Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy żeber i częste biegunki


Gość Mariola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariola

Dzień dobry Mój mąż miał dzisiaj przeprowadzoną kolonoskopią w związku z bólami z prawej strony koło żeber i czesto wystepującymi zaburzeniami jelitowymi (biegunki). Trzeba tutaj dodać, że mąż miał w lutym przeprowadzoną resekcję lewego płata wątroby z powodu dużego naczyniaka. I tak na wypisie z badania z kolonoskopii jest m.in. napisane: Rodzaj zabiegu: kolonoskopia Jednostka kierująca: program profilaktyczny Zakres badania: końcowy odcinek jelita krętego Opis: kolonoskopo wprowadzono do kątnicy i końcowego odcinka jelita krętego (5-8 cm). Zbadany odcinek jelita krętego, kątnica, wstępnica, zagięcie wątrobowe, poprzecznica, zagięcie śledzionowe i esica bez zmian. Odbytnica bez zmian. Rozpoznanie: Z40.0 Chirurgia profilaktyczna czynników ryzyka związanego z nowotworami złośliwymi Diagnoza: Obserwacja jelita grubego negatywna. Z40.0 Chirurgia profilaktyczna czynników ryzyka związanego z nowotworami złośliwymi. Czas trwania zabiegu: 15 minut Zalecenia: Wskazania dietetyczne Czy na podstawie powyższego opisu wszystkm jest w porządku z jelitem grubym mojego męża? Jeżeli wszystko jest w porządku, to jakie badania należy jeszcze wykonać żeby stwierdzić czym mogą być spowodowane dolegliwości mojego męża. Bardzo uprzejmie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Tak z opisu wynika ze z jelitem pani męża wszystko jest dobrze. Mogą to być po prostu zaburzenia na tle czynnosciowym. Jak wyglądają wyniki krwi męza? morfologia? aspat, alat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariola

Nie wiem. Mąż nie miał teraz robionych tych badań. Wyślę męża w poniedziałek na te badania i wówczas się odezwę. A czy zrobienie gastroskopii nie byłoby teraz dobrym rozwiązaniem? Jak dobrze rozumiem kolonoskopia jest badaniem jelita grubego, a jak zbadać całe jelito cienkie. Może tam leży przyczyna dolegliwości męża. Jak mąż będzie miał wyniki krwi wówczas je przedstawię. Może wówczas będzie wiadomo więcej. Bardzo się martwię o męża i chciałabym żeby w końcu wszystko było w w porządku z jego zdrowiem. Na razie serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Jelito cienkie bardzo zadko *choruje* mozna je zbadac za pomoca badania z podaniem kontrastu. Jednak ja bym nie szukal przyczyn dolegliwosci Pani meza w jelicie cienkim. Można zrobic gastroskopie. Badanie to ukazuje stan żołądka , przełyku oraz dwunastnicy. Warto było by zrobic usg jamy brzusznej, mozze to byc pecheżyk żółciowy. Ja bym jednak na początek zaczal od podstawowych badan krwi , zbadac ob, morfologie, próby watrobowe(aspat, alat), lipazy i wtedy bedziemy mądrzejsci o wiele spraw. Dobrze że mąż miał wykonywana kolonoskopie, to bardzo dokladne badanie, które naprawde duzo mowi o stanie sluzówki jelita grubego, gdzie często w wieku powyżej 40 roku lubia pojawiać sie polipy czy guzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariola

Witam Mam już wyniki męża. OB - 4 mm po 1 godz. Z morfologii 18-to parametrowej wszystkie wyniki mieszczą się w wartości ref. poza MCH które wynosi 27,9 pg Dodatkowo Biochemia Lipaza wynosi 77,00 H U/l przy czym maksymalna jej wartość według normy podanej na badaniu nie powinna przekraczać 60. Przy tym badaniu jest również komentarz, przy którym jest napisane surowica. Poza tym: Bilirubina całkowita 0,9 mg/dl ASPAT 15,0 IU/L ALAT 13,0 IU/L GGTP 16,0 U/L Bardzo proszę o informacje, czy wszystko jest w porządku. Mnie osobiście niepokoi ta podwyższona lipaza, ale oczywiście najbardziej czekam na opinię lekarza czyli Pana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×