Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniak na języku?


Gość Wojtass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przekłuwałem sobie niedawno język (2 tyg. temu) w celu zrobienia kolczyka, opuchlizna zeszla szybko, jednak po lewej stronie w sąsiedztwie kolczyka, mam niewielkie zgrubienie, guzek wielkości ok. 1 cm, twardy, ogólnie niebolesny, tylko w wyniku dotykania, czy to zwykła pozostałość po opuchliźnie i zejdzie po jakimś czasie, czy włókniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przebijanie języka jest zabiegiem, który niesie ze sobą wiele powikłań. Po pierwsze samo przebicie języka nie jest wykonywane przez personel medyczny. Mogło dojsc u Ciebie np. do zakażenia, włóknienia. PRzeczytaj sobie artykuł: http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2004413567.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie zrobiło się to samo. Też w mniej więcej takim samym czasie od przekłucia. Miałam założony kolczyk z tytanu i zmieniłam na ten pierwszy ze stali chirurgicznej, pomyslałam że to może jakies uczulenie na tytan. Troche mnie ta gulka boała. Przemywam tez język płynem który kosmetyczka zaleciła mi uzywać po przekłuciu. W tym momencie gulka praktycznie znikla, a z jezyka, tak jak na poczatku po przekłuciu wyplywa mi jakas ropa, czy osocze krwi a język już nie boli. Więc myślę, że będzie ok*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zasmucona

Ja również mam przebity język od dwóch tygodni i pod językiem wyczuwam jakiś guzek .Dokładnie z prawej strony tuz przy przebiciu , nie wiem co to jest , nie boli tylko jak go dotykam to odrobinę.Ale się obawiam bo nie wiem co to jest i nie wiem czy nie wyciągnąć kolczyka proszę o odpowiedź bo nie wiem co mam robić *(((dodam że język mi się ładnie goi dalej stosuje płyn do pukania jamy ustnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja też miałam taki jakby guzek na języku, i czasami bolał, ale samo zeszło i nic sie nie dzieje. Najważniejsze to dobrze dbać o kolczyk i miejsce przekłócia. Ja zawsze jak myje zęby to dokładnie myje miejsce przekłucia i kolczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to zgrubienie jest przy górnym wylocie kanału, nie masz się czym przejmować - najprawdopodobniej jest to zrost po lekkim naderwaniu (ciężko ocenić jednak po samym opisie), to się musi rozejść (miesiąc, dwa). Jeżeli zgrubienie jest przy dolnym wylocie kanału, może to być pęcherzyk z limfą albo przerost tkanki czyli ziarnina (w tym wypadku najlepiej wyjąć kolczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłam kolczyk 25 lipca , od kilku dni zaobserwowałam jakąś gulke na języku dokładnie przed kolczykiem . nie boli mnie to , tylko jak dotknę . jest problem nie wiem co robić bo moja mama nie wie o istnieniu kolczyka . co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki guzek na srodku jezyka po prawej stronie byl twardy teraz robi sie miekki ,w szpitalu lekarze zignorowali . wielkosc ok 2mm co to moze byc ,wybieram sie do chirurga szczekowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×