Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie operacji przepukliny


Gość A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam przepukline (juz dlugo, kilka lat), ale w koncu zdecydowalem sie na operacje. Pierwszy moj problem polega na tym, ze jestem zapisany na zabieg dopiero na lipiec (a zglosilem sie na poczatku lutego), a ta przepuklina sie powieksza. Nie chodzi o bol, bo nie boli ani troche i nawet sie do tego przyzwyczailem, chodzi o to, ze to widac, wczesniej nie byla taka duza, ale teraz moje za duze spodnie nie sa w stanie tego ukryc. Jest to bardzo krepujace. Wiem ze jedynym wyjsciem jest zabieg, ale czy istnieje jaki kolwiek inny sposob, aby to zamaskowac? Drugi moj problem, duzo powazniejszy dotyczy operacji. Samej operacji sie nie boje, bo chce sie tego jak najszybciej pozbyc, chodzi o znieczulenie. Wiem, ze jest ono podawane w kregoslup - czy to boli? I najwazniejsze - czy to znieczulenie jedynie znieczula, czy tez wplywa jakos na swiadomosc. Tego sie boje najbardziej, mam tragiczne wspomnienia po zazyciu srodkow psychoaktywnych, nawet gdy troche alkoholu wypije i zaczyna sie lekko w glowie krecic, to strasznie zaczynam panikowac. Dlatego bardzo mi zalezy, by sie dowiedziec jak dokladnie to znieczulenie dziala i czy sa w nim zawarte jakies pochodne ketaminy, morfiny itd I jeszcze na koniec, troche mniej wazne pytania - po zabiegu planuje cwiczyc na silowni, czy bede mogl to robic bez problemow? i czy sama przepuklina mogla mi zaszkodzic? czy mogla miec jakis wplyw na jadro np. Co sie stanie ze skora, bo teraz moje jadro jest tak duze ze nie miesci sie w dloni, czy ta skora jakos *wroci do normy* czy bedzie tak wisiala? bardzo mi zalezy szybkiej na odpowiedzi, z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wiem ze jedynym wyjsciem jest zabieg, ale czy istnieje jaki kolwiek inny sposob, aby to zamaskowac? - można do czasu wykonania zabiegu nosić pas przepuklinowy, takie pasy są dostępne w sklepach medycznych I najwazniejsze - czy to znieczulenie jedynie znieczula, czy tez wplywa jakos na swiadomosc? - do plastyki przepukliny pachwinowej znieczulenie stosuje się typu przewodowego czyli do kręgosłupa, takie znieczulenie nic nie boli, środek znieczulający się podaje się do kanału kręgowego, nie działa on psychotropowo, od pasa w dół nic się nie czuje I jeszcze na koniec, troche mniej wazne pytania - po zabiegu planuje cwiczyc na silowni, czy bede mogl to robic bez problemow? - tak, ale po około 3 miesiącach od zabiegu i czy sama przepuklina mogla mi zaszkodzic? czy mogla miec jakis wplyw na jadro np. Co sie stanie ze skora, bo teraz moje jadro jest tak duze ze nie miesci sie w dloni, czy ta skora jakos *wroci do normy* czy bedzie tak wisiala? - to powiększone jądro to zapewne nie jądro tylko worek przepuklinowy, po zabiegu plastyki przepukliny wszystko powinno wrócić do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ja miałem robioną przepkline pachwinową 2 miesiące temu po 2 miesiącach wróriłem do pracy. Znieczulenie w kręgosłup nic nie boli nawet nie czułem a działa odrazu po 3 sekundach nie czułem powowy ciała.przed operacią strasznie sie bałem ale jednak nie jest czego się bać trwało to 2 godziny nie miałem zakładanej siatki nie kręciło mi się w głowie byłem spokojny bo nie czułem buli a obok siedziała pani z którą rozmawiałem byłem w pełni świadomy nie chcjałem żadnych tabletek ogłupiejających mnie i było dobrze. przez 2 miesiące miałem prowadzić spokojny tryb życia nic nie podnosić . Po operacij wstanołem na nogi po 24godzinach wcześniej lekarz nie pozwalał pierwsze kroki bolało ale potem było lepjej i chodziłem nawet w szpitalu po schodach w szpitalu byłem 4 doby.Kup sobie pas przepukliny i powinno nie być widoczna przepuklina ale ja tego nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak stosowac pas? kiedy ja tego nie moge w zaden sposob scisnac, zeby sie schowalo... to naprawde jest bardzo duze. jezeli pracuje w biurze to nie bede chyba mial 2 miesiecy zwolnienia.... na ile mozna liczyc tego zwolnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×