Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerki przełyku


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Nadżerki powstają w wyniku zaburzenia stosunku między ochronną rolą błony śluzowej a np. silnym działaniem kwaśnego pH soku żołądkowego. Czy podczas gastroskopii pobrano wycinki na badanie w kierunku Helicobacter pylori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym roku wykryto u mnie helicobakter II stopnia...bylam leczona b. silnymi antybiotykami w tej chwili nie pamietam nazwy, w marcu powtorzylam gastroskopie i wykazala reflux oraz przepukline przelykowa pobrano wymaz na helikobakter i wynik byl negatywny. Wczoraj znow mialam gastroskopie i sie okazalo ze sa obecne nadzerki 7-8 cm, lecz lekarz nie sprawdzil czy obecny jest helikobakter, czy mozliwe jest ze zakazenie bakteria pojawilo sie ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Trzy lata temu robiłam gastroskopię i wyszło że mam nadżerki we wpuście .przepisano mi controlek i metoc..po tym mi nie przeszło i brałam inne podobne składem do controleku , ale żołądek i tak boli . Czy można to wyleczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z przełykiem Cały czas mam ucisk w tylnej części mostka na wysokości przełyku Po gastroskopii okazało się że w dolnej części przełyku mam podłużne niezlewające się nadżerki o dł. 5-10mm. W górnej części trzonu liczne drobnoplamiste zaczerwienienia reszta ok. Co na to poradzić Dziękuję za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, też to zauważyłam, ze tu to jakbu każdy gadał do siebie :D Robert czy śpisz z uniesioną głową? Czy przestrzegasz tego, aby 3 godz. przed snem nic nie jeść i nie pić? Czy przestrzegasz diety? Sienko, idź do lekarza zadac to pytanie. Aniu... A z Tobą co jest? Bo ja mam sobie przepuklinkę A, nadżerkę w przełyku 2mm i zapalenie żołądka. Pierwszy miesiąc walczę, czasem odczuwam dolegliwości, choć rzadko jak trzymam dietę. paliłam papierosy. Od miesiąca nie palę. Ciekawa jestem czy barany, które przez palenie jak ja nabawiły się nieżytu żołądka i przepukliny, czy nadal palą? Nie wolno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie was rozumiem , tez byłem na gastroskopii i wykryto u mnie refluks żołądka i nadżerkę w przełyku ,lecz lekarz zalecił jedynie tabletki osłonowe z grupy Polprazol. Podobno nadżerka jest uszkodzona po przez kwaśne soki żołądka. Wiec jeżeli zaleczy się refluks to i nadżerka ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 2008 roku wykonalam badanie gastroskopowe stwierdzono u mnie nadżerkowe zapalenie błony sluzowej wpustu zalecono mi tabletki typu rózne nie pomogly po mpewnym czasie zaczelam odczuwac krew z buzi dostalam sierowanie na badania powturne nie pojechalam dowiedzialam sie o Nafcie Destylowanej zaczelam pic 2 miesiace 3 razy dziennie po lyżeczce malej uwierzcie mi ze ja sie wyleczylam nie wyczuwam zadnej krwi zadnych boli nie mam naprawde sprubojcie nie szpikujcie sie tabletkami lekarze sa po to zeby je przepisywac mozna kupic w aptece kosztuje okolo 10 zl pozdrawiam . piszcie do mnie w razie pytan. polecam ta Nafte Destylowaną nie szpikujcie sie tabletkami przez lekarzy pozdrawiam raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mi wyszły 2 nadżerki na przełyku w dolnej części i zaczerwienienie błon śluzowych w żołądku,jutro konsultacja ciekawe co wymyślą jakie leczenie,z jednej strony wyleczamy te dolegliwości,a z drugiej szkoda wątroby ,gdy leki są silne,pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam oliwe z oliwek po 10ml. poł cytryny i 10 ml. aloysu daje ulge przez 3 miesiace potem oliwe zminienic na oliwe kukurydziana na czcz godzinę przed jedzeniem potem napic sie nafty a po snoiadaniu aromatolu po 20 kropli 3 razy dziennie a nafte 2 razy dziennie przez 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×