Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metastasis adenocarcinomatis paraganglioma


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stapler

Te skróty oznaczają substancje wydzielane przez guz. Dodatnie wydzielanie SYN czyli synaptofizyny oraz ChrA chromograniny A świadczy o tym, że guz wywodzi się z komórek neuroendokrynnych. patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rakowiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej

Witam Dziekuje za odpowiedz i prosze o pomoc w przetlumaczeniu calego wyniku Metastasis adenocarcinomatis (e colone ) Paraganglioma Fenotyp jak w poprzednim pytaniu Znaczny pleomorfizm komorkowy oraz pojedyncze atypowe figury podzialu moga sugerowac zlosliwy charakter zmiany Bardzo prosze o rade jak to leczyc i czy w ogole sa szanse na wyleczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Metastasis adenocarcinomatis (e colone ) Paraganglioma - przerzut gruczolakoraka (z jelita grubego) przyzwojak (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyzwojak) Przyzwojak to bardzo rzadki nowotwór. O dalszym postępowaniu i leczeniu musi zadecydować onkolog. Bez szczegółowych informacji klinicznych trudno mi cokolwiek więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta

Witam Mam pytanie-w badaniu pet w okolicy 2 kregu ledzwiowego opisano zmiane jako powiekszony wezel chlonny Wycieto ta zmiane i w badaniu immunohistochemicznym okreslono ja jako paraganglioma Onkolodzy stwierdzili ze to nic zlego Ja jednak chcialabym byc pewna co do dalszego leczenia i rokowania Rok temu mialam raka jelita grubego z przerzutami do watroby Jestem po 3 operacjach i 5 chemioterapiach Czy rak jelita z przerzutami do watroby ma cos wsopolnego z paraganglioma Dziekuje za kazda informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×