Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra a torbiel najądrza i zwapnienie


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu pobolewało mnie lewe jądro. Może nawet nie pobolewało, po prostu czasem czułem dyskomfort. Dziś zrobiłem USG jąder i choć specjalista radiolog mnie trochę uspokoił to i tak byłbym wdzięczny za Waszą opinię. Oto opis badania: JĄDRO PRAWE O WYM 40X20 MM JĄDRO LEWE O WYM 39X20 MM W CZĘŚCI ŚRODKOWEJ LEWEGO JĄDRA PUNKCIKOWATE ZWAPNIENIE W GŁOWIE NAJĄDRZA PRAWEGO TORBIEL POZAPALNA 2,2 MM POZA TYM NAJĄDRZA BEZ ZMIAN. PRAWIDŁOWA ILOŚĆ PŁYNU W OSŁONKACH NIE STWIERDZAM ŻYLAKÓW POWROZKÓW NASIENNYCH. Powiem szczerze, że słowo torbiel podczas badania wywołało u mnie strach. Zapytałem i powiedziano mi, że to nic groźnego. Ale torbiel kojarzy mi się z rakiem... Proszę powiedzcie co o tym sądzicie. Radiolog nie potrafił jednoznacznie stwierdzić czemu mnie pobolewają jądra. Było pytanie o stres, no ale wiadomo stres może być przyczyną bólu wszystkiego. Ja chciałbym na ile to możliwe wiedzieć dokładnie. Tym bardziej,że nie wiem czy z nerwow ale dzisiaj tez je czuję. Jakie jeszcze badania mogę zrobić żeby mieć pewność? No i proszę powiedzcie mi co to jest ta torbiel pozapalna. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Torbiel pozapalna to zmiana łagodna powstała na skutek przebytego stanu zapalnego najądrza. To taki typ zwyrodnienia. Nie ma to nic wspólnego z nowotworem. Ból jądra może być spowodowany np. niewielkim stanem zapalny, który ciągle się toczy. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do urologa. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×