Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak złośliwy czy angiomyolipoma?


Gość OLA

Rekomendowane odpowiedzi

witam.pol roku temu wykryto u mnie goza na nerce.mialam robione usg ,gdzie podejrzewaja angiomyolipome.zrobiono mi tomograf gdzie nie potwierdzono tego, gdyz goz nie jest otoczony tkankiatluszczowea.czy angiomyolipoma moze nie zawierac tkanki tluszczowej?padlo zdanie moze to tluszczak zlosliwy?ale jest pani raczej za mloda.przeciez dzieci choruja na raka.co ma tu wiek.zostawiono mnie bez odpowiedzi do kontroli.goz jest w miaszu nerki i nie ma mozliwosci zrobienia biopsji.co mam robic .mam male dziecko.boje sie.najchetniej bym to wyciela ale lekarze kaza czekac.na co?na przezuty?moze powinnam udac sie do kogos innego?jak tak to do kogo?co moge zrobic?jakie badania?czy poprostu najlepiej wyciac bez wzgledu na to co to jest?dodam ze kluje mnie z tej strony co mam goza w zebrach.mam klucia i pieczenie w kosciach,bole glowy.badania ogolne dobre.prosze o pomoc.dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy angiomyolipoma moze nie zawierac tkanki tluszczowej? - zawiera, ale ta tkanka tłuszczowa może byc rozrzucona w całym miąższu guza padlo zdanie moze to tluszczak zlosliwy? - raczej jest to bardzo wątpliwe i nie prawdopodbne co mam robic? moze powinnam udac sie do kogos innego?jak tak to do kogo?co moge zrobic?jakie badania?czy poprostu najlepiej wyciac bez wzgledu na to co to jest? - najlepiej byłoby w tej sprawie skonsultować się jeszcze z onkologiem skoro jest podejrzenie zmiany typu nowotworowego, trzeba zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki np. wykonania rezonansu magnetycznego, taka obserwacja zmiany guzowatej też daje dużo informacji, jeśli guz powiększyłby się znacznie w kolejnym badaniu wskazywałoby to z dużym prawdopodobieństwem, że jest to nowotwór złośliwy i wskazane byłoby wycięcie nerki, najlepiej, aby decyzję w tej sprawie podjął wspólnie onkolog i urolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam robiony rezonans, ale gozek nie zostal ujety, gdyz jest maly .ma 8,5 na 6 mm.w badaniu nie wykazalo gozka .zrobilam ponownie usg na ktorym wyszlo ze jest gozek.jezeli to nowotwor w jakim tepie rosnie?jak czesto kontrolowac.moze byc powodem zle urzadzenie chodzi mi o rezonans ze nic nie wykazalo?moze sa nowsze modele.gdzie najlepiej powtorzyc te badanie?robilam 3 mies temu.jak czesto moge je wykonywac?dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SASKIA

ja mysle, ze powinna pani zapytac lekarza o mri z kontrastem to napewno cos da . ja wybieram sie w niedziele na zdiagnozowanie angiomylipoma bo takie jest na dzien dzisiejszy rezultat. napisze wiecej w poniedzialek pozdrawiam saskia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam robione mri z kontrastem i nic nie wykazalo.a na innych badaniach dalej wykazuje ze goz jest.jest w takim miejscu ze nie mozliwe jest wykonanie biopsji tak mi powiedzieli do tego jezeli chodzi o operacje to jest ciezka do wykonania ze wzgledu na umiejscowienie dlatego mysle ze umywaja rece i czekaja az sie wykoncze.juz nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×