Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg wycięcia fragmentu wrastającego paznokcia


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W środę miałam wykonywany zabieg usunięcia części paznokcia wraz z jego macierzą. Na 2 dzień po zabiegu z rany zaczęła wydostawać się ropa i boli coraz bardziej. Mam założone 4 szwy. Ropę staram się wyciskać na ile jest to możliwe i moczę w szarym mydle. Do odkażania stosuję octenisept. Co zrobić zgłosić się do chirurga czy spróbować się z tym uporać samodzielnie? Z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Radziłbym zgłosić się z tym problemem bezpośrednio do chirurga. Oprócz miejscowego stosowania środków dezynfekujących może okazać się potrzebne usunięcie części szwów celem odbarczenia ropiejącej rany lub też zastosowanie ogólne antybiotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zabiegw tamtym tygodniu w środę. Najpierw Pani Chirurg zawiązała bardzo mocno palec żeby krew nie dochodziła, potem 3 razy wstrzyknęła mi znieczulenie ogroomną strzykawką. Troche bolesne. ale da sie wytrzymać. potem czekałam 15 min aż znieczulenie zacznie działać. Potem zaczęła zabieg , nie czułam nic,tylko było nieprzyjemne uczucie że cie kroją, ale nie bolało. Zabieg trwał 15 min. I potem przestało działać znieczulenie po ok 30 min. bolało jak cholera. Ale jak wzięłam tabletkę to już tylko czasami ,,dawało znać ** . Chodziłam co parę dni na zmiane opatrunku . Po tygodniu od zabiegu ściągneli mi szew , był tylko jeden. Niektórzy mi mówili że nic.nie boli, jednak mnie bolało trochę. Teraz jest 2 dzień po ściągnięciu szwa. i przykleiła mi tylko plasterek i kazała już chodzić do szkoły normalnie w bucie , Dzisiaj pierwszy raz umyłam palca , a wczoraj dopiero pierwszy raz miałam odwagę spojżeć na ,,efekty ** zabiegu . Przyznam się że paznokieć jest węższy , wiadomo po wycięciu kawałka paznokcia. :) I palec optymalnie wydaje się mniejszy( przynajmniej u mnie ) Ale ogólnie ładnie sie goi. Mam zwolnienie z w-f na miesiąc. Jak chodzę w bucie to nie przeszkadza mi to ,czuję jakbym nie miała zabiegu , chociaż jest cały czas obawa , że ktoś mnie nadepnie , lub niechcący uderze w coś. A i przypominam że mam 15. Gdybym wiedziała że będe musiała tak męczyć sie i martwić sie czy ładnie będzie wyglądał w klapkach to nigdy , ale to NIGDY nie pozwoliłabym sobie na chodzenie w zaciasnych szpilkach.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×