Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie uszkodzenia stożka rotatorów a obciążająca praca


Gość jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 26 lat i jestem w trakcie diagnozy bólu w prawym barku. Ból pojawia się od 2 lat, głównie w trakcie ruchu, ale też przy dźwiganiu a czasem nawet w spoczynku. Jestem w trakcie diagnozowania przez lekarza ortopedę (czekam na MRI barku i kręgosłupa szyjnego) - mój lekarz podejrzewa uszkodzenie stożka rotatorów lub dyskopatię szyjną. Problem z jakim kieruję moje pytanie dotyczy tego, jak poradzić sobie z tym bólem w pracy. Jestem fotografem i szykuje mi się bardzo *gorący okres* w pracy. Wiadomo że aparat swoje waży a do tego często trzeba się ostro *namachać* przy sesji. Boję się, że ból sparaliżuje mnie na tyle, że będzie mi ciężko wywiązać się z obowiązków. Tym bardziej, że zazwyczaj jest to bardzo silny, przeszywający, kłujący ból (pare razy zdarzyło mi się w takich przypadkach wypuścić coś z tej ręki, a nie chcę upuścić aparatu, który swoje kosztuje). Żele typu Fastum czy tabletki przeciwbólowe nic nie dają. Czy jest jakiś sposób żeby sobie pomóc? Może jakiś stabilizator, by tu pomógł? Proszę o poradę - z moim lekarzem będę widzieć się dopiero za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Leczenie zespołu bolesnego barku nie jest łatwe. Można stosować leki typu ketonal, diclofenac doustnie, unieruchomić bark za pomocą stabilizatora. Inne metody są już bardziej inwazyjne i powinny zostać zlecone przez ortopedę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szybko wyprowadzili z zapalenia mięśni rotatorów u doktora Więcka. Jak ktoś szuka dobrego miejsca w Krakowie to tam można spokojnie iść. Ceny też mają przyzwoite, więc nie zostanie dziura w portfelu :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szybko wyprowadzili z zapalenia mięśni rotatorów u doktora Więcka. Jak ktoś szuka dobrego miejsca w Krakowie to tam można spokojnie iść. Ceny też mają przyzwoite, więc nie zostanie dziura w portfelu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×