przeprowadzono obszerny zabieg z wyłonieniem stomii. Jak się okazało zmiana była duża z naciekiem na kość krzyżową. Chirurg zrobił co w jego mocy, mówi iż usunięto wszystko co było możliwe do usunięcia.Proszę napisać jakie są rokowania i które to właściwie było stadium raka, lekarze nic jednoznacznie nie mówią. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata z Katowic

Zwracam się z ogromną prośba o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego pobranego materiału podczas operacji: 1. colitis chronica 2.carcinoma mucinosum exulceratum. Infiltratio transmurallis et lymphangiosis carcinomatosae. 3. Tela adiposa non infiltrata. 4. colitis chronica activa cum ulceratione et adenodysplasia LG. 5. lymphonoduli (6) cum metastasibus (2). Infiltrato carcinomatosa extranodularis. 6. lymphonodulus sine metastasibus. Z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata z Katowic

Już tyle czasu minęło a niestety nikt nie jest w stanie przetłumaczyć podanych wyżej łacińskich wyrażeń. Może jednak ktoś jest w stanie powiedzieć mi choć częściowo o co w tym chodzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Małgorzaty: 1.przewlekłe zapalenie jelita grubego 2.rak śluzotwórczy wrzodziejący z naciekiem przyściennym i powiększeniem węzłów chłonnych 3.tkanka tłuszczowa nie nacieczona 4.przewlekłe zapalenie jelita aktywne wrzodziejące z dysplazją gruczołową 5.węzły z chłonne :Naciek nowotworowy zewnątrzwęzłowy. 6.węzły chłonne bez przerzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Małgorzato z Katowic, jesli tu jesteś,to czy możesz powiedzieć coś o stanie zdrowia Twojego ojca? Mam ten sam problem. Wynik dodatni, Foci adenocarcinomatosi. Lekarze nie dają szans na wyleczenie, nie ma mowy o żadnej operacji. Czekamy na wizyte u onkologa. (chodzi o moja tesciową ) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Mam wielką prośbę - czy mógłby mi ktos przetłumaczyć co znaczy foci adenocarcinomatosi? Czytałam już spoto o tym ale niestety nigdzie nie odnosi się to do trzustki. A właśnie chodzi mi o to co oznacza foci adenocarcinomatosi przy raku ogona trzustki? bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie pojawiła mi sie czerwona plamka na penisie. Dodam ze nie uprawialem stosunku, kobieta zaspokoiła mnie *ręcznie*. Nie czuje swedzenia ani bolu. Poczulem lekkie szczypanie kiedy mnie zaspokajała. Co to moze byc? Czy to nie jest zwykłe przetarcie lub guz? Dla lepszego zorientowania sie w sprawie załaczam zdjecie. http://imageshack.us/photo/my-images/545/pmy3.jpg/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×