Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona śledziona, bóle po żebrami oraz obniżona temperatura


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

10 lat temu wykryto u mnie powiekszona sledzione do 14 cm morfologia ok. Teraz obecnie mam 26 lat 2.5 roku temu mialem ostatnia morfologie i tez bylo wszystko ok. Od jakiegos miesiaca zaczelo mnie pobolewac w lewej stronie, do tej pory odczowalem sledzine tylko czasami, lecz teraz codziennie a nawet kilka razy na dzien. wraz ztymi bolami obnizyla mi sie temperatura ciala do 35.6 35.8 stopni. Moj wzrost to 192 cmm i waga 145 kg chce dodac ze w ostatnim okresie przytylem z 10 kg (czy to moze miec wplyw na wieksza wrazliwosc w lewej stronie). U mojej mamy tez wykryto lekko powiekszona sledzione oraz druga dodatkowa. Czy mam jakies podstawy do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Ból śledziony pojawia się jeśli jest ona znacznie powiększona. Skoro miał Pan ostanie USG śledziony 10 lat temu trzeba w chwili obecnej wykonać badanie USG kontrolne. Po wykluczeniu patologii ze strony śledziony trzeba mieć na uwadze to, że takie bóle mogą być pochodzenia neuralgicznego czyli spowodowane samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych. Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie pod żebrami boli od dłuższego czasu ale lekarzowi powiedziałam w maju i odrazu zrobiono mi usg i po 2tyg ponownie,potwierdzono u mnie torbiel śledziony i kazano zkontaktować się z chirurgem,byłam wczoraj i teraz czekam na tomografie komputerową,ból się nasila ,,sledzione mam normalnej wielkości a torbiel niby nie duży 27mm,czy konieczne bedzie wycinanie?Prosze o jakąś odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×