Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odruchy wymiotne


Gość adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problemy od pewnego czasu czyli odruchy wymiotne pojawiaja sie rano jak wstane, przy myciu zębów (płukanie ust) czyli przy chigenie porannej pojawiaja sie przy chylaniu np zakladaniu butów a alkochol jest najgorszy kieliszek trzy i problem sie pojawia az wstyd czasami wsrod ludzi nie mam pojecia co moze byc przyczyna tego? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To objawy istnienia przepukliny rozworu przełykowego. Najlepszym sposobem diagnostyki tego problemu jest gastroskopia. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. On zadecyduje o dalszym sposobie diagnostyki tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche przeczytalem na ten temat i mam nadzieje ze to cos innego dodam ze zoladek ani brzuch wogole mnie nie boli moze ma to cos wspulnego z przytyciem? wazylem 50kg i w 4 mies przytylem do 65 kg bez wspomagania czyli odzywek i innych wspomagaczy moze brak witamin bo ich wogole nie bralem i nie biore sam nie wiem tej gastroskopi sie bardzo boje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Właśnie zwiększenie masy ciała powoduje zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej co może wywołać powstanie przepukliny rozworu przełykowego z jej pełnymi objawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do leczenia? jekiegos domowego? bo moj przypadek nie jest chyba az taki zly objawy to tylko odruch wymiotny mam 0 bulu zoladka i brzucha a objaw czesty to rano jest na swiezym powietrzu przechodzi i dodam pije bardzo duzo coca-coli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapalenie żołądka i dwunastnicy i też odruchy wymiotne brałem różne leki i nic nie pomogły czasem na jakiś czas ustaje a potem znów wraca i co godzinę mnie bierze na wymioty męczę się z tym pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem podczas szczotkowania i to za każdym razem ale dzisiaj udało mi się szczotkować zęby bez odruchu wymiotnego (po raz pierwszy od długiego czasu).
Po prostu oprócz szczoteczki z małą główką i pasty (a używam zwykłą bardzo znaną), ważna jest technika szczotkowania.
1. Przede wszystkim nakładasz mało pasty na szczoteczkę
2. Szczotkujesz zęby z opuszczoną głową w stronę umywalki, tak aby woda z pastą spływały w dół do zlewu a nie do Twojego gardła, gdzie w połączeniu ze szczoteczką dotykającą ścianek przełyku przy głębszym szczotkowaniu muszą powodować odruch wymiotny. Co jest naturalne u człowieka, przy "drażnieniu" przełyku.
3. Szczotkujesz powoli i uważnie (nic się nie stanie jak myjesz  zęby kilkanaście sekund dużej, niż szybko i później ma się odruch wymiotny), tak aby mając opuszczoną głowę nie dotykać ścianek gardła szczoteczką, tylko poruszać nią po zębach i nie pozwolić aby pasta dostała się do gardła.

Dzisiaj tak zrobiłem i nie miałem odruchu wymiotnego, a przypominam, że miałem go od bardzo dawna.
Myślę, że stosując się do tej techniki mycia zębów przyzwyczaję swój mózg i możliwe, że będę mniej wrażliwy na odruch wymiotny, ponieważ on też może być bardzo powiązany z naszą psychiką. Niektórzy na samą myśl o szczotkowaniu zębów zamartwiają się odruchem wymiotnym przez to są jeszcze bardziej wrażliwi przy myciu zębów.

Co do pasty, to też odradzam stosować past o dużej ilości fluoru oraz intensywnym zapachu i smaku, to też ma pływ na odruch wymiotny.
Mam nadzieję, że pomogą komuś moje rady.

Pozdrawiam
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×