Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamień w pęcherzyku żółciowym a wyniki Alat i Aspat


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od około roku mam podwyższone próby wątrobowe Alat - ok 150, Aspat - ok 80 GGTP - 90.Autoimmunologiczne zapalenie wątroby , HCV i inne zostały wykluczone.Na Usg wzmożona echogeniczność wątroby, przez ten rok USG miałem wykonywane około 5 razy i nie było nic wydać dziś w TK j.brzusznej wyszło że mam w pęcherzyku złóg ok 7 mm i zaznaczoną nieznacznie budowę zrazikowa trzustki, poza tym wszystko ok.Ciągle przez ten rok czuje dyskomfort w prawym podżebrzu i kłucia promieniujące do pleców i pod mostkiem, nasilają się w pozycji siedzącej.Gastroskopia też nic nie wykazała i lekarze dalej nie wiedza od czego podwyższone wyniki.Nie piję alkoholu wcale, leki na wątrobę takie jak Esenciale, Sylimarol biorę od roku, dieta a wyniki takie jak wyżej.Czy może to być spowodowane tym złogiem?I dlaczego nie było go widać na poprzednich USG? Dziękuje za informacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Kamica objawowa pęcherzyka żółciowego jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. Objawy, które Pan opisuje mogą być związane właśnie z kamieniem w pęcherzyku żółciowym. Możliwe, że drobne złogi czasami schodzą z pęcherzyka żółciowego doprowadzając do podrażnienia dróg żółciowych i przy okazji wątroby. Takie drobne złogi są źle widoczne w badaniu USG i mogą być przeoczone. Radziłbym wykonać cholecystektomię, gdyż powodem wszystkich dolegliwości może być właśnie kamica pęcherzyka żółciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×