Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa a siłownia


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem w wieku niespełna 17lat. Od niecałych 2 lat amatorsko uprawiam kulturystykę. Od niedawna rozpocząłem u siebie plan siłowy. Do tego ok. 2 miesiące temu po długiej przerwie spowodowanej nauką i brakiem czasu dołączyłem czwarty dzień treningu (nogi). Wraz z rozpoczęciem nowego planu wystartowałem z martwym ciągiem i przysiadami ze sztangą opartą za głową. Wraz ze mną na siłownie chodzi mój brat, u którego niedawno chirurg wykrył przepuklinę pachwinową obustronną. Zalecił on, aby nosić pas chroniący przed przepukliną (nosimy go z bratem praktycznie od rozpoczęcia treningów) i aby nie przeciążać się za nadto na siłowni. Zdecydowanie odradził zakładania siatki( wspominał tutaj młody wiek i chodzenie na siłownię). Niestety w krótkim okresie po wykryciu przepukliny u brata zaobserwowałem przepuklinę pachwinową u siebie (przynajmniej z jednej strony*prawa*). Na razie odpuściłem sobie martwy ciąg i trening nóg. Martwi mnie jednak co innego* oprócz dyskonfortu spowodowanego moją przepukliną od jakiegoś czasu odczuwam bóle brzucha: występują one najczęściej po prawej stronie na wysokości mniej więcej dolnych partii mięśni brzucha. Czasami zaboli mnie też z drugiej strony (wręcz symetryczne położenie). Potrafię też, jednak najmniejsze i najrzadziej, odczuwać bóle wyżej, (ciężko mi ocenić położenie - jama brzuszna?, nadbrzusze?) Bóle te raczej nie są zbyt dokuczliwe, najczęściej i najbardziej odczuwalny jest ból po prawej stronie na wysokości poniżej pępka. A więc moje pytanie brzmi: Czy te wszystkie bóle są zawiązane z przepukliną? Jak tak to czy ma na nie wpływ przepuklina pachwinowa, czy może mam jeszcze inny rodzaj przepukliny? A może jest to ból związany z innymi dolegliwościami np żołądkiem, lub spowodowany nerwami?? Jakie zalecenia związane z uczęszczaniem na siłownię i czy siatka rzeczywiście nie jest dla mnie, jak i dla mojego brata najlepszym rozwiązaniem? Cała ta sprawa bardzo mnie martwi, między innymi boje się, że będę musiał zaprzestać treningi, gdyż na prawdę uwielbiam ćwiczyć. Postarałem się w miarę sił i ograniczonej wiedzy przybliżyć sytuacje, za wszelkie informacje wielkie, naprawdę szczere dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy te wszystkie bóle są zawiązane z przepukliną? - prawdopodobnie tak, takie bóle właśnie mogą być związane z przepukliną Jak tak to czy ma na nie wpływ przepuklina pachwinowa, czy może mam jeszcze inny rodzaj przepukliny? - wszystkie te dolegliwości mogą być właśnie związane z tym typem przepukliny A może jest to ból związany z innymi dolegliwościami np żołądkiem, lub spowodowany nerwami? - wątpię, mogą być jednak spowodowane także przeciążeniem mięśni na siłowni Jakie zalecenia związane z uczęszczaniem na siłownię i czy siatka rzeczywiście nie jest dla mnie, jak i dla mojego brata najlepszym rozwiązaniem? - ja uważam, że jeżeli ma się przepuklinę nie należy uczęszczać na siłownie, zoperować się i dopiero potem po okresie rekonwalescencji zacząć uczęszczać na siłownie, plastyka przepukliny jeśli Pan nadal myśli o sporcie uważam, że powinna być wykonana z siatką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 65lat i od wielu lat trenowałem sporty siłowe oraz gimnastykę. jeszcze w ubiegłym roku potrafiłem w ciągu minuty zrobić 55 pompek.Przepuklinę złapałem ćwicząc wymyki na drążku (bez rozgrzewki). Prawdopodobnie i tobie się to przytrafiło ćwicząc bez rozgrzewki gdyż mięśnie są sztywne i łatwo ulegają zerwaniu.Po 3 miesiącach cierpień już jestem po operacji(z siatką) i jest super. Miesiąc po operacji już próbuję ćwiczyć aby nie powstawały zrosty. Prawdopodobnie w pełni sprawność mogę osiągnąć po 4 miesiącach. Proponuję iść na zabieg jak najszybciej i pozbyć się bólu i dyskomfortu gdyż dalsze ćwiczenie w tym wypadku powiększa przepuklinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×