Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nolpaza a zapalenie żołądka


Gość izaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość izaaaa

Witam! Od pół roku cierpię na bóle brzucha i mdłości. Czuję niesmak w ustach i trudności w przełykaniu śliny. Jestem po gastroskopii, która wskazuje na to, że mam zapalenie żołądka. Lekarz przepisał mi lek nolpaza i z moich obserwacji wynika, że ten lek nie pasuje do moich objawów. Mogę się mylić ale proszę o wasze zdanie. Może ktoś z was stosował ten lek ? Będę bardzo wdzięczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy zażywam Nolpazę i żadnych skutków ubocznych pani doktor przepisała mi ją bo podejrzewa u mnie refluks żołakowy Nolpaza zmniejsza kwas żołądkowy ale to już pewnie sprawa indywidualna jednemu pomaga innemu nie ja jak narazie po 3 miesiącach czuję zmniejszenie obiawów ale nadal są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 16 lat. Jestem po gastroskopii, wykryła ona zapalenie żołądka i refluks żółiowy. Lekarz przepisał mi lek nolpaza 1x dziennie, jednak nie widzę żadnej poprawy. Co powinnam zrobić? Udać się do gastrologa czy dalej stosować lek? i mam jeszcze pytanie: Czy kiedykolwiek uda mi się wyleczyć tą chorobę ? Czy zawsze już będę skazana na leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pomógł taki lek na refluks żółciowy dopiero w dawce 40mg, i w połączeniu z debridatem, ale znaczna poprawe poczułam dopiero po miesiącu stosowania leków. No i pamiętaj o diecie, takiej jak przy wrzodach żołądka. Choruje na to prawie pół roku i niestety dwa razy po odstawieniu leków objawy szybko wracały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ija choruje na zapalenie żołądka konkretnie jest to refluks który powoduje zapalenie .Ostatnio usg wykazało obrzęk w trzonie ,bardzo mnie bolalo szczególnie jak się położyłam wieczorem bez tabletki przeciwbólowej ani rusz .Brałam polprazol latami ale widocznie u mnie już nie działa ,zmieniłam na ortanol w dawce 2x40 po miesiącu bóle jakby ustąpiły ale nie całkiem ale już bez tabsów przeciw bólowych oczywiście ścisła dieta .czy ktoś z was miał takie objawy oraz czy na usg lub gastroskopi wykazało obrzęk ściany w trzonie ,czy to jest zapalenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna juz stosuje nolpaze 40 mg,zawsze na czczo okolo ponad godz przed kawa i jedzeniem.Mnie pomaga i mam cos z dwunastnica oraz Helikobakter-pylori to taka bakteria zoladkowa czesto spotykana ktora niszczy scianki zoladka.Lek jest zwykle dobrze tolerowany ale moze powodowac np.bole glowy.czasem gdy dlugo trwa leczenie moga inne objawy byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jakub30

mi lekarz , po stwierdzeniu zapalenia żołądka i obecności Helicobacter (pieczenie w dole brzucha, kilka lat tzw.zgagi) zalecił branie Nolpazy 40mg 2*dziennie godzine przed śniadaniem i godzinę po kolacji i tak przez 3miesiące, do tego Spasmolina 2*dziennie. po około 1,5tygodnia brania dostałem biegunki, z którą walczyłem około 6 dni, okropne, dopiero zmniejszenie dawki Nolpazy do 1*dziennie przed śniadaniem przywróciło sytuacją do normy. dziś wziąłem ostatnią tabletkę, a jutro idę na wizytę kontrolna, i spodziewam się że dostane jakies dwa antybiotyki które po podleczeniu błony żołądka przez Nolpaze teraz będą zwalczać Helicobacter.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi lekarz gastroenterolog przepisał Nolpazę na zgage i zapalenie żołądka,stosuję ten lek od czerwca tego roku i zauważyłam dużą poprawę ,nie mam juz zgagi i refluksu czasami mam nadkwasotę dla tego musze uważać na to co jem.Jest jednak działanie uboczne po tym leku.Strasznie przytyłam stosujac ten lek - od czerwca do listopada tego roku przytyłam ponad 5kg a jem tyle samo co przed zastosowaniem Nolpazy.Zastanawiam się czy nie przerwać zażywanie tego leku.Czy ktoś też przytył po tym leku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zażywam ten lek od pół roku i wyraźnie zauważyłem że zacząłem tyć po nim, dodam tylko że nie odczuwam po zażywaniu tego leku żadnych skutków ubocznych oprócz wyraźnego tycia, pomimo zmienionej diecie gdzie całkowicie przeszedłem na wegetarianizm i codziennych ćwiczeniach ponad godzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,brałam nolplaze przez ok 1.5 miesiąca i niezauważyłam żadnych złych obiawów czsem było mi niedobrze i mdliło mnie.Po jakimś czasie znów obiawy wróciły i lekarz przepisał mi znów ten sam lek.Pojawiła się biegunka problemy z jelitami z żołądkiem i nalot na języku.Sugerowałam lekarzowi,że to może być potym leku-nie wierzył i kazał mi nadal go ażywać.Objawy się pogarszały ciągle było mi niedobrze odbijanie ,gazy i ten nalot na języku.Postanowiłam sama odstawić lek.Kupiłam w aptece bez recepty controloc control i biotyk(lek jaki bierze się przy antybiotyku)Już na drugi dzień czułam się lepiej ustąpiły mdłości.Co dziwniejsze dziś jest trzeci dzień jak nie biorę nolplazy a nalot na języku znikł poczułam komfort w ustach.Uwarzajcie z tym lekiem to cholerstwo nie jest dobre przynajmniej nie dla wszystkich.Pozdrawiam.Odezwę się jeśli by się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka miesięcy jestem na nolpazie i nic złego nie odczuwam .jak nie wezmę jej to zaraz wraca mi zgaga.Mam skierowanie na gastroskopię ,ale nie idę bo się boję.Parę lat temu jeszcze gorzej się czułam ,ale piłam siemię lniane zalane ciepłą wodą .i miałam spokój z żołądkiem kilkanaście lat. Teraz też chyba zacznę tą kurację .te wszystkie prochy już mnie trochę wkurzają ,bo jak tylko odstawisz to wszystko wraca natychmiast.system farmacji chyba tylko takie leki produkuje ,aby nie leczyły .Mają za zadanie tylko przynosić ulgę chwilową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalam telefon od mojej mamy leczacej sie nolpaza - byla bardzo przygnebioa i plakala do telefonu. Nie mogla swobodnie mowic po dluzszej rozmowie przyznala sie do brania nolpazy po czym ja trafilam miedzy innymi na takie forum jak to, ktore potwierdzilo moje obawy ze stan mojej mamy pogorszyl sie zazywaniem tego wlasnie leku. Moja mama to wrazliwa osoba ale nigdy nie mialam okazji zastac jej w takim stanie - a wszystko po miesiacu brania leku!!! Mam wielu znajomych mieszkajacych w roznych krajach Europy i wierzcie mi - to co sie dzieje w Polsce z iloscia przepisywanych lekow to absurd! Tu i Afryka to raj dla korporacji farmaceutycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczebrzeszak

Witam Ostatnio mam problem z widzeniem na jedno oko. Problem zaczął sie po 4 dniach od rozpoczęcia kuracji nopazą. Czy ktoś miał podobną dolegliwość . Czy powinenem przerwać kurację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamany

Nolpaza to trucizna... zacząłem brać ją z powodu braku alternatywy na leczenie refluksu. Byłem bardzo sceptyczny żeby podjąć się leczenia, ale za namową rodziców, w końcu przychyliłem się do ich decyzji i rozpoczęcia kuracji - i napisze wam jedno to była najgorsza decyzja w moim życiu. Oprócz tego że w ogóle mi nic nie pomógło na refluks to jeszcze pogorszył mi kompletnie metabolizm.. Zawsze byłem szczupłym i wysportowanym facetem, tak po braniu nolpazy, zaczęłą odkładać się tkanka tłuszczowa na piersiach, przez co sutki wyglądają jak u kobiety... ponadto zacząłem mocno też tyć na brzuchu... kiedy to zawsze miałem dobry metabolizm... przez co kompletnie się załamałem, wpadłem w depresje, kichy (jelita) pracują mi teraz fatalnie, mam praktycznie cały czas wzdęcia... problemy z wypróżnianiem + ciągłe wiatropędy. A co na to lekarze? dalej mnie chcą faszerować jakimś syfem farmakologicznym, a problemu na piersiach nie widzą bo to - jak twierdzą: *mieści się w granicach normy* - no kur... . Nigdy już nic nie wezmę, jest już drugi rok odkąd nie biorę tego syfu, a podkreślam że brałem 3 miesiące ten lek, i nie było żadnej poprawy, jak zobaczyłem zmiany w ciele (piersi) to natychmiast przerwałem. Teraz minęły dwa lata odkąd wziąłem ostatnią tabletkę nolpazy i problem z kichami oraz piersiami + tyciem postępuje... Jestem załamany na maksa... wpadłem w depresje, i nie mam co już szukać u nikogo pomocy. Z rodzicami od tamtej pory nie otrzymuje kontaktu, bo przyczynili mi się do spieprzenia mojej jakości życia, w dużym stopniu. Nikomu nigdy nie polecam, nawet w największym akcie desperacji brać tego leku, ani żadnego innego, jeżeli macie jeden problem, nie twórzcie ich sobie więcej. Będziecie tak cierpieć jak ja udając przy wszystkich znajomych, że jest dobrze.. Nie życzę tego co przechodzę nikomu. Nawet najgorszym wrogom. Życzę dobrych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czytelnik

U mnie nolpaza powoduje już od samego rana na czczo po wzięciu nieprzyjemną woń oddechu ,którą wyczuwa otoczenie i daje mnie znać o tym poprzez pokaszlywanie, pochrząkiwanie, nieprzyjemne komentarze, zasłanianie nosa, odsuwanie się ze wstrętem ode mnie (innym słowem bardzo nieprzyjemne sytuacje mnie spotykają od osób, które nie wiedzą ,że się leczę i myślą ,że to wynik braku należytej higieny). Denerwuję się i schudłam bardzo prawie 8 kg. Obniżył mi się również poziom witaminy B12 poniżej normy tak ,że od kilku dni suplementuję się ta witaminą w dawce 10ug ale powyżej opisanych sytuacji to nie zmienia. (mój wynik witaminy B12 to 161 a minimalny poziom normy prawie 200)* Biorę ten lek już 3 m-c: najpierw 10dni 20mg razem z innymi lekami na helicobacter pyroli, potem 2 m-ce nolpaza 40mg* teraz 1 m-c nolpaza 20mg . Koniecznie muszę porozmawiać z lekarzem gastrologiem o zmianie tego leku na inny. Wynik badania gastroskopii to helicobacter -pyroli,zapalenie błony śluzowej żołądka,refluks,nadżerki w przełyku i żołądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×