Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zacienienie na płucu


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina

Witam mam pytanie otoz moja mama miala robione rentgen poniewaz strasznie bolal ja kregoslup i przy zdjeciu klatki piersiowej wyszlo na jednym plucu takie zacienienie biale u goru nie jest to okragla zmiana dostala na tomografie co to moze byc dodam ze czesto chorowala na zapalenie oskrzeli ciezko jej sie oddycha czasami i tez odpluwala wydzieline ktora strasznie smierdziala jak ropa krwinie bylo goraczki teraz tez nie ma bardzoprosze o szybka odpowiedz Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno określić bez właśnie wyniku badania tomograficznego. Zawsze guz w płucu budzi podejrzenie nowotworu. I w tym wypadku tak jest. Może to też zwłóknienie pozapalne miejscowe tkanki płucnej. Dopiero wynik badania tomograficzne przybliży odpowiedź na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o poradę w następującej sprawie, moja mam miała tydzień temu operację kręgosłupa i w badaniu RTG płuc napisano: zdjęcie rtg - 1 projekcja klatki piersiowej z opisem: W polu środkowym płuca prawego widoczne jest zacienienie o średnicy 15 mm - wskazane TK. Pozostałe pola płucne bez zagęszczeń miąższowych. Sylwetka serca w granicach normy. Pragnę dodać, że mama od kilku lat choruje na astmę oskrzelową, badanie OB miesiąc temu 5/20. Czy wyniki krwi mogą wskazywać na nowotwór w organizmie ( jeśli tak to jakie?) ? Chciałabym się dowiedzieć, czy to coś może być związane z guzem na płucach. Bardzo proszę w miarę szybkę odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze dodać, że miała badaną wydolność płuc i wyniosła ona 90%, od kilku lat nie ma większych duszności, długotrwałego kaszlu, nie pluje krwią, zażywa Encorton, wziewy. W czasie operacji, która trwała ok. 2,5 godz. nie było żadnych problemów z oddychaniem. Ostatnie prześwietlenie płu było wykonane w 2007 roku i nie zauwazono żadnych zmian na płucach. Może myślę naiwnie, ale gdyby to było coś poważnego lekarze nie zdecydowaliby sie na operację. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak czuje się mama po operacji kręgosłupa? A co z tym cieniem na płucu? Miała robioną tomografię płuc? Pytam bo u mnie ta sama historia. Podczas badań przed operacją wyszedł mi cień na płucu. Strasznie się denerwuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×