Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki ALAT


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem dwa miesiące po porodzie. W czasie ciąży stwierdzono u mnie nieznacznie podwyższone wartości Alat i Aspat. Lekarz zalecił Essentiale forte i dietę wątrobową. Potem wartości te były cały czas w normie. Niestety dwa dni po porodzie wzrosły (ASPAT=52,8 U/L, ALAT=28,3U/l, bilirubina całkowita=5,48 umol/L), a obecnie ALAT = 101 u/l, a ASPAT = 56. Co może być tego przyczyną? Czy to może być wirusowe zapalenie wątroby typu c? Czy może mieć to jakiś wpływ na dziecko, któe karmię piersią? Dodam, że przez 4 miesiące ciąży przyjmowałam dupfaston. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie duphastonem może spowodować zmiany w parametrach funkcji wątroby (rzadko). To, że masz zwiększoną aktywność ASPAT i ALAT pewnie jest tym spowodowane oraz niedawnym porodem. Na dziecko nie ma to żadnego wpływu. Zrób kontrolne badania (utzymuj dietę wątrobową i leki wzmacniające wątrobę) za 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mialem podwyzszoną bilirubine na 600 teraz mam ok 100 spada wakadym bąc razie i oczy moje i skura robią sie takie jak powinny byc ale rosnie mi z tyg na tydz alat mialem go 2 tyg temu 120 teraz mam juz 320 i zaczynam sie niepokoic co z moja wątrobą bylem w szpitalu w holandii ale bilirubina zaczela spadac to mnie po 10ciu dniach wypuscili teraz chodze co tydz badac krew i ten alat mi caly czas rosnie czy tao jest naprawde grozne ? a na dodatek lekaz mi mówi ze niemam przyjmowac zadnych tabletek ze to sie musi samo naprawic a ja juz od zmyslów odchodze prawie mialem robione usg. nierozumie zaduzo po holendersku wiec dlatego pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×