Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak w mięśniu prostym brzucha


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie trenuje siatkowke i na obozie wyskoczylam i wygielam sie i poczulam rwanie w brzuchu i do tej pory czuje . bylam na usg i okazalo sie ze mam krwiaka w miesniu i nie mam pojecia do kogo do jakiego lekarza z tym isc i co dalej z tym robic nie cwicze juz prawie 2 miesiace i dalej to czuje chce miare szybko zaczac normalnie cwiczyc i sie tego pozbyc. chirurug zalecil mi nie cwiczenie 2 miesiace ale to nei pomaga a slyszalam ze na to sa jakies naswietlania ktore rozbijaja ten krwiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy wykonać świeże badanie USG i określić jak duży jest krwiak i czy jest płynny. Jeśli płynny mozna go spróbować odbarczyć (gruba igła i strzykawka). Na pewno trzeba taki mięsień wygrzewać (suche ciepło) oraz smarować żelami z heparyną np. Lioton 1000 (5 razy dnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety spotkała mnie podobna dolegliwość. Nastepnego dnia po grze na sali, po obudzeniu sie nie mogłem wstać z łóżka na wznak. Kiedy minęły 2 miesiące a ja ciągle nie wracałem do zdrowia zrobiłem badanie usg. Lekarz zasugerował że źródłem bólu jest chora prostata? Niestety pomimo leczenia antybiotykami nie uzyskałem żdnej poprawy, a wręcz mój stan sie pogorszył. Dopiero kolejne badanie usg ( po 7 miesiącach od zdarzenia ) wykazało rozległy krwiak mięśnia prostego brzucha od pępka do spojenia łonowego. Co z tym można zrobić, ma wrażenie że ten stan ciagle powraca i będzi to trwalo w nieskończoność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w pierwszym badaniu była użyta tylko standardowa głowica ultrasonograficzna do badania głęboko położonych narządów jamy brzusznej (o mniejszej częstotliwości). Może dopiero w drugim badaniu użyto głowicy do płycej położonych zmian w powłokach brzusznych (o wysokiej częstotliwości). Trzeba zastosować żele z heparyną, wygrzewanie krwiaka, może spróbować zabiegów fizykoterapeutycznych (konsultacja w poradni rehabilitacyjnej). Może w ten sposób uda się doprowadzić do jego wchłonięcia. Ten krwiak nie ma nic wspólnego z zapaleniem prostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×