Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna pod kolanami


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina

Dziendobry Od ponan pol roku mam opuchlizne pod lewym kolanem. Na poczatku pojawiala sie po kapieli i po kilku godzinach znikala pojawialo sie lekkie zaczerwienienie. Po kilku miesiacach ta opuchlizna zostala i nie zmienia sie. Jedynie pojawila sie czerwona plama wokol. Nie odczuwam zadnego bolu zupelnie nawet przy dotyku. Doktor ortopeda po zrobieniu usg stwierdzil ze nie wie co to jest. Na usg wyraznie widac bylo szary kolor dlatego powiedzial ze wyklucza plyn ale zeby sie upewnic przebil igla i nic tam nie bylo. Odeslal mnie wiec do pani dermatolog powiedziala ze ta plama a opuchlizna to dwie rozne rzeczy i przepisala masc na ta plame. Po 3 tygodniach plama zeszla, opuchlizna zostala i pojawily sie pod obydwoma kolanami popekane naczynka bardzo rozlegle. Lekarz wyslalam mnie na badania krwi ktore byly w normie, podejrzewal jednak ze to moze byc tarczyca poniewaz skora na kolanach i lokciach jest wysuszona jednak powiedzial ze w moim wieku to bardzo zadkie. Mam 21 lat. Jednak badania krwi nic nie wykazaly. Nie mam zadnych innych dolegliwosci jednynie od mniej wiecej 2 tygodni od czasu do czasu miewam przyspieszone bicie serca i czuje jakby ono bilo na srodku bardzo szybko i ciezko mi sie wtedy oddycha ale to trwa bardzo krotklo. Lekarz skierowal mnie na dalsze badania krwi i ekg. Teraz lekka opuchlizna pojawila sie rowniez pod drugim kolanem. Bardzo bylabym wdzieczna za odpowiedz i czy spotkal sie pan z takim przypadkiem bo jak do tej pory lekarze mowia ze nie wiedza co to jest. Dziekuje Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno mi odpowiedzieć bez badania co to mogłoby być. Może w tej sprawie warto byłoby skonsultować się jeszcze z chirurgiem naczyniowym skoro wystąpiły wraz z obrzękiem popękane naczynia krwionośne. Może to objawy niewydolności naczyń żylnych. Może konieczne będzie jeszcze wykonanie Dopplera żył kończyn dolnych. Problemy z sercem to raczej zapewne jakaś niezależna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×