Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lewa skroń, ból i pogrubienie


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnim czasy mam uciążliwe, lecz niemocne bóle głowy, a dokłądniej lewej strony czaszki, aż do lewej strony szyji. Parę dni temu zauważyłem, że mam lekko grubszą skroń lewą od prawej. Powinienem się tym przejąć? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

A czy ból przechodzi po lekach przeciwbólowych? Czy występuje gorączka lub inne objawy? Bóle głowy są dość trudnym objawem w zasadzie większości chorób. Jeśli ból jest rzeczywiście uciążliwy to lepiej udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej udać się z tym problemem do neurologa. On powinien zdiagnozować te bóle. Oczywiście zbada Panią także i określi czy rzeczywiście są jakieś zmiany w zakresie skroni i mają one coś wspólnego z bólem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. Z tym, ze ból jest taki jakby ktos mie nieźle przywalił w lewą skroń. Na początku jest straszny potem stopniowo ustaje, ale powtarza sie. Do neurologa idę za miesiąc a żadne tabletki przeciwbolowe nie pomagaja. Jest moze jakis sposob zeby zmniejszyc te bole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki ból. U mnie sie to utrzymuje juz od paru miesiecy.. Na początku ból trwał po pare sekund i nie byl mocny. Praktycznie nic nie czulam. Ale w odtatnich tygodniach sie to nasilil. A faktycznie pare dni temu zauwazylam zgrubienie... Ale mam juz umowiana wizyte do lekarza wiec mam nadzieje ze w koncu dowiem sie co to jest... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem zrobiona tomografie komputerowa ale nic nie wykazalo...silny bol lewej skroni zawroty w glowie i tak juz 9 miesiecy jest coraz gorzej...zyly na skroni sa wypelnione i pulsuja szybko caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem zrobiona tomografie komputerowa ale nic nie wykazalo...silny bol lewej skroni zawroty w glowie i tak juz 9 miesiecy jest coraz gorzej...zyly na skroni sa wypelnione i pulsuja szybko caly czas.Czy ktos wie do kogo sie z tym udac i co to jest wogle.dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz 24

witam . od ponad 2 miesięcy boli mnie lewa skroń . Ból zaczyna się gdy wstanę z łóżka i utrzymuje się aż do późnego wieczora każdego dnia . W pierwszej fazie nastąpiła gorączka i właśnie pulsowanie żył . Dzięki temu mam bardzo widoczne żyły od ucha do czoła :( W tym czasie rzuciłem palenie oraz w krótkim odstępie wykryłem u siebie nadciśnienie , może to ma jakieś znaczenie . Dodam że mam jeszcze żylaki na lewej nodze oraz wrzody żołądka :( Za 3 tyg mam wizytę u neurologa to napisze coś więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z podobnymi objawami. Zaczęło się od *opaski* na głowie. Potem po miesiącu ustąpił ucisk prawej skroni pozostał na lewej - ale taki punktowy (ostatnio trochę zelżał). Ogólnie głowa w imadle. 1 Laryngolog - OK, neurolog - brak objaw zmian neurologicznych - stwierdził może nerwica, 2 laryngolog - prześwietlenie zatok - jednak coś jest (prawa zatoka szczękowa zaciemniona), wyniki krwi ok - OB 1 bez stanów zapalnych. A lewa strona głowy uciska - nogi mrowieją i ręka też sobie nie odpuszcza. Co jest grane? Czyżby kręgłosłup - nerwica. Męczy mnie to okropnie. A tak poza tym ten ból chyba zszedł niżej na *krzyż* i łydki. Zasypiam w strachu, śpię odrętwiały, chodzę z ciężką głową. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. od 3 dni boli mnie prawa skron. jestem młodą mamą mam 24 lata i ciężko chorą 2 letnią córeczka boje sie czy ten ból nie oznacza cos złego.nie wiem do kogo sie z tym udac. zaczelo sie od bólów głowy potem pewnego wieczoru siedzac przed komputerem troszke krzywo spojrzałam nie obracając głowy i w pewnym momenncie jakbym coś naciągneła -ale czy to mozliwe??? ciągle mnie teraz boli.tylko w nocy mam spokój. bardzo sie boje bo wiem co to choroba. teraz jeszcze codziennie musze podawac lek mojej córeczce i gdyby mnie zabrakło to nie wiem kto by sie nią zajmowal. bardzo prosze o pomoc- porade. mam ostatnio jeszcze troche stresujące sytuacje dlatego tez mysle ze może to na tle nerwowym. prosze o pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Olbrzymiokom%C3%B3rkowe_zapalenie_t%C4%99tnic#Badania_dodatkowe Mój tato ma podobne objawy. Dostaje sterydy, po pierwszej dawce objawy znacznie ustąpiły, teraz znowu wracają. Dostał skierowanie na USG skroni. Sprawa raczej poważna, wymaga szybkiej konsultacji u neurologa, nie powinno się tego bagatelizować, ani nazywać nerwicą. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Około 2 lat temu uderzyłam sie w głowe podczas kolizji samochodowej . Od tamtego czasy odczuwam ból lewej strony głowy a najbardziej w okolicach pulsu czyli tam gdzie było uderzenie . Ból zaczął sie nasilać i powtarzać coraz częściej, najbardziej z rana jest odczuwalny . ok miesiąca temu była w szpitalu na ostrym gyż ból był nie do zniesienia ale zostałam zbyta niestety i nic konkretnego mi nie zrobiono zadnego prześwietlenia jedynie co nafaszerowali mnie lekami przeciw bólowymi . Bół jest coraz silniejszy i częstszy czuje jak by cos w środku naciskało na lewą stronę . Prosze o pomoc i jakąś rade gdzie mam sie udać , zeby zrobić jakiekolwiek badania i czy jest to cos groznego. Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×