Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie dławienia w gardle po operacji tarczycy


Gość beata

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po usunięciu lewego płata tarczycy wraz z cieśnią oraz części prawego płata od operacji minęło 11 dni, a ja mam wrażenie, że czuję się gorzej niż przed ponieważ powyżej cięcia pojawiło mi się dosyć widoczne uwypuklenie. Mam z tego powodu uczucie dławienia w gardle, czego wcześniej nie miałam.Chciałabym wiedzieć czy ten stan jest przejściowy czy może to jest coś niepokojącego.Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno mi określić bez badania co to może być. Na pewno trzeba to skontrolować w poradni chirurgicznej czy przypadkiem pod raną nie zebrał się płyn mogący przejawiać się w ten sposób (może okazać się konieczna punkcja celem odbarczenie płynu). Może to też być obrzęk limfatyczny rany często zdarzający się po takich zabiegach. Obrzęk taki powoli wycofuje się z reguły po 2-3 miesiącach. Dolegliwości z tym związane tez powinny się wycofać. Chirurg po zbadaniu wyjaśni skąd te dolegliwości i czym są spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chciałam jeszcze dodać ,że to uwypuklenie jest tuż nad samą blizną ( czyli powyżej), więc z tego co doktor pisze można wywnioskować ,że to nie są płyny, ale stuprocentowej pewności bez badania nie ma.Ja przed chwilą wróciłam od chirurga w swoim mieście, ale dowiedziałam się tylko tyle, ze najlepiej to niech zobaczy to doktor który operował także nie wiele, ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie wystepuje goraczka.Ja jestem po calkowitym usunieciu tarczycy (minely 3 miesiace)po okolo 7 dniach po wyjsciu ze szpitala nad szwem wystapila opuchlizna poszlam do chirurga i dowiedzialam sie ,ze to sie czesto zdarza.podotykal i powiedzial ,ze do 3 tygodni moze sie to utrzymywac i faktycznie zeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×