Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięty pęcherzyk żółciowy a ból żołądka nad ranem


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł

Dzień dobry. W styczniu miałem usunięty pęcherzyk żółciowy. Zabieg wykonany był laparoskopowo i odbyło się bez żadnych komplikacji. Ogólnie rekowalestencja po zabiegu też bez komplikacji. Diete stosuje do tej pory ponieważ lecze stłuszczoną wątrobe. Jednak kilka razy w czasie rekowalestencji w nocy wystepował uciskowy ból żołądka. Nie był to ból taki żeby mnie zbudził ze snu. Trwał on zazwyczaj od 20 do 40min. W ostatnim razem jednak ból występowal częściej nawet 3 razy w tygodniu. Byłem z tym u gastrologa i stwierdził że może występować u mnie żółć w żółądku i przepisał lek o nazwie Venter 1g. Przyjmuje ten lek przez tydzień i jest ok, ale skąd ta żółć w żóładku? Czy jest możliwe aby przewód żółciowy wspólny nie przejął funkcji pęcherzyka żółciowego? Czy tabletki które stosuje będe musiał brać przez całe życie ? Czy jest szansa że się to wszystko unormuje? Dodam jeszcze że nie mam objawów wrzodowych ani zgagi, częstego odbijania itp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mańka

ja mam żółć w zołądku, stosuję controloc i lekim rozkurczowe na receptę, lekarz mi powiedział że istnieje mozliwość, że będę musiała brać takie leki na stałe. Podobno to bardzo częsta przypadlośc po usunięciu woreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Przyjmuje ten lek przez tydzień i jest ok, ale skąd ta żółć w żóładku? - spowodowane jest to ciągłym wylewaniem się żółci z przewodu żólciowego wspólnego ponieważ został usunięty magazyn żółci czyli pęchrzyk żółciowy Czy jest możliwe aby przewód żółciowy wspólny nie przejął funkcji pęcherzyka żółciowego? - być może właśnie tak, u jednych dzieje się to szybko u innych bardzo wolno, a czasami wcale Czy tabletki które stosuje będe musiał brać przez całe życie ? - trudno określić, trzeba być cierpliwym, myślę, że powoli powinno wszystko się unormować, jeszcze jest to dość wczesny okres pooperacyjny Czy jest szansa że się to wszystko unormuje? - myślę, że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×