Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plamka, pieprzyk na żołędziu penisa


Gość radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru lat mam na żołedzi, blisko ujścia cewki moczowej plamke wielkości okolo 4 mm, zauważyłem też, że dolna część żołedzi (obok wędzidełka) ma inną barwe, która podczas wzwodu jest niewidoczna. Czy ta plamka to moze być czerniak czy to poprostu zmiana barwnikowa?? Z góry dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam ,mam pieprzyka na napletku wystaje on na jakieś 2 mm ,nie boli ani nic z tych rzeczy.Mam pytanie czy taki pieprzyk nadaje się do usunięcia jeśli jest na napletku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wszystko zależy od tego czy jest podejrzany o proces nowotworowy. Jeśli to zwykłe znamię barwnikowe to wystarczy tylko obserwacja. Jeśli będą podejrzenia procesu nowotworowego znamię trzeba usunąć. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam plamkę podobną do tej: http://img228.imageshack.us/i/2009041720090417img7069.jpg/ Moja jest jednak mniejsza i raczej szara. Nie swędzi, nie piecze. Mam ją jakieś5 lat. Czy to coś poważnego czy zwykła zmiana skórna ? Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam bardzo podobną plamkę do tej z linka poniżej http://img228.imageshack.us/i/2009041720090417img7069.jpg/ Mam ją jakieś 4 lata, z tym że wydaje mi się że nieznacznie się powiększyła od tamtego czasu. Czy ktoś badał taką plamkę? W razie czego powinienem się udać do lekarza dermatologa czy urologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn 8l miał taki pieprzyk. Dermatolog nie stwierdził nic niepokojącego ale skierował nas do chirurga który się takimi sprawami zajmuje. Mój syn miał na skórze na prąciu (Nie tam w środku ) niecały centymetr od góry. Powiedział że i tak przed okresem dojrzewania trzeba usunąć ale żeby nie zwlekać bo pieprzyk się powiekszał. Takie znamie kiedys moze miec podloze do rozwiniecia sie nowotworu. Takze usuwa sie takze z rąc i stóp. Jesteśmy po zabiegu. 3szwy.  Pieprzyk poszedł do badania histopatologicznego. Też kiedyś szukałam opinii może kiedyś ktoś miał taki  przypadek. Ale radzę iść do lekarza i nie ma co się tu radzić bo każdy inny przypadek. I nie zwlekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×