Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z przebytym zabiegiem przepukliny pachwinowej


Gość Mirosław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirosław

Wykonano mi zabieg usunięcia olbrzymiej przepukliny pachwinowej (prawej) po przebytym zabiegu, z głupoty przeniosłem ciężar i poczułem w pachwinie prawej jak coś mi pękło, z uwagi na fakt że nie wystąpiło krwawienie i ból, z czasem zignorowałem ten fakt, obecnie mam zgrubienie biegnące nie w samej pachwinie lecz również po prawej stronie lecz na *poduszce* na penisem, ukośnie, martwię się czy jest to nowa przepuklina czy też zgrubienie po operacyjne, i czy można w jakiś sposób sprawdzić stan po operacyjny ?, czy uszkodzeniu miejsca zabiegu powinny towarzyszyć jakieś odczucia, jeśli tak to jakie ? pierwsza przepuklina była na tyle duża że zeszła mi do worka moszny i po zabiegu mam worek moszny z prawej strony dłuższy niż z lewej o kilka centymetrów ? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dimedicus

Proszę wykonać badanie usg(takie badanie można wykonać na skierowanie lub prywatnie)koszt takiego badania ok 80 zł.Badanie wykaże jednoznacznie co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirosław

Serdecznie dziękuje za odpowiedź, jednakże mam dylemat gdyż ten typ badania wykonywano mi, gdyż mam problemy z drętwieniem krocza, zakładano wówczas iż mam problemy z prostatą, jak uważa Pan, czy przy tym badaniu gdyby się coś działo to by wykryto, czy by zignorowano gdyż nie wiązało się to z prostatą ?, czy zatem winienem wykonać to badanie ukierunkowując na przepuklinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Najlepiej w tej sprawie udać się na kontrolę bezpośrednio do chirurga. Sprawna ręką chirurga jest lepsza do wykrywania przepukliny (lub jej wznowy) niż badanie USG. Chirurg po badaniu wyjaśni co może być powodem Pana dolegliwości i niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mój mąż teraz w poniedziałek 07-06-10 miał operacje na przepuchlinę pachwinową lewostronną,wykonane było znieczulenie do krzyża,założono siatkę.Czy jest możliwość ,żeby do tej pory utrzymywał się stan podgorączkowy, jak i bolała go po tym znieczuleniu głowa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan podgorączkowy może bć wywołany ciałem obcym czyli siatki a ból głowy może być spowodowany tym że przez pierwszą dobę po znieczuleniu do krzyża nie leżał płasko tylko dźwigał głowę co mogło uniemożliwić wyrównanie się płynu mózgowo rdzeniowego jeśli tak to jeszcze długo może go ta głowa boleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od paru dni mam straszny problem. Wszystko zaczęło się po zabiegu przepukliny pachwinowej, kiedy zobaczyłem na swoim penisie, na wysokości złączenia z jądrami dzwine zgrubienie. Zbytnio się tym nie przejmowałem, ale od czwartku problem jest o wiele większy. Wieczorem zauważyłem że moja moszna jest strasznie napuchnięta i na członku jest coraz więcej skóry. Dotykając się, z trudem wyczuwam jądra. Dodatkowo skóra na penisie jest jakaś przerośnięta i całkowicie go *pochłania*. Czasem ciężko ją ściągnąć podczas oddawania moczu. Nie wiem co robić? Czy to jakaś reakcja alergiczna? Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji.Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×