Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania, szczepienia, przeciwwskazania do usunięcia tłuszczako-włókniaka na piersi


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam tłuszczako-włókniaka na prawej piersi (górna część), jest dość duży-około 5 cm. Chciałabym go usunąć. Mam pytanie czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu usunięcia? czy przed zabiegiem trzeba zrobić badania i jakie? czy trzeba się na coś szczepić przed zabiegiem? (np żółtaczkę) jakie jest znieczulenie przy zabiegu i ile orientacyjnie czasowo trwa sam zabieg? jak duże jest cięcie- a właściwie blizna po zabiegu (tłuszczak około 5cmx3cm) i jak długo się goi ta blizna? Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Oczywiście na pytania odpowiadam mało dokładnie, gdyż bez badania bezpośredniego trudno mi podawać szczegóły: czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu usunięcia? - raczej nie powinno być przeciwwskazań, guz jest duży, więc bezwzględnie wymaga leczenia chirurgicznego czy przed zabiegiem trzeba zrobić badania i jakie? - samemu nie trzeba, o badaniach zadecyduje chirurg w czasie przyjęcia do szpitalu (badanie krwi, ewentualnie EKG) czy trzeba się na coś szczepić przed zabiegiem? (np żółtaczkę) - nie ma takiego obowiązku, jednak dla Pani bezpieczeństwa radziłbym zaszczepić się przeciw WZW typu B (żółtaczce zakaźnej) jakie jest znieczulenie przy zabiegu i ile orientacyjnie czasowo trwa sam zabieg? - zapewne będzie to znieczulenie ogólne (guz jest duży), zabieg będzie trwał około 30 min. jak duże jest cięcie- a właściwie blizna po zabiegu (tłuszczak około 5cmx3cm) i jak długo się goi ta blizna? - około minimum 6 cm, rana goi się około 2 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×