Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie złamania w obrębie podstawy IV i V kości śródstopia


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa tygodnie temu tj.22.04.2010 kiedy biegłam noga tak dziwnie mi się wykrzywiła strasznie bolało ale myślałam ze to tylko jakieś stłuczenie kiedy po jakiś 10 min wróciłam do domu noga była trochę spuchnięta i sina wiec od razu pojechałam na izbę przyjęć. Tam czekałam chyba z 3 godziny ale kiedy wreszcie lekarz mnie obejrzał i wysłał na RTG powiedział że podejrzewa złamanie w obrębie podstawy IV i V kości śródstopia prawego założył mi gips ale tylko taki do kostki. Jest to moje pierwsze w życiu złamanie wiec trochę się obawiam noga co prawda już praktycznie wcale nie boli tylko jeszcze jak źle stanę albo jak ją tak przekręcę na bok na ten który złamałam o kulach już właściwie nie muszę chodzić. Kontrole miałam mieć wczoraj ale z racji tego że musiałam jechać na maturę a lekarz przyjmuje tylko rano( bo podobno musi mnie zbadać ten sam co przyjmował na izbie) to kontrola przesunęła mi się na 13.05.2010. Mam wiec takie pytanko jaka istnieje prawdopodobieństwo że lekarz znowu wsadzi mi nogę w gips w końcu to będą trzy tygodnie już i ile takie złamanie może się zrastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Jeśli to na pewno złamanie gips powinien być utrzymany około 6-8 tygodni. Jeśli jednak zdjęcie kontrolne nie wykaże złamania (czasami złamanie dobrze zaczynać być widoczne dopiero po 2-3 tygodniach) to gipsu z pewnością nie trzeba już będzie nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×